دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

 1. #1
  یار همراه
  رشته تحصیلی
  تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
  نوشته ها
  1,795
  ارسال تشکر
  2,660
  دریافت تشکر: 906
  قدرت امتیاز دهی
  1198
  Array
  MAHDIAR's: فرشته

  پیش فرض نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

  یدهی تماسهای ارزانقیمت از طریق اينترنت، چیزی است که اکثر افراد خواستار آن هستند. کیست که نخواهد با هزینهی اندک یا حتی مجانی با بستگانش در آن سوی آبها صحبت کند. اما در عمل ، استفاده از صدا از طریق (VoIP) IP میتواند چندان هم ساده نباشد.

  برخی محصولات برای آنکه کار کنند به کامپیوتر نیاز دارند و یا اینکه مستقیماً به آن وصل میشوند و به شما امکان میدهند تا همچنان که در مقابل صفحه نمایش نشستهاید، بتوانید تماس برقرار کنید. برخی از محصولات دیگر دارای روتینهای نصب پیچیده هستند که ممکن است اکثر افراد را گمراه کنند. شما میتوانید یک آداپتور، یا یک گوشی مخصوص بخرید، اما اغلب برای برقراری تماسهای خارجی، محدود به استفاده از یک تلفن خاص میشوید.

  حتی استفاده از گوشیها و آداپتورهايي که از VoIP و تماسهای قدیمی پشتیبانی میکنند، میتواند پر دردسر باشد. شما باید برای اعضای خانواده توضیح دهید که کدام دکمه را برای برقراری تماسهای ارزانقیمت فشار دهند و از آنجائیکه گوشی متصل به آداپتور برای یک تماس محلی توسط افراد دیگر خانواده استفاده میشود، شما مجبورید منتظر بمانید تا تلفن او تمام شود، و بعد تماس بگیرد.

  در بسیاری از موارد شما میتوانید با استفاده از کارتهای تلفن یا حاملهای جایگزین از هر تلفنی در خانه، تماسهای ارزانقیمت برقرار کنید و تعجبی ندارد که اکثر افراد فکر می کنند که سرویسهای تلفنی اینترنتی چیزی جز دردسر برای آنها به همراه ندارد. در این مقاله ، قصد داریم به شما بگوييم چگونه آن موانع را از سر راه خود بردارید و در پول خود صرفه جویی کنید.

  قبل از آنکه نگاهی به این اصول تکنیکی بیاندازیم، به این نکات مهم توجه کنید. VoIP چه کاری میتواند برای شما انجام دهد و چگونه میتوانید در منزل از آن استفاده کنید؟ ممکن است هر کسی بخواهد بسته به اندازه منزل، یا تعداد افراد خانواده از آن استفاده متفاوتی بکند. مثلاً تصور کنید که میتوانستید هر تلفنی را بردارید، شمارهای را بگیرید و این شماره در ارزانترين روش به طور خودکار مسیریابی میشد. تلفن­های محلی و همچنین تلفنهای ضروري میتوانستند از طریق خط تلفنی موجود صورت بگیرند. تماس با افرادی که از تامین کننده VoIPایی شبیه به تامین کننده شما استفاده میکنند، میتواند مجانی از طریق اینترنت صورت بگیرد. برای تماس با استرالیا ممکن است از یک تامین کننده VoIP استفاده شود. در حالیکه تماس با سایر کشورها از طریق یک تامین کننده دیگر صورت میگیرد. هر کسي
  میتواند از پست صوتی مخصوص خودش استفاده کند، که به صورت یک کلیپ صوتی به صندوق ایمیل آنها فرستاده میشود.

  وقتیکه یکی از اقوام سالخورده شما در سیدنی، استرالیا، بخواهد با شما تماس بگیرد ، فقط کافیست یک شماره محلی را با تلفن معمولی خود شماره گیری نماید، در این صورت تمام گوشیها زنگ میزنند(یا فقط خط داخلی که متعلق به نوهاش است).

  اگر او بخواهد با یکی دیگر از افراد فامیل صحبت کند، این تماس درست مانند یک سیستم تلفنی اداری میتواند قابل انتقال باشد.

  با یک تلفن ترکیبی Wifi/GSM ، حتی به گوشی اضافی هم نیاز ندارید. وقتی به خانه بر میگردید ، با فشار دادن چندین دکمه در موبایل خود، میتوانید آن را از طریق Wifi به تلفن وصل کنید، به این ترتیب موبایل شما هم به یک خط داخلی سیستم تلفن خانگی تبدیل میشود. هنگامیکه از خانه دور هستید، هر کسي با خط داخلی شما تماس بگیرد، تماس آنها به طور خودکار از طریق شبکه موبایل مجدداً مسیردهی میشود. اگر بتوانید یک ارتباط Wifi رایگان پیدا کنید، حتی میتوانید از هر جای دنیا به سیستم VoIP خود وصل شوید.
  اصول اولیه

  VoIP آنچنان که تصور میشود، حداقل در منزل، کاربرد گستردهای ندارد.

  در جهان کسب و کار، موضوع فرق میکند، بسیاری از شرکتها برای مسیردهی ارزانقيمت تماسها چه به جای خطوط قدیمی تلفن، و یا اینکه علاوه بر آنها، از VoIP استفاده میکنند.

  در حقیقت، بسیاری از کارتهای تلفن ارزانقیمت یا سرویسهای حامل موجود بر مبنای VoIP هستند، بنابراین وقتیکه از طریق آنها شماره گیری میکنید، تماس خود را در یک شبکه VoIP مسیردهی مینمائید و در هزینه صرفه جويي میکنید، بدون آنکه تجهیزاتی را در خانه نصب کرده باشید. در بسیاری موارد، تماسها به اینترنت عمومی منتقل نمیشوند، بلکه به یک لینک اختصاصی میروند که از همین پروتکلها استفاده میکند و کیفیت را بهبود میبخشد.

  انتقال یک تماس VoIP از طریق ارتباط ( مثلاً پهنای باند خانگی شما ) که برای موارد دیگر هم بسیار مورد استفاده قرار میگیرد، کیفیت را دچار نقصان میکند.

  در کار و تجارت، وقتیکه VoIP همزمان به مقدار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، سرویسی وجود دارد که با موفقیت بیشتری وارد مسیر اصلی میشود و آن Skype است. بخشی از موفقیت این سرویس به واسطه سهولت در پیکربندی است، که نیازی به تایپ کردن آدرسهای پیچیده سرور ندارد و میتواند با استفاده از نام مستعار با افراد تماس برقرار کند. Skype به جای استفاده از استانداردهای آزاد، با عنوان Session Initiation Protocol (Sip) ، همانند اکثر سیستمهای تلفنی اینترنتی، از تکنولوژی نظیر به نظیر خوش استفاده می کند. هم اکنون تعداد زیادی گوشی مستقل وجود دارند که اساساً مبتنی بر نرمافزار پیسی هستند و شما میتوانید همانند تلفنهای VoIP با وصل شدن به شبکه از آنها استفاده نمائید. کار با آنها بسیار ساده است و شما میتوانید از ویژگیهای پیچیدهی آنها بهرهمند شوید، بدون آنکه از دسترسی به تماسهای Skype خود صرف نظر نمایید.

  در بخش اصلی این مقاله، نگاهی خواهیم داشت به کاربردهای استفاده از تجهیزات و نرمافزار مبتنی بر Sip که اکثر آنها برای کاربران خانگی رایگان هستند.
  http://mahdiardadmarzi.comمرکز فروش انواع اسکریپ های فروشگاهی انجمن ساز شبکه اجتماعی و...طراحی

 2. #2
  یار همراه
  رشته تحصیلی
  تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
  نوشته ها
  1,795
  ارسال تشکر
  2,660
  دریافت تشکر: 906
  قدرت امتیاز دهی
  1198
  Array
  MAHDIAR's: فرشته

  پیش فرض پاسخ : نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

  شروع کار

  اگر کار با VoIP را تجربه میکنید، احتمالاً نمیخواهید مقدار زیادی پول خرج کنید. و خوشبختانه لازم به انجام این کار هم نیست. تعداد زیادی از برنامههای Sip softphone به صورت رایگان وجود دارند، از جمله X-Lite از سایت www.counterpath.com. اگر تلفن موبایل شما از Wifi پشتیبانی میکند، این شانس وجود دارد که بتوانید از آن برای تماسهای Sip استفاده کنید، چه با یک برنامه شخص ثالث مانند (www.fring.com)Fring، چه با استفاده از نرم افزار توکار Sip که در برخی از گوشیهای سری N و E نوکیا یافت میشوند.

  اگر شما تلفن موبایلی دارید که میتوانید با آن تماسهای اینترنتی برقرار کنید، در واقع در نقطهی همگرایی هستید، جائیکه میتوانید از یک دستگاه برای تمام تماسهای خود استفاده نمائید. از آنجائيکه اکثر اوقات تمام شماره تلفنها را در موبایل خود ذخیره میکنیم ، پس میتوانیم از آن به عنوان یک گوشی در خانه نیز استفاده کنیم، همانطور که یک سیستم VoIP میتواند تماسهای ارزانقیمتی را برای شما به همراه داشته باشد. علاوه بر تلفنها، چه سخت افزاری چه نرم افزاری، چیزهای دیگری وجود دارند که به آنها نیاز خواهید داشت. اولین آنها، تامین کننده Sip است و دومی (برای کاربران پیشرفته تر) نرم افزاری برای تبدیل یک کامپیوتر شخصی به سیستم کامل تلفنی.

  تامین کننده Sip شرکتی است که سرورهایی را راه اندازی میکند که تلفنهای اینترنتی میتوانند به آنها وصل شوند و سرویسهایی مانند پست صوتی (Voicemail) و ارتباط با بقیه جهان را ارائه میدهد. آن ارتباطها میتوانند از طریق لینکهای VoIP به تامین کنندههای دیگر برقرار شوند و به شما اجازه دهند تا مجانی با آنها یا شبکه تلفن (که اغلب PSTN ، یا Public Switched Telephone Network نام دارند) تماس بگیرید. ارتباطات PSTN به شما امکان برقراری تماس با تلفنهای معمولی را میدهند و روشی را هم در اختیار دیگران قرار میدهند تا با استفاده از آنها با شما تماس بگیرند.

  تمام تامین کنندههای Sip یکسان ساخته نمیشوند، با وجود اینکه همه آنها اصول اولیه را انجام میدهند، اما تفاوتهای مهم و قابل ملاحظه­ای وجود دارد. مثلاً برخی از تامین کنندهها یک عدد ورودی جغرافیایی ارائه میدهند که افراد میتوانند برای تماس با شما از آن استفاده کنند. این عدد میتواند مهم باشد چرا که بر روی هزینه تلفن افرادی که با شما تماس میگیرند، اثر خواهد گذاشت و ممکن است شما شمارهای را بخواهید که متعلق به یک شهر خاص است و بنابراین دوستان و شرکاء تجاری شما در آنجا میتوانند با چند رقم با شما تماس بگیرند.

  حتی میتوانید در یک کشور دیگر، به دنبال یک شماره باشید- به خاطر داشته باشید که هیچ چیز مانع از ارتباط شما با یک تامین کننده Sip در هیچ کجای جهان نمی شود، البته اگر اینترنت شلوغ باشد، کیفیت تماس پائین میآید.

  روشهای دیگری وجود دارند که در آن تامین کنندهها نیز متفاوتند. هزینه تماس به شماره تلفنهای واقعی متفاوت خواهد بود و تعرفههای مختلفی وجود دارد، مانند مقرری ماهانه تماس، درست مانند تلفنهای موبایل.

  گزینههایی همچون پست صوتی و دایورت تماس از بقیه مفیدترند. در صورتیکه آفلاین باشید، یک گزینهی بسیار سودمند، قابلیت دایورت کردن تماسها به یک شماره دیگر است. علاوه بر اینکه افراد خاطر جمع میشوند که با وجود پائین بودن باند پهن هنوز هم میتوانند به شما دسترسی داشته باشند، شما هم میتوانید تماسها را برای دایورت شدن به موبایل خودتان، مرتب کنید.

  به این ترتیب جهانی از امکانات به سوی شما باز میشود. شما میتوانید به افراد مختلف یک شماره تلفن بدهید، برخی از تامین کنندههای Sip میتوانند یک شماره موبایل UK تنظیم کنند که زمانیکه نمیتوانید به اینترنت وصل شوید به شماره اصلی شما، دایورت شوند یا زمانیکه شروع به استفاده از Wifi می کنید، افراد بتوانند برای دسترسی به شما شماره معمولی را شماره گیری کنند. اما تا زمانیکه از طریق Wifi ارتباط برقرار میکنید، برای دریافت یا برقراری تماس، هزینه رومینگ نخواهید داشت.

  حتی این امکان وجود دارد که شمارههای موجود را از تامين کنندههای تلفن فعلی به سرویس Sip ببرید، بنابراین میتوانید سرویس تلفن موجود را قطع کنید و کاملاً به سراغ VoIP بروید. بهرحال، اگر چنین کاری را انجام میدهيد، در صورتکيه با باند پهن مشکل داشته باشید، احتمال خطر از دست رفتن سرویس تلفن وجود دارد. و اکثر قراردادهای باند پهن خانگی هیچ تضمینی برای زمان تعمیر ارائه نمیدهند. شما باید مطمئن شوید که راهی برای برقراري تماسهای ضروری دارید، به همین دلیل است که موبایل با تجهیزات Wifi میتواند یک تلفن اينترنتي مفید بسازد.

  یک روش قدیمی برای آنکه مطمئن شوید که از سرویس تلفنهای ضروری برخوردار هستید، استفاده از آداپتورهاي VoIP است که به خط تلفن شما و همچنین شبکه شما وصل میشوند و شما تلفن معمولی را به آنها وصل میکنید. این آداپتورها برای مسیردهی تماسها به خط تلفن، زمانیکه ارتباط باند پهن پایین است، طراحی شدهاند و همچنین برای مسیردهی 999 یا 112 تماس به خط آنالوگ.

  به نظر میرسد خریداری یک آداپتور برای استفاده از VoIP در کنار خط تلفن موجود از نظر امنیت و ایمنی ضروری باشد، هم اکنون بسیاری از سرویسهای VoIP در بریتانیای کبیر این امکان را به شما میدهند تا برای تماسهای ضروری، یک آدرس ثبت نام کنید.

  شما میتوانید از طریق لینک VoIP ، 999 را شماره گیری کنید، گرچه برای سرویسهای ضروری باید آدرس خود را ارائه دهید، درست مانند زمانیکه از موبایل تماس میگیرید. برخیها تصور میکنند که داشتن دو راه برای درخواست کمک کافیست، و صرف نظر از سرویس تلفن آنالوگ ، به VoIP و موبایل متوسل میشوند.
  http://mahdiardadmarzi.comمرکز فروش انواع اسکریپ های فروشگاهی انجمن ساز شبکه اجتماعی و...طراحی

 3. #3
  یار همراه
  رشته تحصیلی
  تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
  نوشته ها
  1,795
  ارسال تشکر
  2,660
  دریافت تشکر: 906
  قدرت امتیاز دهی
  1198
  Array
  MAHDIAR's: فرشته

  پیش فرض پاسخ : نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

  راهاندازی

  مطالب و نکات در مورد استفاده از تلفن اینترنتی در مقایسه با نصب چند تلفن و دریافت یک اکانت با یک تامین کننده Sip ، زیادتر است.

  گرچه بهتر است به نحوه استفاده از تلفنهای خود فکر کنید و اینکه آیا میخواهید نکات ذکر شده در ابتدای این مقاله را انجام دهید یا خیر، و اینکه چگونه میخواهید این کارها را انجام دهید و تا حد امکان آنها را برای افراد خانواده ساده نمایید.

  آنچه احتمالا اکثر افراد میخواهند این است که بتوانند نزدیک ترین تلفن کنار خود را بردارند و زمانیکه زنگ میخورد، پاسخ دهند و اگر آن تماس متعلق به آنها نبود، آن را به شخص دیگر انتقال دهند. ممکن است بخواهید بین گوشیها تماس برقرار کنید، بخصوص اگر در یک خانه بزرگ زندگی میکنید. افراد هم لازم نیست نحوهی برقراری تماس را به خاطر بسپارند، این کار به طور خودکار انجام میشود و از ارزانترین مسير دهي ممکن استفاده میگردد.

  برخی از این کارها را میتوانید با چندین گوشی VoIP انجام دهید، دو تلفن با سرویسی مانند VoIPtalk.org ثبت نام کنید و این دو تلفن می­توانند با شمارهگیری ID 8 رقمی به طور رایگان با یکدیگر تماس بگیرند. با شماره گیری شمارهی بین المللی یا UK میتوانید به هر دوی آنها وصل شوید و در برخی طرح ها، میتوانید تماسهای جدید را مرتب کنید تا موجب زنگ خوردن 3 گوشی شوید.

  اما واقعاً چه کسی میخواهد یک شماره 8 رقمی را به خاطر داشته باشد تا از اتاق مطالعه به اتاق نشیمن زنگ بزند. این هم بسیار کار ساده­ایست، آنهم وقتیکه چند رقم این کار را برای شما انجام
  میدهند. آن چه که میتواند VoIP را واقعاً انعطاف پذیر و همچنین برای تمام افراد خانواده قابل دسترس نماید، نرم افزار PBX است. حروف اختصاری این نرم افزار نشاندهندهی Private Branch Exchange است که کمی ترسناک به نظر میرسد، اما نصب سادهای دارد و سیستم تلفنی را بسیار منعطف میسازد.  انتخاب یک PBX

  اولاً نگذارید عبارت PBX شما را مایوس کند. ممکن است تصور که PBX یک سخت افزار گرانقیمت است، اما در مصارف خانگی، یک کامپیوتر شخصی اضافی قادر است تلفنهای شما را کنترل کند. سوال اساسی این است که آیا میخواهید همچنان از خط آنالوگ موجود خود استفاده کنید، یا اینکه آمادهاید با تلفن اینترنتی کار کنید. ما فکر میکنیم که اکثر شما میخواهید همچنان از خط تلفن موجود خود استفاده کنید و آن را با تماسهای اینترنتی ادغام نمایید، سادهترین راه حلها، محصولاتی نظیر Fritzbox Fon WLan شرکت AVM یا یکی از گوشیهای Dect VoIP زیمنس هستند.

  Fritzbox یک مسیریاب کامل ADSL است، به همراه اتصالاتی برای تلفنهای آنالوگ(و ISDN) ، همچنین خط تلفن آنالوگ و یک ایستگاه پایه توکار Dect ، بنابراین میتوانید 6 گوشی بی سیم به آن وصل کنید. سپس میتوانید از طریق رابط وب، PBX توکار را برنامه ریزی کنید، طوریکه تماس به اکانتهای خاص VoIP به گوشیهای خاصی هدایت شوند، در حالیکه بقیه تماسها به خط تلفن موجود منتقل میشوند. هر کسی در خانه می تواند گوشی Dect مخصوص خود را داشته باشد.

  همچنین، با محصولاتی نظیر Gigaset S685IP زیمنس (www.pcw.co.uk/2258138) میتوانید چندین گوشی داشته باشید و اگر لازم باشد مسیریاب باند پهن یا گوشی بیسیم موجود را تعویض کنید، راهکارهایی نظیر اینها یک روش فوق العاده هستند که خاطرنشان میکنند شما میتوانید از VoIP استفاده کنید و در عوض خط تلفن موجود خود را داشته باشید.

  برای اکثر مردم، VoIP یعنی یک PBX نرم افزاری_ از آنجاییکه تماسهای اینترنتی فقط بیتهای اطلاعاتی هستند، یک کامپیوتر شخصی می­تواند تمام این کارهای خلاقانه را انجام دهد و تنها چیزی که نیاز دارد یک کارت اِترنت و یک نرم افزار مناسب است.

  تعدادی از این نرم افزارها موجودند که شناخته ترین آنها Asterisk (www.asterisk.org) است ، و همچنین (www.trixbox.org)Trixbox که قبلاً Asterisk @Home نام داشت و همچنین میتوان به (www.Freeswitch.org) Freeswitch نیز اشاره کرد. شما میتوانید با استفاده از سی دی AstLinux Live ، نرم افزار Asterisk را آزمایش کنید، گرچه همانطور که در صفحه نمایش بالا میبینید وقتیکه رابط مبتنی بر وب است، هنوز هم باید با فایلهای پیکربندی Asterisk دست و پنجه نرم کنید(برای اطلاعات بیشتر به سایت www.pcw.co.uk/2195730) مراجعه کنید. Trixbox از یک رابط وب کاربر پسندتر استفاده می کند، اما قبل از رفتن به سراغ آن، به هشدار صفحه دانلود توجه کنید.  Enum - پیوند دهنده دو جهان

  برقراری تماس با استفاده از VoIP میتواند در هزينه صرفه جویی کند، اما گاهی اوقات یک تماس از طریق VoIP از جانب یک شخص به شخص دیگر، ممکن است به شبکه تلفن عمومی برگردد. با همه این ها ، اگر یک شرکت بزرگ دارای ارتباطات VoIP خارجی باشد، باید این امکان وجود داشته باشد تا از طریق آدرس Sip آنها ، با آنان تماس گرفت، یعنی اینکه تماسها کلاً از طریق شبکه منتقل شوند و هیچ هزینهای نداشته باشند. اما اگر کتابچه تلفن دارای شمارههای معمولی باشد، شما از کجا آدرس Sip آنها را میدانید؟

  پاسخ Enum است، که اخیراً توسط Nominet در بریتانیای کبیر راه اندازی شده است. این تکنولوژی مدتها قبل راه اندازی شده بود، اما در حال حاضر به صورت رسمی فعال شده است. از حوزه بلند پایه e164.arpa استفاده میشود تا شماره تلفنها در فرمت بین المللی همانند نام حوزهها پرس و جو شوند و نتیجهی این پرس و جو آدرس Sip است. یعنی وقتی شمارهای را میگیرید، سیستم VoIP شما بررسی Enum را انجام می دهد و اگر یک آدرس Sip برای این شماره وجود داشت، تماس میتواند به جای آنکه توسط یک دروازه به شبکه تلفن برود، به اینترنت منتقل شود. هزينه این حوزه بالاست اما امید می رود که سازمانهای بزرگ، از آن بهرهمند شوند و هزینهها در آینده پايين بیاید، این امیدواری در خصوص کاربران خانگی هم میتواند منافع ای در بر داشته باشد.

  خط تلفن PSTN ؛ شما میتوانید به جای خریدن کارت تلفن اختصاصی یا آداپتور برای کامپیوتر خود، با Asterisk از مودمهای صوتی به عنوان یک رابط استفاده نمائید(اما این روش توصیه نمی شود).

  کارتهای تلفن آنالوگ و آداپتورها از 2 نوع ارتباط تحت عنوان FXS و FXO استفاده میکنند. به FXS میتوان یک گوشی تلفن وصل کرد و FXO برای وصل شدن به خط تلفن طراحی شده است، به گونهای که تماسهای وارد شونده میتوانند به سرویس VoIP مسیردهی شوند یا تماس­ها به شبکه تلفن منتقل میشوند، بنابراین اگر همچنان قصد دارید از خط تلفن موجود خود استفاده کنید، یک دستگاه FXO ضروری است. Pc Card اختصاصی حدود 80 پوند قیمت دارد، در حالیکه یک آداپتور مستقل مانند Grandstream Handytine 503 حدود 55 پوند قیمت دارد و دارای باکس FXS و پورتهای FXO میباشد، بنابراین میتواند برای تبدیل تلفن موجود به تلفن اینترنتی مورد استفاده قرار بگیرد. به علت کمبود وقت، ما پرسش استفاده از خط تلفن موجود با نرم افزار PBX را کنار می گذاریم و میگوییم بهترین راه کار یکی از محصولات سخت افزاری است که قبلاً راجع به آنها صحبت کردیم. حال نگاهی به نصب یک سیستم ديجيتالي محض میاندازیم، جائیکه شما تمام تماسهای خود را از طریق VoIP دریافت می کنید، گرچه امکان اضافه کردن خطوط آنالوگ از طریق آداپتور FXO هم وجود دارد. و به جای استفاده از Asterisk ، قصد داریم از ویرایش رایگان Windows PBX بنام (www.3cx.com)3CX استفاده کنیم.
  http://mahdiardadmarzi.comمرکز فروش انواع اسکریپ های فروشگاهی انجمن ساز شبکه اجتماعی و...طراحی

 4. #4
  یار همراه
  رشته تحصیلی
  تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
  نوشته ها
  1,795
  ارسال تشکر
  2,660
  دریافت تشکر: 906
  قدرت امتیاز دهی
  1198
  Array
  MAHDIAR's: فرشته

  پیش فرض پاسخ : نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

  نصب 3CX

  نرم افزار 3X در Windows XP Home اجرا میشود( گرچه وب سایت این را نمیگوید) و ویرایش رایگان از اکثر ویژگیهایی که کاربران خانگی به آن نیاز دارند، حمایت میکند؛ از جمله پست صوتی و چندین اکانت VoIP. محدودیت اصلی این نرمافزار آن است که شما فقط میتوانید 4 تماس همزمان داشته باشید. شما به یک کامپیوتر با 1 گیگابایت حافظه و یک پنتیوم 4 یا سریع تر نیاز خواهید داشت.

  برای مثال ما با سیستمی که دارای دو خط داخلی بود کار را آغاز کردیم (در نمونهای که ما استفاده کردیم هر دو گوشی نوکیا بودند، اما شما میتوانید softphoneهای VoIP و گوشیهایی مانند مدلهای Dect/VoIP زیمنس را به این سیستم وصل کنید). دو تامین کننده VoIP خواهیم داشت که هرکدام یک شماره تلفن جداگانه دارند، یک شماره تلفن به تمام گوشیها زنگ میزند، و شماره تلفن دیگر فقط به یک گوشی زنگ میزند، و تماسهای بیرون رونده نیز از طریق همان تامین کننده منتقل میشوند.

  برای سهولت کار، بدون هيچ گونه کد شماره گیری پیچیده، میتوانیم با یک شماره داخلی دو رقمی بین تلفنها تماس برقرار کنیم. شماره گیری یک شماره طولانی، تماس را به عنوان یک تماس خارجی، از طریق VoIP منتقل میکند، و ما مطمئن میشویم که شمارههایی که در فرمت بین المللی در موبایلها ذخیره شدهاند را میتوان بدون هیچ تغییری شماره گیری کرد.و بالاخره باید زرنگیهایی را هم به خرج دهیم: از تمام خط های داخلی، شماره گیری یک شماره 3 رقمی به یک تامین کننده خاص خواهد رفت که از 3 رقم برای سرویس هایی نظیر بررسی اعتبار VoIP و همچنین پشتیبانی 999 استفاده میکند و ما کد شماره گیری را برای Winchester تا شمارههای 6 رقمی میافزائیم. انتقال شمارههایی که با یک کد خاص شروع میشوند به یک تامین کننده خاص، کار سادهای است.

  وقتیکه یک گوشی در PBX ثبت نشده (مثلاً موبایلی که خارج از خانه است) ، تماسها به شماره موبایل فرستاده میشوند، و ما قانون مشابهی را در تامین کننده VoIP تنظیم میکنیم، بنابراین اگر PBX آفلاین شود، تماس ها به موبایل می روند.  نصب یک سیستم تلفنی مبتنی بر 3CX  تصویر

  1) نصب کننده (V.7.1)3CX ساده است. استفاده از سرور وب را انتخاب کنید و زمانیکه ویزارد شروع میشود، یک نصب بسازید. تعداد رقمهای مربوط به خطهای داخلی خود را(2 رقم خوب است) انتخاب نمائید. همچنین باید یک خط داخلی در ویزارد بسازید. گرچه بهتر است تمام چیزهایی که
  میخواهید همین جا بسازید و نام و آدرس ایمیل را اختصاص دهید. رمز عبور پیش فرض برای خط های داخلی، شمارهی آنهاست.  تصویر 2

  2) وقتیکه رابط وب آغاز میشود، لیستی از گزینهها را در سمت چپ صفحه نمایش خواهید دید، تامین کنندههای VoIP و سپس Add Provide را کلیک کنید. نامی را به آن اختصاص دهید، از لیست، تامین کننده را انتخاب نمائید (الگوها در سایت 3CX شامل تامین کننده هایی است که به طور پیش فرض لیست نشدهاند) و Next را کلیک کنید.

  اطلاعات خود را وارد نمائید، بعد میتوانید آنچه را که در زمان ورود یک تماس اتفاق میافتد را مشخص کنید. هم اکنون ، تماس ها را به یک خط داخلی خاص بفرستید. Next را کلیک نمائید.  تصویر

  3) حالا میتوانید قوانین مربوط به تماسهای خارجی را مشخص کنید، شمارههای خط داخلی را که از این تامین کننده VOIP استفاده میکنند(در مورد ما 10 و11) و طول شماره را وارد کنید.20-3 را وارد کنید، به گونهای که هر تماسی غیر از تماسهای داخلی به تامین کننده فرستاده خواهند شد. مسیردهی را به نام تامین کننده تنظیم کنید، رقم ها را به 0 برسانید و Prepend box را خالی بگذارید. راهنمای 3CX تمام جزئیات کامل مربوط به پیکربندی خط های داخلی را ارائه میدهد ، حالا جزئیات خودتان را وارد کنید.  تصویر

  4) Ring Groups را کلیک کنید و گروهی بسازید که شامل تمام تلفنهای شما، شبیه این صفحه نمایش باشد. در این صورت تماسهایی که وارد میشوند در هر تلفنی قابل پاسخگويي است. اگر هیچ تماسی پاسخ داده نشود، میتوانید یک مقصد تنظیم نمائید. حالا، به تامین کننده­های VoIP برگردید، روی شماره وارد شونده کلیک نمائید و تنظیم را از Connect to Extension به Connect to Queue/Ring Group تغییر دهید و گروه جدید را انتخاب نمائید.  تصویر

  5 ) ما میخواهیم برخی از تماسها را کنترل کنیم. برای شمارههای Winchester شمارهگیریهای 6 رقمی را میافزاييم. Add Outbound Rule , Outbound rules را کلیک نمائید و به عنوان طول شماره، عدد 6 را بیافزائید. یک تامین کننده VoIP را انتخاب نمائید و کد شماره گیری 01962 را در Prepend بیافزائید. همچنین میتوانید با جستجوی شمارههایی که با 0061 آغاز میشوند، از این قوانین برای فرستادن تماسها به استرالیا (برای مثال) از طریق یک مسير دهي خاص، استفاده کنید.  تصویر

  6)

  اگر از موبایلها به عنوان خط داخلی استفاده میکنید ، 2 نکته مفید وجود دارد. settings وسپس Advanced را انتخاب کنید، به عنوان کشور مورد نظر UK را انتخاب نمائید و 00 را در کادر Add Prefix وارد نمائید.

  حالا شمارههای ذخیره شده به صورت ++4473169000 ، به جای + ، دارای 00 هستند، بنابراین
  میتوانید از کتابچه آدرس موبایل خود مستقیماً شماره گیری کنید. در مورد خط های داخلی موبایل، در تب Rules ، قانونی رابرای "Phone not registered" قرار دهید تا تماسها را به شماره موبایل

  بفرستد.

  تصاویر ص 30

  بسیاری از سرویسهای Sip بریتانیای کبیرهم اکنون به شما امکان میدهند تا آدرسی را تعیین کنید که این آدرس بررسی خواهد شد و برای تماسهای 999 مورد استفاده قرار خواهد گرفت

  تصویر سمت چپ:

  AstLinux Live CD به شما امکان میدهد تا Asterisk را آزمایش کنید

  تصویر زیر:

  در اولین گام به سوی VoIP، گوشی Dect/VoIP میتواند انتخاب خوبی باشد
  http://mahdiardadmarzi.comمرکز فروش انواع اسکریپ های فروشگاهی انجمن ساز شبکه اجتماعی و...طراحی

 5. کاربرانی که از پست مفید MAHDIAR سپاس کرده اند.


 6. #5
  کاربر جدید
  نوشته ها
  1
  ارسال تشکر
  1
  دریافت تشکر: 0
  قدرت امتیاز دهی
  0
  Array

  پیش فرض پاسخ : نحوهی استفاده از Voice over IP برای کنترل تلفنهای خانگی

  با سلام
  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون درباره 3cx
  اگه میشه لینک تصاویر درباره 3cx رو بگذارید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. معرفی: جوشکاری زیر آب
  توسط bitidat در انجمن مهندسی ساخت و تولید
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 2nd November 2012, 12:44 AM
 2. آموزشی: پشتیبان‌گیری از اطلاعات در لینوکس
  توسط آبجی در انجمن نرم افزارهای لینوکس
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 9th May 2010, 07:28 PM
 3. مقاله: وسایل جانبی
  توسط آبجی در انجمن بخش مقالات سخت افزار
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 15th March 2010, 12:11 AM
 4. Devil May Cry 4 | راهنمای جامع
  توسط PiXiE در انجمن نقد و بررسی بازی های کامپیوتری
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 18th February 2010, 10:32 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •