دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

 1. #1
  کـــــــاربر فــــعال
  رشته تحصیلی
  اقتصاد
  نوشته ها
  8,281
  ارسال تشکر
  21,844
  دریافت تشکر: 45,939
  قدرت امتیاز دهی
  82811
  Array
  Almas Parsi's: جدید94

  smilee1 (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  بسم الله الرحمن الرحیم
  باسلام به کلیه عزیزان و بزرگواران


  دوستان عزیز من با ارائه این مقاله تصمیم دارم یک سری از مسائل اجتماعی که در اکثر جوامع امروزی وجود داشته و مشکلات و خسارات فراوانی را به بنیاد بسیاری از نقاط حساس جوامع
  بشری وارد نموده با همراهی و مشارکت کاربران عزیز مورد تحلیل قرار بدم که در صورتی که جوامع در صدد حل این مسایل بر نیایند آثار مخرب و جبران ناپذیری بر پیکره یک جامعه وارد می نماید.
  عزیزان با توجه به اینکه جوانان اعم از دختران و پسران یک جامعه از ارزشمند ترین سرمایه های یک کشور محسوب میگردد و با توجه به این مهم که کشور ما ایران از بالاترین آمار جوانان توانمند و شایسته و فرهیخته در عرصه های علمی برخودار است لذا توجه و ارائه نظرات سازنده میتواند قدمهای شایسته ای در جهت نیل به اهداف کارشناسانه با توجه به بررسی خواسته های این قشر از اقشار جامعه که تعدادشان هم کم نیست باشد
  این مقاله با بررسی ابعاد مختلف مشکلات کنونی جوانان کشورمان اعم از معضلات بیکاری ومشکلات تحصیل و غیره ... که موجب ایجاد نگرانی و گاها بحران هایی شده جهت بررسی علل و عوامل بروز مشکلات این چنینی می پردازد که تقدیم حضور تان میگردد.
  هر چند کلیه جوامع با این معضل سر و کار دارند لذا برای حصول نتیجه بهتر در این مقاله با توجه به شرایط کنونی اجتماع مطالبی عنوان گردیده لذا از عزیزان تقاضا دارم نظرات و پیشنهادات سازنده خود را در قالب پست در معرض نمایش قرار دهند تا مورد بحث کاربران و استفاده از نظرات تک تک شما مقدور گردد.
  یکی از مسائلی که در جامعه امروزی ما ایجاد نگرانی های بسیار کرده و عموما مردم انتظار تغییر در این خصوص دارند مشکلات و معضلات مربوط به جوانان جامعه است.
  کلیه مسائل اجتماعی عموما با یک وضعیت عینی شروع می شود که ابعادی از جامعه را در بر گرفته که میتواند مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد و از تجربیات آن جامعه محسوب گردد .
  عامل مهم دیگر در توصیف این مطلب دغدغه های فکری قابل بررسی و توجیه این امر در میان اقشارمهم جامعه است .
  بیشترین تعداد اقشار جامعه کنونی ما را جوانان تشکیل داده که این قشر از افراد در زمان حال با مشکلات بسیار و متنوعی در گیر هستند ، که برای مقابله و پیشگیری از این عوامل بایستی بدون تعجیل و با تصمیمات صحیح مورد بررسی قرار گیرد چرا که هر نوع اقدام یا تصمیم نادرست منجر به بروز آثار و نتایج نا مطلوبی در اجتماع خواهد شد.
  در جامعه ما کمتر به مسائل و مشکلات جوانان پرداخته میشود.
  هر چند این مسائل اجتماعی بصورت ناگهانی و در لحظه بوجود نمی آید بلکه به تدریج و طی فرایند خاصی در برهه های متفاوت زمانی شکل میگیرد .
  با توجه به اینکه امروزه ابعاد مشکلاتی که در اجتماع ما جوانان اعم از دختران و پسران با آن مواجه هستند بسیار پیچیده بوده و نیاز به بررسی های بیشتری دارد.
  از آنجاییکه جامعه امروزی ما در مقایسه با دیگر کشور ها اعم از غربی و حتی برخی از کشور های همسایه دارد تفاوت های اساسی دارند .
  لذا مسائل و مشکلات آن جوامع با جوامع امروزی ما کاملا متفاوت است.
  اهم این مسائل که جوانان با آنها در گیر هستند شامل :
  مسائل خانوادگی
  تمایلات شدید جنسی
  تحصیلی
  فرهنگی
  اقتصادی
  اجتماعی
  سیاسی
  مسکن
  ازدواج
  وغیره.........میباشند و عموما جوانان از آنها سخن میگویند.
  هر کدام از این موارد قادرند به تنهایی زمینه های بروز انحرافات و مشکلات را در جوانان بوجود آورند.
  از مهمترین آثار بجای مانده از چنین معضلاتی میتوان به مشکلات روحی و روانی و عصبی در جوانان نام برد.
  که همین مشکلات خود بستر های بیشتری را برای بروز رفتارهای انحرافی در جوانان فراهم می کند.
  در این مقاله ما در بررسی مسائل جوانان علاوه برتفکیک مسائل مربوط به دختران و پسران به یک تفکیک دیگر نیز باید دست بزنیم و آن مسائل جوانان در ایران و مسائل جوانان در دیگر کشورها می باشد.
  از این رو حل این معضلات رو نمیتوانیم به طور کامل از نظریات آن جوامع جهت رفع معضلات جوانانمان در داخل کشورمان استفاده کنیم.
  از سوی دیگر بدلیل اینکه جوانان ما اعم از دختران و پسران از محدودیت های زیادی برای ارضاء نیاز های جنسی برخوردارند که همین امر ممکن است باعث بروز انحرافات جنسی در پسران شده و دختران نیز با پوشیدن لباسهای نا متعارف تا حدودی سعی در ارضاء نمایند و یا مرتکب دیگر انحرافات در جامعه گردند .
  کلیه این واکنشهایی که از ایجاد محدودیتهای جنسی بوجود می آید
  مشکلات فراوانی را هم برای فرد و خانواده و همچنین جامعه ایجاد می کنند.
  پس با توجه به این امر چه باید کرد ؟
  یکی از مسائلی که اکثر جوانان از آن بعنوان مشکل اصلی یاد میکنند همین امر محدودیت ها و عدم آزادی جنسی است .
  که در بررسی ای مساله مشکلات فراوانی میتوان یافت از جمله اینکه :
  ایجاد بستری در جامعه جهت دادن آزادی های جنسی به جوانان یعنی همان شیوه ای که در کشور های غربی اعمال میشود که نه تنها به مرتفع کردن مشکلات کمکی نمیکند بلکه باعث ایجاد مشکلات و معضلات به مراتب شدید تری از معضلات فوق خواهند شد که از آن جمله میتوان به مواردی مانند :
  افزایش انواع انحرافات اجتماعی
  افزایش انواع بیماریها ی مقاربتی
  از هم گسستگی نظام خانواده
  و..... اشاره کرد.
  ما به کرات در گزارشات و آمارهای مختلف جوامع غربی شاهد بروز چنین معضلاتی در سطوح گسترده شاهد بودیم که در کشورهای غربی نتیجه همین بی بندو باری های جنسی می باشد هر چند ممکن است چنین مشکلاتی هم در سطح پایین طری در جامعه کنونی ما هم وجود داشته باشد که آن نیز جای بحث و بررسی جداگانه دارد.
  دختران و پسران جامعه ما مشکل مهم دیگری هم که با آن درگیرند
  که در کشور ما این مشکل حادتر است تغییرات چشم گیر در ارزشها و هنجارها و فرهنگ جامعه ما بوجود می آید که روند رو به رشد و سرعت این تغییرات تا حدی است که نمیتوان گفت که ارزشها و فرهنگ نسل جدید امروزی با نسل های قبلی متفاوت است . و این امر منجر به بروز ناسازگاری های فرزندان و والدین آنان می شود و ناسازگاری بین این عوامل باعث بروز نا هنجاریهای گسترده ومختلف میگردد.
  جوانان ما اعم از دختران و پسران علاوه بر مشکلات مطروحه فوق با معضلات گسترده بیکاری نیز دست و پنجه نرم میکنند
  نمونه هایی از علل و عوامل بروز چنین معضلی در جامعه کنونی را میتوان ناشی ازعوامل زیر دانست :
  سوء مدیریت ها
  نا هماهنگی فی ما بین دستگاه های اجرایی موجود در سیستم مدیریتی کشور
  ناهماهنگي ميان نظام آموزشي ما ونظام اقتصادي
  ناهماهنگي ميان سياستهاي اقتصادي

  امروزه معضل بیکاری یک مشکل جدی و حاد را ایجاد کرده که در نتیجه آن هم آسیب هایی را به پیکره یک جامعه و در کنار آن خانواده وارد آورده است.
  با توجه به اینکه معضل بیکاری یکی از متغیر هایی است که در گرایش دختران و پسران به انحرافات اجتماعی نقش بسزایی دارد. لذا حل مشکل بیکاری در یک جامعه تاثیر زیادی در کاهش انحرافات جوانان آن جامعه خواهد داشت .
  از دیگر مسائلی که جوانان جامعه کنونی ما با آن مواجه هستند
  شیوه گذراندن اوقات فراغت آنان است که توجه به این امر میتواند بسیاری از مشکلات پیرامون معضلات جوانان را تا حدی حل کند .
  که صد البته نیاز به برنامه ریزی های دقیق و کاربردی و از همه مهمتر کارشناسانه دارد .
  و از آنجاییکه گذران اوقات فراغت از اهم نیازهای دختران و پسران هر جامعه محسوب میگردد از جایگاه بسیارحساسی نیز برخورداراست که با تنظیم یک برنامه ریزی صحیح برای آن میتواند یکی از اصلی ترین راهکارها و راه حل های اساسی مشکلات رفتاری جوانان ما در جامعه تبدیل شود.
  و زمانی این امر محقق میگردد که از اوقات فراغت صرفا به عنوان وقت گذرانی و تفریح استفاده نشود.
  ما نبایستی اوقات فراغت را فقط به معنای پر کردن وقت بدانیم که با برنامه ریزیهای تفریحی سعی در پر کردن آن داشته باشیم.
  بلکه با برنامه ریزی مناسب میتوانیم از این اوقات جهت پربار کردن آموزش های مورد نیاز دختران و پسران استفاده کنیم.
  همان طور که پیشتر عنوان شد ازدواج مورد دیگری از معضلات جوانان جامعه ما می باشد .که امروزه نتیجه های نا مناسبی از عدم وجود شرایط مناسب تاثیرات فاروانی از جمله بالا تر رفتن سن ازدواج در جامعه که خود منجر به بروز ایراداتی در سطح جامعه می گردد شده است.
  و نیز دغدغه هاي تحصيلي دختران و پسران وهمچنین جايگاه جوانان در خانواده و جامعه و..........از ديگر مسائلي است كه جوانان از آنها رنج مي برند.
  در صورت داشتن یک برنامه ریزی صحیح و منطقی و نیز مشارکت فعال و موثر جوانان میتوان به شکل چشمگیری در هموار ساختن مسیر این مشکلات بستر سازی نمود.
  با توجه به این امر که جوانان ما چه در عرصه های علمی و اجتماعی و جهانی و کلیه مراحل سازندگي کشورمان و نیز دفاع مقدس شاهد توانائيها وقابليتهاي بالايي از آنان بودیم لذا با حمايت از آنها بوسیله مسئولین اين مهم میتواند محقق گردد .
  از دیگر مشکلات دختران و پسران امروزی جامعه ما در حال حاضر معضل تهاجم فرهنگی است که متاسفانه تیر زهرآگین آن جوانان کشور ما را که از با ارزشترین سرمایه های جامعه ما محسوب میگردند نشانه گرفته است. واز جوانان مان بعنوان یک سیبل جهت رسیدن به اهداف شوم خود استفاده و مورد هدف قرار داده اند .
  یکی از عوامل ایجاد چنین معضلی در جوامع امروزی تهاجم فرهنگیست که امروزه استعمارگران با استفاده از این ابزار در بسیاری از جوامع و کشور ها باعث ایجاد مشکلات عدیده ای گردیده اند.
  در حل معضلات این چنینی نظامهای خانواده و نظام سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و........ تاثیرات شایان توجهی خواهند داشت.

  دوستان عزیز با توجه به مندرجات این مقاله در صورت ذکر علل و عواملی که از دیگر مشکلات جوانان امروزی میباشد و اینجانب در نوشته هایم عنوان نکرده ام خشنود خواهم شد تا در قالب پست بیان و مورد بررسی و آگاهی عموم قرار بگیرد و نیز در صورت داشتن هر نوع پیشنهاد در خصوص علل بروز چنین مشکلاتی از عنوان آن دریغ نفرمایید باشد که حصول نتیجه در جهت رسیدن به اهداف ایدال جامعه مان نقشی هر چند کوچک جاودانه گردد

  در پایان از کلیه عزیزانی که با رعایت اصول اخلاقی در پاسخگویی به تاپیک و نظرات دوستان سهمی موثر دارند تشکر و قدر دانی می نمایم .

  پایان هفته خوشی را برای یکایک دوستان آرزو مندم
  ویرایش توسط Almas Parsi : 2nd May 2013 در ساعت 03:06 PM


 2. #2
  دوست آشنا
  رشته تحصیلی
  .......پدافند غیر عامل
  نوشته ها
  1,193
  ارسال تشکر
  3,381
  دریافت تشکر: 4,678
  قدرت امتیاز دهی
  10706
  Array

  پیش فرض پاسخ : بررسی اهم علل و عوامل مشکلات امروزی جوانان ( معضل بیکاری )

  درود بر الماس پارسی با انتخاب این موضوع قابل تامل
  بی مقدمه و شفاف میرم سر اصل مطلب . ماحصل تمام این موضوعات و معضلات در یک کلمه کلیدی و جمله خلاصه میشه و ریشه پیدا میکنه " افزایش انفجار گونه جمعیت ایران"
  این افزایش نه مدیریت شد و نه فرهنگ سازی . مدیریت به تمام بخشهای مرتبط با یک انسان از تولد تا مرگ بر میگرده حالا پیدا کن پرتغال فروش را!!!!!!!
  چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)
 3. 9 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .


 4. #3
  استعدادهای برتر
  رشته تحصیلی
  تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
  نوشته ها
  2,940
  ارسال تشکر
  18,873
  دریافت تشکر: 9,271
  قدرت امتیاز دهی
  11658
  Array
  حسین متقی's: پر حرف

  پیش فرض پاسخ : بررسی اهم علل و عوامل مشکلات امروزی جوانان ( معضل بیکاری )

  مشکل که زیاده
  راه حلش ساده گرفتن زندگیه
  تغییر رفتار ها با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی و کل نوع جدید زندگی در ایرانیه
  که با توجه به فرهنگی که ما در 50 سال اخیر پیدا کردیم و لج بازیمون و مقاومتمون نسبت به تغییرات
  خیلی سخت و زمانبر میشه این مشکلات رو حل کرد
  تازه مشکلات خارجی هم هستند
  اما حتی با وجود این سخت بودن - بیکار نشستن هم اشتباهه
  کار کردن
  خب شاید بگین کار کردن سخت هست اما ماکه همش داریم کار میکنیم
  اولا کار میکنیم اما کار درست رو نمیکنیم
  البته شرایط درست کار کردنش هم نیست!!!!
  اما مشکل اینجاست که کار تو ایران بی ارزش شده
  چرا؟؟؟
  پس چی با ارزشه
  هیچی
  سرمایه با ارزشه - فقط سرمایه تو ایران مهمه
  همه هوش رو دارند - یکمی فکر داشته باشیم و کمی سرمایه - خیلی سریع پول در میاد
  اما اگه سرمایه نباشه - هرکاری هم بکنیم چون کار تو ایران بی ارزش شده خیلی سخت بشه به جایی رسید
  البته این دید که پول همه چیز هست اشتباهه
  اما تو ایران برای همه ی خانواده ها --- مخصوصا بزرگتر ها و به اصطلاح با تجربه تر ها جا افتاده
  که البته این دیدگاه با توجه به اتفاقات سیاسی - دینی - اقتصادی - فرهنگی - اجتماعی -50-60 سال گذشته کاملا عادیه(با ارفاق)
  خب حالا ما چیکار کنیم؟؟؟
  هیچی
  من که نمیدونم - یعنی چیزی به ذهنم نرسید
  یعنی کل 2 سال اخیر رو گذاشتم واسه فهمیدن همین موضوع که باید چیکار کنم؟؟؟
  ولی هنوز جز دنبال کردن علاقم اگر شرایطی هر چند کم مقدور باشه و مقدار زیادی الافی و بیکاری که با ایده دادن پر میشه(اگه خیلی خوب باشم!)
  این حرف من
  ببینم بقیه چی میگن
  البته راه حل هست - کارای اقتصادی کوچیک - اما همه زائدن (با کمی سختگیری)
  نیاز به سرمایه گذاری های بیش از 50 میلیون تومان روی بعضی کارای اقتصادی کوچیک (مفید و تولیدی) داریم
  اما همه ی این سرمایه ها تبدیل به دلار - زمین - طلا - خودروهای گران قیمت - وسایل خارجی - شدن
  که چون موارد محدودی هم هستند باعث مقدار زیادی تورم تو این موارد شدن
  این توارم هم باعث شده وضعیت همینطوری سختتر بشه
  به این میگن فرهنگ پایین کسانی که این سرمایه هارو دارند
  یعنی جوزدگی مردم
  یعنی همه میخوان زرنگ بازی دربیارن
  دولت و حکومت هم قدرت کافی و شرایط سیاسی کافی برای جلوگیری از این قدرت های سرمایه دار رو نداره(تعدادشون هم کم نیست و خود مردم هستند)
  در بعضی موارد هم خود افراد در دولت سو استفاده میکنن
  چیکار میشه کرد
  نمیفهمیم - الان 2-3-4 یا 100 میلیون یا میلیارد داریم
  فردا چی
  این پول بی ارزش شده
  و ما مردم هم بی ارزش شدیم - وقتی کار بی ارزش میشه - همه تنبل و پول پرست میشن
  و این شرایط مورد سو استفاده ی خارجی ها قرار میگیره
  و این شرایط در جامه به وجود میاد که همه به مد و لباس و ماشین خارجی و به روز اهمیت میدن جای ادم بودن!!! جای عقل داشتن
  و این میشه که همه مصرف میکنیم و پولی که مملکت از نفت و صنایع مربوط به اون به دست میاد رو خرج لباس و ماشین و واردات میکنیم
  و همه هم به علم اهمیت میدن مدرکشون لیسانسه - فوق لیسانس و به خودشون افتخار میکنن!!!
  ببخشید که راحت و رک میگم
  ولی همگی داریم خودمونو خر میکنیم!!!!
  راه حل شما چیه؟؟؟

  http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

 5. 10 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .


 6. #4
  دوست آشنا
  رشته تحصیلی
  ژنتیک مولکولی
  نوشته ها
  854
  ارسال تشکر
  4,334
  دریافت تشکر: 2,766
  قدرت امتیاز دهی
  3808
  Array
  k.ahmadi's: جدید104

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  خیلی ممنون.
  خدارو شکر یکی هس بیکاری رو در نظر داره

 7. 4 کاربر از پست مفید k.ahmadi سپاس کرده اند .


 8. #5
  کاربر جدید
  رشته تحصیلی
  علوم زراعی
  نوشته ها
  106
  ارسال تشکر
  835
  دریافت تشکر: 318
  قدرت امتیاز دهی
  1220
  Array
  ص-جلالی's: جدید92

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  سلام
  اگر کار و ازدواج به موقع باشد بقیه نیازها هم برطرف خواهد شد وجوانان به انحراف کشیده نخواهند شد .روحانیت محترم این موضوع ها را بهتر از من وشما میداند.ولی نمیدانم چرا در جهت اصلاح این امردخالت نمیکند.ریس دولت باید مواظب دخل وخرج مملکت باشد.بجای پخش بیهوده پول بهتر بود برای جوانان اشتغالزایی میکرد.اشتغالزایی هایشان هم صوری نباشد.مثلابرای ایجاد گلخانه به تحصیلکرده های باغبانی زمین میدهد ولی برای احداث آن باید وام کلانی بگیرد وبانک دوبرابرآن وثیقه طلب میکند. وجوان دراین کار میماند.وووو
  ویرایش توسط ص-جلالی : 3rd May 2013 در ساعت 10:54 AM

 9. 7 کاربر از پست مفید ص-جلالی سپاس کرده اند .


 10. #6
  استعداد برتر سایت
  رشته تحصیلی
  الکترونیک و فیزیک هسته ای
  نوشته ها
  3,290
  ارسال تشکر
  4,930
  دریافت تشکر: 13,226
  قدرت امتیاز دهی
  12284
  Array
  عرفان سلیم زاده's: خجالت

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  سلام ممنون از ایجاد این بحث داغ. به نظر من بیکاری خودش جواب این سواله.
  البته نه به بیان رسمی،بلکه به بیان کنایه از تنبلی، از کمبود کنجکاوی که در ما ایرانی ها مشاهده میشه.
  به همه ما در زمان دبستان گفتن که علم بهتر از ثروته ولی ما دلیلش رو نفهمیدیم و گفتیم چون علم ثروت میاره پس علم بهتره.
  درس خوندن مون برای ثروته و در بهترین حالت دانشگاه رفتن رو برای داشتن شان اجتماعی بالاتر و زندگی بهتر انتخاب می کنیم.
  در حالی که وظیفه علم،زنده نگاه داشتن احساس کنجکاوی ما انسان هاست.
  علم رو یک ثروت بی پایان میدونیم چون از لحظه ای که به دنیا میایم تا زمانی که می میریم به ما لذت بی پایان فهمیدن رو میده.
  لذت اعتماد به نفس جهت پرسیدن سوالات جدید و جرات و جسارت پیگیری برای گرفتن جواب ها.بزرگ ترین انسان هایی که ما آنها رو الگوی خودمون می بینم همین افراد اند که علم رو به ثروت ترجیح دادن.
  اگر این همه آدم بیکار در مملکت داریم باید بگیم این همه بی سواد هم داریم چون از لذت فهمیدن و سوال پرسیدن و کنجکاو بودن واقعی که ریشه در علم داره محروم اند.
  ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 6th May 2013 در ساعت 10:32 AM

 11. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .


 12. #7
  استعداد برتر سایت
  رشته تحصیلی
  الکترونیک و فیزیک هسته ای
  نوشته ها
  3,290
  ارسال تشکر
  4,930
  دریافت تشکر: 13,226
  قدرت امتیاز دهی
  12284
  Array
  عرفان سلیم زاده's: خجالت

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  البته چاره کار رو فراموش کردم بگم.
  ساده ترین راه برای حل مشکل بیکاری ترویج اختراع و تحقیق به شکل استاندارد بین مردم و
  تحت فشار گذاشتن مجلس برای تعیین یک بودجه مستقل برای نوآوریه که مستقیما به حساب پژوهشکده ها و دانشگاه ها واریز بشه.
  البته این پول برای معامله با ایده پرداز و مخترع و محقق باشه نه وام بلاعوض به خدا ما گدا نیستیم ایده های ما میتونه این مملکت رو آباد کنه.

  - - - به روز رسانی شده - - -

  البته چاره کار رو فراموش کردم بگم.
  ساده ترین راه برای حل مشکل بیکاری ترویج اختراع و تحقیق به شکل استاندارد بین مردم و
  تحت فشار گذاشتن مجلس برای تعیین یک بودجه مستقل برای نوآوریه که مستقیما به حساب پژوهشکده ها و دانشگاه ها واریز بشه.
  البته این پول برای معامله با ایده پرداز و مخترع و محقق باشه نه وام بلاعوض به خدا ما گدا نیستیم ایده های ما میتونه این مملکت رو آباد کنه.

 13. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .


 14. #8
  همکار تالار مذهبی
  رشته تحصیلی
  معلمی دبستان....
  نوشته ها
  1,037
  ارسال تشکر
  4,125
  دریافت تشکر: 2,432
  قدرت امتیاز دهی
  1254
  Array
  مهندس نوجوان's: جدید71

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  ســـــلام
  یکی از دلایل عمده بیکاری اشغال شدن مشاغل مهم و مناسب آقایان از سوی بانوان است
  در روایات داریم وظیفه اصلی خانم ها بچه داری ورسیدگی به امور خانه است وبقول پیامبر اکرم «جهاد زن همسر داریستـــــ »
  و اصلا وظیفه آقایان است که بروند و در بیرون از خانه کار کنند
  وقتی وظایف در خانواده ها جا به جا شود نتیجه ها هم مطلوب نیستند این است که برای آقایان شغلی پیدا نمیشود و خانم ها هم به کار های خانه و بچه داری نمی رسند . که همین علل بسیاری از فساد های جامعه است . خیلی از دختران و پسران بی بند و بار علت اعمال خود را بی توجهی والدینشان می دادند ، حال اگر خانم خانه دلش هوس کار کردن نمیکرد و می ماند در خانه و می شد همدم تنهایی های فرزندانش دیگر کار به این جا ها نمیکشید .
  ما منکر فواید تحصیل کردن خانم ها نمیشویم اصلا بروند و تا می توانند درس بخوانند . اصلا همین خوب است . درس بخوانید و بچه تان را مانند انسان های تحصیل کرده تربیت کنید ولی این که بخواهید هم کار خانه را داشته باشید و هم بیرون را باعث میشود یک جای کار بلنگد . نمیشود که وظایف را یک تنه به دوش کشید ....
  در ضمن نبود شغل و بیکاری هیچ ارتباطی به افزایش جمعیت ندارد
  الکی مردم را نترسانید
  همین شده که الان نصف جمعیت جزو افراد پیر هستند دیگر
  پس فردا که جنگ بشود ارتش ما را که نمیشود بیشتر افراد پیر تشکیل بدهند
  ببخشید اگر زیاد گفتم
  تا درودی دگر بدرود
  در پناه حق
  در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

 15. 3 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .


 16. #9
  کـــــــاربر فــــعال
  رشته تحصیلی
  اقتصاد
  نوشته ها
  8,281
  ارسال تشکر
  21,844
  دریافت تشکر: 45,939
  قدرت امتیاز دهی
  82811
  Array
  Almas Parsi's: جدید94

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  با سلام به همه دوستان عزیز
  ممنونم از مشارکت شما عزیزان در طرح نظراتتون در خصوص علل و عوامل بیکاری جوانان
  دوستان در این قسمت میخوایم تک تک به تحلیل نظرات دوستان بپردازیم طبق نظر دوست عزیزمون جناب نیما ماهان که یکی از علل و عوامل بیکاری جوانان رو:

  افزایش انفجار گونه جمعیت بدون مدیریت و فاقد فرهنگ سازینامیدند رو مورد بررسی قرار بدیم

  حال دوستان به نظر شما افزایش جمعیت آیا موثر در علل بیکاری بوده ؟؟؟؟؟
  لطفا در صورت تایید یا رد نظریه جناب ماهان دلایلتون رو ذکر بفرمایید....
  با تشکر فراوان

 17. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .


 18. #10
  استعدادهای برتر
  رشته تحصیلی
  تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
  نوشته ها
  2,940
  ارسال تشکر
  18,873
  دریافت تشکر: 9,271
  قدرت امتیاز دهی
  11658
  Array
  حسین متقی's: پر حرف

  پیش فرض پاسخ : (((علل و عوامل بیکاری جوانان)))

  انفجار جمعیت میتونه یه عامل پیشرفت باشه اگر مدیریت بشه
  نه مدیریت از جنس مدیریت خاص و شق القمر
  منظور یک تصمیم سادست
  این تصمیم جهت گیری سرمایه هاست
  وقتی نیروی کار هست
  چرا کار نداریم
  این یعنی بی فکری
  تمام نیاز ایجاد شغل در کشوری مثل ایران در یک کلمه خلاصه میشه
  نیروی انسانی
  هر چه بیشتر - شغل و تولید هم بیشتر
  وقتی یه کارگر ایرانی (بیش از 45درصد جامعه ی نیازمند کار)ماهی500 هزار تومان حقوق میشه براش یه حقوق خوب
  وقتی یه تکنسین خوب ایرانی (بیش از 25 درصد جامعه ی نیازمند کار) با ماهی 1میلیون تومان کلاهشو میندازه آسمون
  وقتی یه مهندس با مدرک لیسانس ایرانی (بیش از 20 درصد جامعه ی نیازمند کار) با 1ونیم میلیون تومان درامد زندگیشو میگذرونه
  وقتی یه مهندس با مدرک فوق لیسانس ایرانی (بیش از 5 درصد جامعه ی نیازمند کار ) با 2تا 3میلیون تومان میره فضا از فرط خوشحالی

  تازه این ارقام مال شهر تهران هست و نه شهرستان ها و حتی روستا ها
  این یعنی با سرمایه ی بسیار کم(به نسبت درامد و به نسبت سرمایه ی مورد نیاز مشابه برای خارج از کشور)
  میشه کار بسیار زیادی انجام داد به شرط استفاده ی واقعی از مدارک این اقایوون یعنی فقط کمی بالا بردن بهره وری و ساعات کاری که در شرکتهای خصوصی بالاجبار و خودجوش(به قول عادل خان فردوسی پور) ایجاد میشه -
  با وجود اینهمه منابع - اینهمه مهندس و دکتر و مدارک مختلف و نیروی کار
  خودتون نتیجه بگیرین که مشکل از کجاست - - - - - و من چه گلی به سرم بگیرم؟؟؟

  http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

 19. 7 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .


صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نگرشت را عوض کن همه چيز عوض ميشود...
  توسط Number One در انجمن روانشناسی موفقیت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 9th October 2011, 01:26 AM
 2. دادكان در نود(1): دعواي من و علي آبادي دعواي رياست بود
  توسط mahdi9067 در انجمن فوتبال و فوتسال
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 5th January 2010, 09:54 AM
 3. مقاله: می‌خواستم دنیا را عوض کنم دنیا مرا عوض کرد!
  توسط *مینا* در انجمن قطعات ادبی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 15th December 2009, 09:08 PM
 4. اثر عوامل سمي روي بدن عوامل خون واعصاب
  توسط ریپورتر در انجمن تسلیحات کشتار جمعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 16th November 2009, 08:32 PM
 5. اثر عوامل سمي روي بدن عوامل تاولزا و خفه كننده
  توسط ریپورتر در انجمن تسلیحات کشتار جمعی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 16th November 2009, 08:31 PM

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •