. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

تولید بیش از 400 محصول دانش‌بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

PDF version
کل آرا: 110
دسته بندی: 
حمیدیه با اشاره به روند صعودی تولید محصولات دانش‌بنیان گفت: ترغیب متخصصان به تأسیس شرکت و تولید محصول آن‌چنان بود که تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان یک‌روند صعودی را طی کرد به‌طوری‌که شاهد آن بودیم تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به بیش از 40 شرکت رسیده است.

امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی با اشاره به پیگیری‌های روزانه زیرساخت‌های قانونی در سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: پیگیری‌های روزانه به منظور تولید محصولات سلولی  نیز چنان تأثیری بر روند حرکت رو به رشد شرکت‌های این حوزه داشت که می‌توان با افتخار گفت هم‌اکنون بیش از 400 محصول دانش‌بنیان مرتبط با این حوزه تولیدشده‌اند که گروهی بر رشد چندین برابری محصولات نسبت به سال 1393 است. 

حمیدیه با اشاره به تشکیل دو کارگروه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در ستاد بیان کرد: پیرو توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و محصولات تولیدی این حوزه توسط محققان کشور در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و پیرو آن در اولویت قرار گرفتن این مقوله در فعالیت‌های ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی هم‌زمان با شروع فعالیت من در سال 1394 دو کارگروه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های سلول‌های بنیادی فعال شد تا بدین‌وسیله بتوانیم شاهد تجلی رشد و بلوغ این علم و توان تولید متخصصان کشور باشیم. 

وی در ادامه افزود: با توجه به رشد چندین برابری شرکت¬های این حوزه توانمندی¬های آنها منجر به تولید محصولاتی در زمینه تجهیزات، مواد و لوازم و همچنین سلول‌هایی با قابلیت کاربرد در بخش درمان شد. 

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی گفت:  تاکنون 8 محصول مرتبط با سلول درمانی که قرار است در بیمارستان‌ها استفاده شوند نیز در زمره محصولات تحت حمایت ستاد هستند که یا مجوز تولید گرفته و یا در نوبت اخذ مجوزهای قانونی قرار دارند. 

حمیدیه با بیان اینکه از زمان تحویل ستاد در سال 94 تاکنون تغییرات مثبت بی‌شماری را شاهد بودیم گفت: مدیریت جدید ستاد به اوایل سال 94 برمی‌گردد که در زمان تحویل تنها نزدیک 25به  شرکت ثبت نام کرده بودند که از میان آنها تنها 1 شرکت دانش‌بنیان وجود داشت و حدود 10 شرکت دانش‌بنیان دیگر نوپا وجود بودند و به طبع محصولات زیادی هم وجود نداشت یعنی در کل محصولات لیست شده به زیر 50 شرکت می‌رسید. بعدازآن با تشکیل کارگروه‌های متعدد و استفاده از حضور متخصصین مرتبط با حوزه‌ها درخواست فعالیت در غالب 25 کارگروه رو کردیم تا فعالیت‌های خود را در غالب شرکت‌های دانش‌بنیان ادامه دهند. 

و از سویی دیگر با تشکیل دو کارگروه  شکل‌گرفته همچون شرکت¬های دانش‌بنیان و کارگروه توسعه فناوری از متخصصین فعال در حوزه در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بودند دعوت به عمل آمد تا با شرکت در این کارگروه‌ها به رصد و بررسی فناوری‌های موجود در حوزه سلول‌های بنیادی بپردازند. 

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌ای سلول‌های بنیادی گفت: در حال حاضر 3 شرکت دانش‌بنیان در حیطه درمانی مشغول به کار هستند و بالغ‌بر 7 محصول سلول درمانی را  آماده ورود به بازار کردند ولی به منظور نهایی شدن اقدامات نیازمند تعاملات وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است. 

وی اظهار کرد: در دو هفته گذشته دو محصول درمانی  «رنودرم سل» که در حقیقت سلول فیبرو بلاست به شمار می‌رود و «پرده امینیوتیک» که برای بهبود زخم‌های مزمن و پانسمان چشمی به کار می‌رود موفق به دریافت مجوز ورود به بازار شدند.

 

منبع: بنیاد ملی نخبگان

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 9464
  • بازدید دیروز: 37967

افراد آنلاین:

229

اکنون ساعت   7:01 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 29 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان