. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

اولین شغل بیل گیتس از زبان خودش

PDF version
کل آرا: 190
اولین شغل بیل گیتس از زبان خودش
بیل گیتس در بخشی از مصاحبه ی طولانی خود با جیمز بنت در مورد آینده ی انرژی های پاک و امید به نوآوری، اولین شغل خود را اینگونه توصیف می کند: «اولین شغل من، یک پروژه ی نرم افزاری بود که باید برای بونویل پاور انجام می دادم. بونویل یک شرکت شبه دولتی است که کنترل شبکه ی برق شمال غربی امریکا را در دست دارد و ما قرار بود این شبکه را رایانه ای کنیم. یک شرکت دیگر به نام TRW هم بود که با بونویل قرارداد داشت و به دنبال کسی می گشت که به نوع خاصی از برنامه نویسی مسلط باشد. آنها من را پیدا کردند، چون آن زمان کسی من را نمی شناخت».

 بیل گیتس در بخشی از مصاحبه ی طولانی خود با جیمز بنت در مورد آینده ی انرژی های پاک و امید به نوآوری، اولین شغل خود را اینگونه توصیف می کند:

«اولین شغل من، یک پروژه ی نرم افزاری بود که باید برای بونویل پاور انجام می دادم. بونویل یک شرکت شبه دولتی است که کنترل شبکه ی برق شمال غربی امریکا را در دست دارد و ما قرار بود این شبکه را رایانه ای کنیم. یک شرکت دیگر به نام TRW هم بود که با بونویل قرارداد داشت و به دنبال کسی می گشت که به نوع خاصی از برنامه نویسی مسلط باشد. آنها من را پیدا کردند، چون آن زمان کسی من را نمی شناخت».

 

گیتس در ادامه می گوید: «آنها پیش خودشان گفتند «کسی هست که به این نوع برنامه نویسی مسلط باشد و استخدامش نکرده باشیم؟» و سپس یکی گفته «خب، گیتس را استخدام نکرده ایم».

– «صبر کن ببینم، هنوز یک نفر هست که استخدامش نکرده ایم؟ گیتس؟ استخدامش کنید!»

– «خب کسی تا حالا او را ندیده. می گویند خیلی جوان است» و رئیس شرکت گفته «بروید و استخدامش کنید!».

اینگونه شد که من در سن ۱۶ سالگی برای مصاحبه رفتم. آن زمان قیافه ام به ۱۶ سال هم نمی خورد و ۱۲ ساله به نظر می رسیدم. والدینم مرا رساندند؛ هنوز گواهینامه ی رانندگی نداشتم. احتمالاً مسئولین شرکت با دیدن من پیش خودشان گفته اند: «یعنی تا این حد مستأصل شده ایم که بچه ها را استخدام می کنیم؟» چون دقیقاً همین حالت را داشتند.

این تجربه ی بی نهایت بزرگی برای من بود، چون TRW بهترین برنامه نویسان خود را آنجا دور هم گرد آورده بود تا برنامه نویسی کنند. من وارد چنین محیطی شدم و کاری به من محول شد. همه می دیدند که من علاقه دارم ۱۸ ساعت در روز کار کنم و کارهای سختی هم انجام می دهم. بدین ترتیب آنجا کد می نوشتم و انسان های بی نهایت باهوشی که آنجا بودند کد های من را نگاه می کردند و می گفتند «زیاد جالب نیست، زیاد جالب نیست!». اینگونه شد که برنامه نویسی من ظرف یک سالی که آنجا کار می کردم بسیار پیشرفت کرد.

آنها خیلی با من خوب بودند. منظورم این است که خیلی از من خوششان می آمد. تنها مشکل کار آنجا بود که مدام در سر من فرو می کردند که باید از خیر لیسانس بگذرم و یکراست بروم سراغ دوره ی فوق لیسانس. اما پدر و مادرم مخالف بودند و به من اجازه ی این کار را ندادند

منبع: خبرپو

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 1934
  • بازدید دیروز: 41881

افراد آنلاین:

290

اکنون ساعت   1:09 am به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 25 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان