. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

ساخت باتری های سدیمی با فرمت استاندارد ۱۸۶۵۰ توسط پژوهشگران

PDF version
کل آرا: 574
ساخت باتری های سدیمی با فرمت استاندارد ۱۸۶۵۰ توسط پژوهشگران
اخیراً گام بزرگی را عده ای از پژوهشگران فرانسوی برای شارژ کردن دستگاه ها با استفاده از باتریهای قابل شارژ مجدد برداشته اند.باتری ابداعی توسط این گروه از ماده ای ساخته شده که به وفور در طبیعت یافت می شود و به مراتب ارزان تر لیتیوم است.

این باتری با استفاده از یون های سدیم ساخته شده و همانند انواع تولید شده برای دستگاه های لپ تاپ، چراغ قوه های ال ای دی و باتری تسلای مدل اس فرمت استاندارد ۱۸۶۵۰ را دارد.

جین-ماری تاراسکان یکی از شیمی دان های مرکز پژوهش های علمی فرانسه در این باره اظهار داشته، در ساخت باتری سدیمی-یونی رونمایی شده مستقیما از تکنولوژی لیتیوم-یون الهام گرفته شده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به بیان دیگر، یون های سدیم همانند یون های لیتیوم در جریان فرایند شارژ، از طریق مایع درون باتری از یک الکترود به سمت الکترود دیگر حرکت می کنند و بدون آنکه تغییری را در مواد به کار گرفته شده درون آن انجام دهند، این چرخه را بارها و بارها تکرار می کنند.

پژوهشگرانی که این آزمایش را انجام داده اند از مواد خاص به کار رفته در این باتری ها تحت عنوان اسرار کاری یاد کرده اند اما باید این نوید را به شما بدهیم که عملکرد نمونه اولیه از باتری ساخته شده بسیار نوید بخش بوده است.

لویک سیمونین یکی از محققین مشارکت کننده از آزمایشگاه نوآوری برای ارائه تکنولوژی های انرژی های نوین فرانسه در این باره گفت: تراکم انرژی این باتری ها با انواع خاصی از باتری های لیتیوم یونی نظیر باتری های فسفات لیتیوم-یون قابل مقایسه است.

گفتنی است که لیتیوم در قیاس با سدیم سبک تر بوده و انرژی بیشتری تولید می کند، اما این عنصر بسیار نادر است در حالی که سدیم به وفور یافت می شود و حدودا ۲٫۶ درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد.

 

تیم محققین مشارکت کننده در این پروژه ابراز امیدواری کرده که به زودی باتری های سدیمی-یونی اش را به بازار ارائه کند که می توان از آنها در طیف گسترده ای از موارد استفاده نمود.

سیمونین در ادامه می گوید: فرمت ۱۹۶۵۰ به ما امکان می دهد که ایده مفهومی مان را به اثبات برسانیم و عملکرد باتری های تولیدی خود را با مواردی که فرمت مشابه به این دارند مقایسه نماییم اما فرمت های دیگر از این باتری ها که مصارفی غیر از لپ تاپ ها و چراغ قوه دارند هنوز هم طراحی نشده اند.

منبع: سایت کنجکاو

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 14696
  • بازدید دیروز: 37967

افراد آنلاین:

264

اکنون ساعت   10:10 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 29 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان