. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

وارد غار تنهایی مردها نشوید.!

PDF version
کل آرا: 316
دسته بندی: 
وارد غار تنهایی مردها نشوید.!
خانم‌ها باید توجه داشته باشند که با مردها "مامان بازی" نکنند. مامان بازی یعنی زن‌ها به مردها بگویند که چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست. چه حرفی بزن و چه حرفی نزن. مامان بازی یعنی این‌که مردها به تنهایی از پس انجام کارهایشان بر نمی‌آیند و نیاز به کنترل و هدایت دارند.

توصیه اول: مامان بازی ممنوع!

خانم‌ها باید توجه داشته باشند که با مردها "مامان بازی" نکنند. مامان بازی یعنی زن‌ها به مردها بگویند که چه چیزی درست است و چه چیزی درست نیست. چه حرفی بزن و چه حرفی نزن. مامان بازی یعنی این‌که مردها به تنهایی از پس انجام کارهایشان بر نمی‌آیند و نیاز به کنترل و هدایت دارند.

 زنان به ۹ روش با آقایان "مامان بازی" می‌کنند.

1. مردها را سرزنش می‌کنند. درست مانند رفتاری که با بچه‌هایشان دارند. مثلاً به همسرشان می‌گویند چند بار بگویم که از حمام می‌آیی حوله خیست را روی مبل نینداز.

۲. کارهای شخصی آقایان را انجام می‌دهند. مثلاً مسواکش را خمیر می‌زنند و مدام به وی اصرار می‌کنند تا مسواک بزند. این کار خانم‌ها باعث می‌شود تا مردها کم‌کم برخی از مسئولیت‌هایشان را به گردن خانم‌ها بیندازند.

۳. خانم‌ها مردها را فراموشکار و کم‌حافظه فرض می‌کنند، به همین دلیل هر مطلب و کاری را هزار بار به آن‌ها تذکر می‌دهند.

۴. خانم‌ها سعی می‌کنند به وسیله‌ی بازی با جملات (مانند قربان صدقه‌ رفتن، دادن خوردنی‌های مختلف و ...) از آقایان اطلاعات بگیرند.

۵. گاه زن‌ها اشتباهات مردها را به آن‌ها گوشزد می‌کنند. این کار به خصوص اگر در مقابل دیگران انجام شود فاجعه است. مثلاً آقا در مهمانی در حال تعریف تصادفی است که دیروز دیده و می‌گوید خیلی وحشتناک بود. هزار نفر جمع شده بودند. در همین لحظه خانم می‌گوید هزار نفر نبودند ۱۰ نفر بودند، شما همیشه بزرگ‌نمایی می‌کنید.

۶. زنان معتقدند که آقایان کارها را درست انجام نمی‌دهند، به همین دلیل همه مسئولیت‌ها را خود بر عهده می‌گیرند. مثلاً لباس و کفش بچه را مادر می‌خرد، قرار مهمانی را او می‌گذارد و....

اما آن‌ها توجه ندارند که اگر به مردها مسئولیت ندهند، آنها هرگز یاد نمی‌گیرند که کارها را درست انجام دهند.

۷. گاه خانم‌ها همسر خود را با دیگران مقایسه می‌کنند. از دید روان‌شناسان هر مقایسه‌ای که فرد روبه‌رو بازنده آن باشد، غلط است. مثلاً: از برادرت یاد بگیر ببین چقدر به همسرش در کارهای خانه کمک می‌کند.

۸. گاه برخی از خانم‌ها نقاط ضعف و منفی همسرشان را مدام به او گوشزد می‌کنند.

۹. بعضی از اوقات خانم‌ها به همسرشان دستور می‌دهند. مانند: فلان کار را بکن. فلان لباس را بپوش و...

معمولاً مردها در مقابل "مامان بازی" همسران شان دو واکنش نشان می‌دهند

- عصیان می‌کنند و زیر بار حرف همسر‌شان نمی‌روند، که در این حالت بازنده‌ی اصلی زنان هستند. زیرا این رفتارها زندگی مشترک را تبدیل به میدان جنگ می‌کند.

- زیر بار مامان بازی زنان می‌روند. در این صورت مردها روزبه‌روز بیشتر بچه شده و بیشتر به همسران شان وابسته می‌شوند. متاسفانه در این حالت نیز بازنده اصلی خانم‌ها هستند. زیرا بار همه مسئولیت هایز ندگی بر دوش آنها می افتد. پس در دوحالت مامان بازی نتیجه خوبی ندارد.

* باید توجه داشت که مردها به دنبال اثبات اقتدار خود هستند. با مردها مثل کسانی برخورد کنید که دانا، کاردان، توانمند و با فهم و شعور هستند. اگر مردان نسبت به خود حس بدی پیدا کنند زندگی را برای همسرانشان بد می‌کنند.

 

توصیه دوم: وارد غار تنهایی مردها نشوید!

برخی از اوقات، زمانی‌که مردها با مشکلات زندگی روبرو می‌شوند، وارد غار تنهایی خود می‌شوند. خانم‌ها در این مواقع باید بیشتر مراقب رفتارشان باشند و مزاحم تنهایی آقایان نشوند. اغلب اوقات خانمها وقتی متوجه این حالت همسرشان می شوند مدام از او سوال می پرسند تا علت بی حالی یا در فکر بودن او را متوجه شوند در حالی که این کار اشتباه ترین عکس العمل و خطرناک ترین رفتاری است که خانم ها انجام می دهند.

علائم به غار رفتن آقایان: به فکر فرو می‌روند، به یک جا خیره می‌شوند، مدام کانال‌های تلویزیون را عوض می‌کنند، مدام صفحه های روزنامه را ورق می زنند و ...

چگونه مردها را از غار تنهایی‌شان بیرون بکشیم؟ خانم باید خوراکی مورد علاقه آقا را تهیه کند و آن را بدون هیچ حرفی مقابل همسرش بگذارد و برود. مطمئن باشید که مرد پس از مدتی آن را می‌خورد و آرام آرام باز می‌گردد.

 

توصیه سوم: نحوه حرف زدن با آقایان را بیاموزید

مردها هدف‌مدار هستند. آن‌ها زمانی با خانم حرف می‌زنند که محدوده‌ی حرف، زمان آن و ... کاملاً مشخص باشد. مثلاً اگر خانم به همسرش بگوید: وقت داری با هم در مورد بچه‌ها حرف بزنیم؟ آقا می‌گوید: فعلاً نه.

در واقع مردها به زنان اطمینان ندارند و می‌گویند: آن‌ها از یک موضوع شروع می‌کنند و به هزاران موضوع دیگر می‌رسند.

پس خانم‌ها بهتر است همیشه قبل از سخن گفتن با همسرشان موضوع و زمان صحبت را برای آن‌ها مشخص کنند. مثلاً بگویند: عزیزم، نمره ریاضی پسرمان خراب شده، شما هم که ریاضی‌تان عالی است. وقت دارید عصر ۱۰ دقیقه در مورد راه‌حل این مشکل صحبت کنیم.

توجه : در هنگام صحبت با مردان نه تنها آن‌ها را سرزنش نکنید، بلکه از آن‌ها تعریف هم بکنید.

اگر با مردها صحبت کردید، و به شما جوابی نداند، بدانید که به دنبال یک پاسخ عالی هستند. پس به آن‌ها فرصت دهید تا مدتی در مورد موضوع فکر کنند.

شب‌‌ها موقع خواب زمان مناسبی برای صحبت با آقایان نیست. مردها در این زمان نمی توانند بر چیزی جز خواب تمرکز نمایند.

 

چهارمین توصیه: از مردها تشکر کنید

خانم ها باید همیشه حتی به خاطر کوچکترین کارها از آقایان تشکر نمایند و آن‌ها را مورد تحسین قرار دهند.

اما معمولاً خانم‌ها یا از آقایان تشکر نمی‌کنند یا اگر هم تشکر کنند، دو جا نمی‌کنند:

۱- وقتی که مردها کارهای کوچک انجام می‌دهند.

۲- زمانی که مردها وظیفه‌شان را انجام می‌دهند.

وقتی از مردها به خاطر کارهای کوچکشان تشکر می‌کنید ، مُهر تأییدی بر مردانگی‌شان زده‌اید. هر تأیید برای یک مرد یعنی آماده کردن او برای کاری بزرگتر. مثلاً اگر از همسرتان به خاطرگذاشتن لیوان چایی روی میز بالای سرش تشکر کنید، بار بعد حتماً لیوان را در ظرفشویی قرار می‌دهد و ...

 

پنجمین توصیه : آقایان را تأیید کنید

خانم‌ها تأیید آقا توسط شما یعنی باور توانایی‌های او. یعنی اینکه من می‌دانم که تو می‌توانی. وقتی مردانگی مردان مهر تأیید بخورد، با شما زیباتر زندگی می‌کنند. مثلاً آقا می‌گوید : می‌خواهم دو میلیون وام بگیرم. به او بگویید: بگیر، خیلی عالیست . من به تو افتخار می‌کنم و از تو ممنونم.

البته باید توجه کنید که همیشه نمی‌توانید همه‌ی حرف‌های مردان را تأیید کنید. اگر در این حالت قرار گرفتید بلافاصله با آن‌ها مخالفت نکرده و تکذیبشان نکنید. در این حال با استفاده از زرنگی که در همه خانم‌ها وجود دارد، جریان را تغییر دهید. مثلاً زمانی که آقا با فردی دعوا کرده و قصد صدمه زدن به او را دارد.

 

وظیفه زن نسبت به زمانی که مرد به درون غار ذهنش می رود

۱- وقتی مرد در خود فرو رفته اعتراض نکنید

۲- با ارائه راه حل سعی نکنید مشکل او را حل کنید

۳- تلاش نکنید با پرسش درباره احساساتش با او همدردی کنید

۴- نگران حالش نباشید

۵- به کاری بپردازید که موجب خوشحالی شما می شود

۶- اگر نیاز به گفت و گو دارید برای او یادداشتی بنویسید

۷- اگر نیاز به همدردی دارید با یکی از دوستانتان صحبت کنید

( بعضی مواقع غیر از همسرتان هم میتواند نیاز شما را برآورده سازد )

 

* مرد از همسرش انتظار دارد که به او اعتماد کند که خودش می تواند عامل ناراحتی اش را برطرف کند . این اعتماد از سوی زن برای غرور و شرافت و عزت مرد اهمیت بسیاری دارد

البته برای زن دشوار است که نگران همسرش نباشد . از طرفی زن نمی تواند نگران نباشد از طرفی هم مرد ، وقتی ناراحت است دوست دارد همسرش ناراحت نباشد تا یکی از مشکلاتش کمتر شود . وقتی زن شاد است و نگرانی ندارد برای مرد آسان تر است که از غار ذهنش بیرون آید . زن باید در اینگونه مواقع کارهایی مثل مطالعه ، کار در باغچه ، عبادت و مناجات ، حمام کردن ، تماشای تلویزیون ، نظافت خانه و کارهای نشاط آور انجام دهد.

وظیفه مرد ، زمانی که میخواهد به غار تنهایی خود برود

وقتی مرد به غار تنهایی خود می رود و یا سکوت اختیار میکند در واقع میخواهد بگوید : من باید مدتی به این موضوع فکر کنم لطفا با من صحبت نکن . بعدا میتوانیم با هم حرف بزنیم .

ولی برداشت زن این است که مرد او را دوست ندارد و تحمل گوش دادن به حرفهای او را ندارد

اینجا وظیفه مرد این است که این جمله را بگوید تا زن موقعیت مرد را درست درک کند . با ملایمت بگوید :« بعدا میتوانی با من صحبت کنی اگر اشکالی ندارد الان نیاز به تنهایی دارم بعدا تمام و کمال گوش میدهم » ( اگر با تندی بگوید فائده ای ندارد ) زن این جمله را نوعی اطمینان خاطر و قوت قلب تلقی میکند و آن را ارج مینهد . پس مردها بدانند که این جمله در نزد زنان خیلی اهمیت دارد .

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 38146
  • بازدید دیروز: 43405

افراد آنلاین:

413

اکنون ساعت   11:04 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: جمعه 27 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان