. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

NBC: قدرتمندترین زن ایران کیست؟

PDF version
کل آرا: 1238
دسته بندی: 
NBC گزارش داد: معصومه ابتکار به عنوان نخستين معاون زن رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ايران شايد قدرتمندترين زن در اين کشور باشد. اما مدتها پيش از اينکه ابتکار چنين نقشي را عهده دار شود ، آمريکاييها وي را در سال 1979 سخنگوي انگليسي زبان دانشجويان ايراني مي شناختند که سفارت آمريکا را در تهران تسخیر کردند.

ابتکار می گوید که جامعه ايران براي گفتگو و تفاهم با ملت آمريکا آماده است اما همواره به دولت آمريکا بي اعتماد است به ويژه آنکه اين بي اعتمادي به جنگ عليه داعش مربوط مي شود.

 

ابتکار گفت گمان مي کنم درباره نقش آمريکا در برخورد با داعش ترديدهاي فراواني وجود دارد زيرا حمايتي که آنها ابتدا از داعش در سوريه به عمل آوردند منجر به تقويت اين گروه در آن زمان شد ، بنابراين دلايل ديگري وجود دارد تا باور کنيم داعش گروهي واقعي نيست و احتمالا توسط يک نهاد اطلاعاتي خاص ايجاد شده است ؛ اظهاراتي که احتمالا به دستگاه اطلاعاتي آمريکا ، سيا ، اشاره دارد.

 

ابتکار در ادامه افزود در زمينه افزايش آگاهي درباره چهره واقعي اسلام به عنوان ابزاري براي مقابله با ايدئولوژي داعش بايد هدفي واحد و مشترک وجود داشته باشد. واقعيت آن است که ما بايد با مقاصدي واقعي با يکديگر همکاري کنيم که بخشي از آن فرهنگي است و بخشي ديگر به همکاري با جوانان و معرفي چهره واقعي اسلام به آنان مربوط مي شود.

 

وي خاطر نشان کرد تلاش هايي که در برخي کشورها با هدف ترويج تصويري بسيار منفي از مسلمانان ، کشورهاي اسلامي ، اسلام هراسي يا ايران هراسي شاهد هستيم ممکن است بر رويکرد گفتگو و تفاهم تاثيرگذار باشد.

 

ابتکار در ارتباط با شعار « مرگ بر آمريکا » که بسياري از ايرانيها در سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران سردادند افزود اين شعارها عليه دولت و نه ملت آمريکا سرداده شده است . اين شعار مرگ بر سياست هاي امپرياليستي دولت آمريکاست که نه تنها عليه ايران بلکه عليه بسياري از کشورهاي منطقه اعمال شده است _ رويکردي نظامي گونه ، مداخله جويانه و تصويري بسيار منفي که دولت آمريکا از خود ايجاد کرده است. اما در ارتباط با ملت و جامعه آمريکا گمان مي کنم ايراني ها بسيار خواهان گفتگو و تفاهم ميان ملت هاي دو کشور هستند و به اعتقاد من اين مسئله بسيار ضروري است.

 

وي همچنين جامعه مدني پوياي ايران را ستود و افزود دولت کنوني که حسن روحاني رياست آن را بر عهده دارد از آزادي بيان و بيان ديدگاه ها و انتقادها حمايت مي کند. ما اکنون جامعه مدني بسيار پويايي داريم. دولت بر خلاف دولت قبلي که تمايلي براي شنيدن صداهاي آنها نداشت از جامعه مدني حمايت مي کند. ما خواهان شنيدن صداهاي آنها هرچند گاهي مملو از انتقاد است ، هستيم. در برخي موارد اين انتقادها بسيار شديد است اما گمان مي کنم بسيار حائز اهميت است که به آنها گوش داده شود.

 

ابتکار درباره اينکه کدام مسئله به نگراني اصلي وي درباره آينده ايران تبديل شده است به چالش تغييرات آب و هوايي اشاره کرد و افزود کشورهايي در غرب آسيا از مدتها پيش با خشکسالي ، کاهش بارندگي و افزايش دماي هوا مواجه شده اند و اين شرايط براي کشوري که به سرعت در مسير رشد اقتصادي و شهرنشيني گام برمي دارد بسيار دشوار است.

 

 

فرهیختگان آنلاین

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 2370
  • بازدید دیروز: 16148

افراد آنلاین:

161

اکنون ساعت   2:35 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 29 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان