دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

 1. #11
  کـــــــاربر فــــعال
  نوشته ها
  11,733
  ارسال تشکر
  9,700
  دریافت تشکر: 12,922
  قدرت امتیاز دهی
  1260
  Array

  پیش فرض پاسخ : هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

  خاورميانه

  هيپ هاپ اسرائيل غاصب در پايان دهه به تدريج شهرت و محبوبيت يافت، ستاره‌هاي زيادي از دو طرف فلسطيني ها () تامر نافر ‍و( زيرزميني ها ) يهودي پديدار شدند؛ اگر چه برخي از آنها، از قبيل موک اي. به تبليغ صلح و مدارا مي‌پرداختند، ديگران احساسات خشونت گرايانه و ملي گرايي| ملي گرا را سر مي‌دادند.


  هيپ هاپ اروپايي

  هيپ هاپ براي اولين بار در سال ۱۹۷۹ در فرانسه ظاهر شد و هم‌زمان با آن، اين ژانر در ايالات متحده نيز به موفقيت‌هايي دست يافت. تا سال ۱۹۸۲، حتي ايستگاههاي راديويي هيپ هاپ نيز پا به عرصه وجود گذاشتند که از آن جمله مي‌توان به رپر دپر اسنپر اشاره کرد. همچنين دي جي دي نستي، که بعدها تبديل به ستاره‌اي در اين زمينه شد، اولين حضور خود را تجربه کرد. همان سال يک کنسرت بزرگ هيپ هاپ برگزار شد؛ رپ تور نيويورک، که توسط اروپا ۱ حمايت مي‌شد و در آن آفريقا بامباتا، گراند ميکسر دي اس تي، فب ۵ فريدي، آقاي فريز و راک استدي کرو ديده مي‌شدند.


  هيپ هاپ تاسال ۱۹۸۳ به يکي از بخش‌هاي برجسته صحنه موسيقي فرانسه تبديل شده بود. دي نستي «پانام سيتي رپين»، که در سال ۱۰۸۴ عرضه شده بود، اولين هيپ هاپ ثبتي فرانسه محسوب مي‌شد. فرانسه شماري از ستاره‌هاي بومي، از قبيل (گروه) آي اي ام| آي اي ام و سوپريم ان تي ام را پرورش داد. البته مشهورترين هنرمند رپ فرانسوي يحتمل ام سي سولار سنگالي تباراست.


  هيپ هاپ در اروپا هم درحوزه مردم قبائل قرار مي‌گرفت و هم درحوزه مهاجران.

  به عنون مثال، آلمان Die Fantastischen Vier مشهور و چندين اجراکننده آلماني- ترک از فبيل (گروه رپ) کارتل| کارتل بحث برانگيز را به وجود آرود.

  هيپ هاپ سوئد در اواسط دهه هشتاد قرن ۲۰ ظهور کرد و تااوايل دهه نود شمار زيادي از« برنامه‌هاي نژادي سوئدي» از قبيل لوپ تروپ، «برنامه‌هاي مهاجران» مانند لاتين کينگز و برنامه‌هاي ميکس شده همچون اينفينيت مس ، هنگام ضبط به منظور استفاده در بازار داخلي،از زبان انگليسي| انگليسي به نوع رپ در « رينکبي سوئدي» که زبان آميخته| زبان آميخته انواع مختلفي است، تبديل شد.

  مشهورترين هنرمند رپ در ايرلند دي جي کولي است و در کنار ويCraz-e، بي- واندر و گروههايي همچون انسان در برابر ماشين قرار دارد. ايرلند همچنين مجله هيپ هاپ خاص خود به نام « رپ ايرلند » را دارد که توسط دي جي احمد اجرا <!—و ويراستاري --> مي‌شود.

  مشهورترين هنرمندان رپ هلندي ها آزدراپ پوزهکه تمامي کارمندان آن اهل آمستردام هستند، پستمن، از کيپ ورد و سورينام است.

  ايتاليا نيزهنرمندان رپ خاص خود، از جمله جووانوتي و آرتيکولو۳۱ را يافت و ملت آن به شهرت و سرشناسي دست يافتند؛ در حالي که صحنه لهستان با روي کار آمدن پي ام کول لي در ابتداي دهه شاهد هنرمندان بود.

  در روماني، بي. يو.جي. مافيا از پنتليمون بخارست ظهور کرد و نشان آنها؛ يعني رپ گنگ استا، مشابهت‌هاي زندگي در بلوک‌هاي آپارتماني روماني دوران کمونيستي را با پروژه‌هاي مسکن سازي در محله‌هاي آمريکايي نشان مي‌دهد. گروه نشان خاص خود را براي توليد به نام کاسا دارد و به امضا و پخش آلبومهاي هنرمندان به نام رپ از جمله؛ «مهست»، «گراسو اکس اکس ال»، «ام اند جي» و « ويلي» مي‌پردازد. گروه پارازيتي تبديل به يکي از محبوب ترينها در روماني تبديل شده‌است و اشعاري دارد که تمهاي اجتماعي، سياسي و ضد- سانسوري (آنها حتي ممکن است داراي ۲۰ سم ام ثبتي نشنان هيپ هاپ باشند، امضا کردن گروه رپ «آنونيم» و «اسپايک»- در ۲۰۰۶ چلو، مهم‌ترين توليد کننده پارازيتي آلبومي تحت عنوان « فابريکانت دو گانوي» عرضه کرد- سازنده ترش، که حضور ميهماني کيلارمي را نشان مي‌دهد، گروه وو-تانگ کيلا بيز). همچنين، R.A.C.L.A. (که در اصل رپرهاي سفيد به طور قانوني به هشدار فکر مي‌کنند)، اولين گروه رپ بود که يک آلبوم هيپ هاپ رومانيايي عرضه کرد و در آن به موضوعات «اجتماعي» پرداخت. آن گروه هنوز هم وجو دارد و در سال ۲۰۰۵ پانزدهمين آلبوم خود را به نام «مهارت» به عموم عرضه کرد. در سال ۲۰۰۵، گروه رپ انفجارديگري، زيل، آلبوم اول خود «چي وربال» (با تنها : دپيندي دو نوي«) را منتشر مي سازد كه با واكنش مثبت مردم مواجه مي شود. از آن زمان تاكنون، گروه نشان توليد خود، به نام اسناد چيل برادرز، را داشته‌است و با هنرمند مشهور »راگا- رپ« پاچا من (که به خاطر همکاري موفقيت آميزش با هنرمندان »رگاي آفريقايي« از قبيل موويد و باپي براون و هنرمند هيپ هاپ بريتانيايي »بلک بيشاپ« از »ماب استارز« و »سي-رايم فاميلي کروز«) و شمار ديگري از هنرمندان همچون سابسمناتو (عضو گروه رپ صريح)، مايک پاو (يک هنرمند بسيار برجسته و مستعد موسيقي آر اند بي)و ديگر توليد کنندگان مشهور قرارداد امضا کرده‌است. آنها دومين آلبوم خود را به نام »چيل برادرز" در پاييز ۲۰۰۶ منتشر کردند.


  صربيا به لطف وجود گروه رپ سنديکاي بلگراد يکي از مشهورترين کشورها در زمينه رپ در اروپا محسوب مي‌شود. آنها در وهله اول نماينده منطقه دورکول خود (گورنجي، دونجي دورکول، سيپکا، (uCAzaKInje)، ماج) و بلگراد، به عنوان يکي از بزرگ ترين شهرهاي اروپايي هستند. گروه :9 تا 99 عضو« دارد، اما تنها تعداد اندكي از آنها در صحنه حضور پيدا مي كنند (فدجا، اسكابو، اوگي، داركو، ديجولو، ديجولو...). آخرين آلبوم آنهاًSVI ZAJEDNO» ، يكي از پرفروش ترين آلبومهاي سال 2005 بوده‌است. پوزدراو زا سينديكيلس!!! ديگر رپرها مانند ام سي جرتيك (جرا) و دي جولي (آنها گروه فول تريپ هستند) و گرو، اجس نيگروتين( بد کپي) ، مارچلو، (گروه رپ) وي آي پي| وي آي پي و ديگر گروهها نيز موثر هستند.


  بوسني خواننده‌هاي رپ مشهوري همچون ادو ماجکا، فرنکي، اونيور زالني وجنيکي و... دارد.

  ادو ماجکا يکي از مشهورترين خوانندگان رپ بالکان است. او در مورد جنگ بوسني و نيز وضعيت کنوني بوسني آهنگهاي فراواني دارد. او مثل خيلي‌هاي ديگر اصالت بوسنيايي و کرواتيايي دارد. فرنکي يک خواننده رپ ميهن‌پرست است. او عاشق بوسني بوده و يکي از اعضاي دوستداران بوسني و هرزگوين مي‌باشد. در اواخر دهه نود، با به عرصه آمدن ترم ۱۱ و بولسنا براکا و ساير خوانندگان رپ که بر مسائل اجتماعي تمرکز کرده بودند، موسيقي رپ به محبوبيت فراواني رسيد. در بلغارستان نيز در اواخر دهه نود، گروه "کله لاستيکي‌هاً (گومني گلاوي) شکل گرفت که اعضاي آنرا ميشو شامارا، دربن جي، ...سا و چند تن ديگر تشکيل مي‌دادمد. کشور همسايه يعني يونان نيز در اوايل دهه نود به کاروان هيچ‌هاپ پيوسته بود. در آن روزها، گروههايي همچون پيش مي‌رويم جريان رايج را تحت سلطه خود داشتند (که با نشان هيپ‌هاپ افسانه‌اي دف جم شناخته مي‌شدند) و در همين حال تسالونين پيشتاز سيفو ورسز در ميان اسامي زيرزميني برتر قرار داشت ( جالب توجه اينکه، او يکي از معدود هنرمندان هيپ‌هاپ يونان بود که گستره کارش فراتر از مرزهاي يونان رفته بود).


  از سال ۲۰۰۰ خوانندگان رپي همچون ديزي رذل، زنجير زرنما، گرني مک و همي در بريتانيا پا به عرصه گذاشتند. از ديگر خوانندگان مشهور رپ در بريتانيا مي‌توان به ماليات مخ و جست اشاره کرد.
  بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

  - – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -


 2. #12
  کـــــــاربر فــــعال
  نوشته ها
  11,733
  ارسال تشکر
  9,700
  دریافت تشکر: 12,922
  قدرت امتیاز دهی
  1260
  Array

  پیش فرض پاسخ : هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

  امريکاي لاتين
  در پورتوريکو،ويکو سي به عنوان اولين خواننده رپ اسپانيايي زبان پا به عرصه گذاشت و کارهاي ضبط شده او سرآغاز همان چيزي بود که بعدها با نام رگائتون شناخته شد. در سال ۱۹۸۹ وقتي ويکو سي با آلبوم فوق موفق خود يعني «آخرين قسمت» وارد جدول خواننده‌هاي محبوب شد و شهرتي جهاني بدست آورد، رپ در پورتوريکو به اوج محبوبيت خود رسيد.


  در طي متنوع‌ شدن جريان رپ در دهه نود، سانتي واي سوس دوندس و ليسا ام مشترکا آلبومي (به نام «سوي چيکيتو») منتشر کردند که به تولد مرن‌رپ که تلفيقي از هيپ‌هاپ و مرن‌گو بود، منجر شد.

  در مکزيک، محبوبيت هيپ‌هاپ با موفقيت کالو در اوايل دهه نود آغاز شد. بعدها در طي همين دهه با حضور گروه‌هاي رپ لاتيني همچون تپه سرو در جدول گروه‌هاي موسيقي امريکا، گروه‌هاي رپ‌راک مکزيکي همچون کنترل ماچته در سرزمين مادري خود به اوج رسيدند.


  و بدين‌ترتيب با موفقيت گروه‌هايي همچون تپه سرو، فرهنگ هيپ‌هاپ و رپ در امريکاي جنوبي محبوبيت يافت. گروههايي همچون تيروديگارسياي شيليايي که زماني محبوبيتشان نه تنها در شيلي بلکه در پرو، کلمبيا، مکزيک و پورتوريکو کشيده شده بود، کم‌کم از دور خارج شدند.


  برگزاري يک کنسرت سالانه هيپ‌هاپ در آلمار هاوانا در سال ۱۹۹۵، به محبوب شدن هيپ‌هاپ کوبايي منجر شد. بدليل حمايت رسمي دولت از موسيقي‌دانها، محبوبيت هيپ‌هاپ اندک اندک در کوبا افزايش يافت.


  در ۲۰ سال اخير، هيپ‌هاپ در برزيل محبوبيت روزافزوني پيدا کرده و در آنجا به "هيپي‌هاپي لقب گرفته‌است. پسرها و دخترها، دي‌جي‌ها، رپي‌ها و نويسندگان مطالب روديواري، بطور سنتي در قالب آنچه که به بطور سنتي به آن دسته ميگويند خود را ساماندهي کرده‌اند. اين گروه‌ها همچنين خدمات اجتماعي انجام مي‌دهند و در تلاشند تا با جذب جوانان محله‌هاي خود، آنها را به انجام فعاليت‌هاي هنري و بيداري اجتماعي ترغيب کنند.
  بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

  - – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -


 3. #13
  کـــــــاربر فــــعال
  نوشته ها
  11,733
  ارسال تشکر
  9,700
  دریافت تشکر: 12,922
  قدرت امتیاز دهی
  1260
  Array

  پیش فرض پاسخ : هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

  افريقا

  در اوايل دهه نود، رقص بريک اولين جنبه از فرهنگ هيپ‌هاپ بود که به افريقاي جنوبي راه يافت، جاييکه در آن دسته صداي سياه پيش از روي آوردن به رپ در دهه نود فرهنگ هيپ‌هاپ را براه انداخته بود. رپي‌هاي صداي سياه که کار خود را از ۱۹۸۹ آغاز کرده بودند دولتآپارتايدوقت را به جايي کشاندند که کا آنها را ممنوع کرد و اين ممنوعيت تا سال ۱۹۹۳ ادامه يافت. پس از آن افريقاي جنوبي در کلوا که تلفيقي از ديار بود سبک متمايز خود را خلق کرد.


  در نقطه ديگري از افريقا، موسيقي تلفيقي ام‌بالاکس سنگالي‌ها محبوبيت روزافزوني بدست مي‌آورد و در همين حال در تانزانيا، گروههاي بونگو فلاوا همانند اکس پلاتساز، هيپ‌هاپ را با تاراب، فيلمي و ساير سبک تلفيق مي‌کردند بدون اينکه کانگولزماکوما را فراموش کنند.

  کانادا

  در اواخر دهه ۸۰، مرز شمالي امريکا يعني کانادا به يمن وجود ماسترو فرش وس هنرمند رپي، شاهد رشد محبوبيت هيپ‌هاپ شد. آلبوم بي‌همتاي او به نام «بگذار ستون فقراتت غلط بخورد» به مدت بيش از يک سال در صدر آهنگ‌هاي پرفروش بود. در اوايل دهه نود، هنرمندان بيشتري همچون مکي مي و اراذل خود را در عرصه موسيقي شهري روبه‌رشد کانادا که پيشينه آنرا بايد در تورنتو و ونکوور جستجو کرد، نشان دادند. اخيرا، خوانندگان رپي همچون چوکلر، سقراطي‌ها، مهتر کليسا، اتحاديه شکلات‌فروشان ،هاف«مک سان»راين، جي‌جاق‌هاي سياه،سنگ جواهر و کي-اوس نامهايي هستند که از عرصه موسيقي شهري کانادا به خانه‌هاي مردم راه يافته‌اند، هرچند که اين سبک‌ها نتوانسته‌اند در جريان متداول رايج در مرز جنوبي يعني امريکا، به جايگاه قابل توجهي برسند.
  بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

  - – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -


 4. #14
  کـــــــاربر فــــعال
  نوشته ها
  11,733
  ارسال تشکر
  9,700
  دریافت تشکر: 12,922
  قدرت امتیاز دهی
  1260
  Array

  پیش فرض پاسخ : هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

  استراليا
  درحاليکه هيپ‌هاپ استراليايي در اصل از نوع امريکايي آن بسيار فاصله گرفته، از اوايل دهه نود يک سبک محلي متمايز در اين کشور شکل گرفته‌است. حمايت ايستگاههاي راديويي [بويژه ايستگاه پرنفوذ راديو جوان تريپل جي) و تعيين جايزه شهري در جشنواره سالانه جوايز آريا، برخي از رويدادهايي هستند که به خلق چهارمين آلبوم گروه گانگسترهاي بالاي تپه با نام جاده سخت منجر شد که در سال ۲۰۰۶ در صدر جدول رسمي آلبوم‌هاي موسيقي استراليايي قرار گرفت. اين اولين باري است که هيپ‌هاپ استراليا در عرصه موسيقي مستقل، با چنين اقبالي مواجه مي‌شود. گانگسترهاي بالاي تپه در سطح ملي يکي از موفق‌ترين‌ها به شمار مي‌آيند و کارهاي آنها توسط آبيس رکوردز که بزرگ‌ترين شرکت هيپ‌هاپ مستقل در استراليا بوده و متعلق بهپگز هنرمند است، توزيع مي‌شود. از ديگر هنرمندان سرشناس هيپ‌هاپ در استراليا مي‌توان به گله، دست‌وپا چلفتي‌ها و تي‌ زد يو اشاره کرد.


  اگرچه هيپ‌هاپ استراليايي در اصل از هيپ‌هاپ امريکايي ريشه گرفته اما اين دو سبک تا حد زيادي از هم فاصله گرفته‌اند. هيپ‌هاپ استراليا اغلب خيلي رک است و به دليل آنکه بر ترانه‌هايي با مضامين تند سياسي تمرکز يافته و از موضوعات سطحي پرهيز مي‌کند، از اينکه در نقطه مقابل هيپ‌هاپ امريکايي قرار گرفته به خود مي‌بالد. يکي از آهنگ‌هاي دست‌وپا چلفتي‌ها (هيپ‌هاپ ساحل غربي امريکايي) به غرور غربي، آشکارا کنايه مي‌زند، «من بچه طرف ديگر شهرم، اينو تو مخت فرو کن (سمت غربي!) چه فرقي مي‌کنه؟ رپ گانگستري نيست! اگه فکر مي‌کني جون سخت‌تري ممکنه دل‌درد بگيري، ممنون مي‌شم اگه گورتو گم کني- ذکاوت‌هاي حرفه‌اي کوفتي، شبي يکي بالا بنداز». ماهيت سازمان‌يافته هيپ‌هاپ استراليايي و فکري که در پشت ترانه‌نويسي‌هاي آن نهفته‌است در نهايت آنرا در نقطه مقابل همتاي امريکايي‌اش قرار مي‌دهد.
  بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

  - – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -


 5. #15
  کـــــــاربر فــــعال
  نوشته ها
  11,733
  ارسال تشکر
  9,700
  دریافت تشکر: 12,922
  قدرت امتیاز دهی
  1260
  Array

  پیش فرض پاسخ : هيپ هاپ Hip-Hop چيست؟ -

  زلاند نو

  بسياري از ستاره‌هاي بزرگ هيپ‌هاپ زلاند نومائوري يا جزيره‌نشينان اقيانوس آرام هستند. هنرمندان شاخص هيپ‌هاپ اين کشور از دهه ۹۰ عبارت‌اند ازوحشي، چه فو، نسيان ميستيک و کاتب که آلبوم‌ها يا آهنگهاي همگي آنها در سال ۲۰۰۴ در صدر جدول قرار داشت و برنامه‌هاي آنان نيز که توسط بزرگ‌ترين تهيه کنندگان اين عرصه ساخته شده، جز مشهورترينهاست.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  امروزه چند مجله بزرگ امريکايي کار خود را به هيپ‌هاپ اختصاص داده‌اند که از جمله آنها مي‌توان به «منبع»، «اکس اکس ال» و «وايب» اشاره کرد. در گذشته، بي اي تي براي مدتها تنها تلوزيوني بود که برنامه‌هاي هيپ‌هاپ را پخش مي‌کرد، اما در سالهاي اخير کانال‌هاي جاز همچون وي اچ ۱ و ام تي وي بيش از هر ژانر ديگري به پخش برنامه‌هاي هيپ‌هاپ پرداخته‌اند. بسياري از شهرها بطور مستقل خبرنامه‌هاي هيپ‌هاپ دارند و اين در حاليست که درتعدادي از کشورها مجله‌هاي هيپ‌هاپ در سطح تيراژ ملي منتشر مي‌شوند. قرن بيست‌ويکم با ظهور رسانه‌هاي آن‌لاين همراه شده‌است و امروزه سايت‌هاي طرفدارهيپ‌هاپ هر روزه خبرهاي دنياي هيپ‌هاپ را بطور جامع پوشش مي‌دهند.
  بازی تمام شد همه با هم کلاغ پر !!

  - – – ––•(-•LaDy Ds DeMoNa •-)•–– – – -


صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزشی: شرايط احراز صلاحيت براي صدور پروانه حمل ونگهداري سلاح چيست؟
  توسط B O S S در انجمن تسلیحات زمینی
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 2nd April 2010, 12:02 AM
 2. مقاله: VPN - Virtual private network چيست ؟
  توسط engeneer_19 در انجمن سایر مقالات بخش کامپیوتر
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 26th July 2009, 08:31 PM
 3. مقاله: اخلاق فناوري اطلاعات چيست؟
  توسط MR_Jentelman در انجمن مجموعه مدیریت اجرایی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 5th July 2009, 11:00 AM
 4. رژيم غذايي سالم چيست؟
  توسط kamanabroo در انجمن تغذیه
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 13th February 2009, 12:51 AM
 5. کاشت حلزون چيست؟
  توسط Non-Existent در انجمن بیماریهای گوش و حلق و بينی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 7th November 2008, 11:24 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •