PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

صفحه ها : 1 [2]

ahmad0012
5th March 2011, 12:26 AM
با تشکر از دوستان پست اشتباه دوبار وارد شد

ahmad0012
5th March 2011, 12:35 AM
با سلام چند سال پیش دور چشم و اطراف بینی ام بسیار درد میکرد به دکتر مراجعه کردم بعد از گرفتن عکس ازصورت گفت سینوزیت دارم ومقداری کمی نیز انحراف بینی دارم ولی احتیاج نیست عمل شود چون خیلی کم است حال هر سال زمستان دچار سینوزیت میشوم وباید چند بار بخور بدهم ودارو مصرف کنم خوب شوم الان نیز سینوزیتم درد میکند ووقت ندارم به دکتر مراجعه کنم از چه دارویی موقت میتوانم برای رفع ناراحتی ام استفاده کنم وچرا باکوچک ترین باد وسرما دچار سینوزیت میشوم ایا راه حل کلی وجود ندارد تا دیگر دچار سینوزیت نشوم

Roksana65
26th March 2011, 01:27 PM
علت ترک های ناخن های پا چیست ؟
با توجه به رعایت بهداشت ، و حفظ رطوبت موضعی و مصرف مکمل ایجاد شکاف عمیق به شکل رمانی که ناخن ضربه شدید خورده باشد .

پژواک
26th March 2011, 10:47 PM
علت ترک های ناخن های پا چیست ؟
با توجه به رعایت بهداشت ، و حفظ رطوبت موضعی و مصرف مکمل ایجاد شکاف عمیق به شکل رمانی که ناخن ضربه شدید خورده باشد .

تو این مدت وزن کم کردین؟

پژواک
26th March 2011, 10:49 PM
با سلام چند سال پیش دور چشم و اطراف بینی ام بسیار درد میکرد به دکتر مراجعه کردم بعد از گرفتن عکس ازصورت گفت سینوزیت دارم ومقداری کمی نیز انحراف بینی دارم ولی احتیاج نیست عمل شود چون خیلی کم است حال هر سال زمستان دچار سینوزیت میشوم وباید چند بار بخور بدهم ودارو مصرف کنم خوب شوم الان نیز سینوزیتم درد میکند ووقت ندارم به دکتر مراجعه کنم از چه دارویی موقت میتوانم برای رفع ناراحتی ام استفاده کنم وچرا باکوچک ترین باد وسرما دچار سینوزیت میشوم ایا راه حل کلی وجود ندارد تا دیگر دچار سینوزیت نشوم
سنتون چند ساله؟

Roksana65
26th March 2011, 11:03 PM
بله

پژواک
4th April 2011, 08:56 PM
بله

پس کاملا طبیعیه و نگرانی نداره یه مقدار صبر کنین برطرف میشه

ahmad0012
5th April 2011, 07:20 PM
سنتون چند ساله؟

سن 30 سال

javan0012
1st May 2011, 03:28 PM
با سلام مدت 10 روز است که گلود درد دارم وسرفه زیاد میکنم وخلط سینه نیز مقداری دارم به دکتر رفتم برام دو عدد امپول سفتراکس وامپول دکزامتازون وقرص سفیکسیم 10 عدد وقرص cetirizin10عدد تجویز نموده مصرف کرده ام ولی هنوز سرفه وخلط دارم علت چیست راستی فقط یک امپول سفتراکس را زدم چون درد داشت دومی رانزدم علت این سرفه طولانی وگلودرد چیست وچکار باید کنم علایمی مثل تب ولرز نیز ندارم

poune
1st May 2011, 05:35 PM
سلام دوست من[golrooz]
اگر فقط سرفه میکنید باید زمان بگذره تا خلط گلوتون خارج بشه و کار زیادی نمیشه کرد ولی اگر گلو درد دارید و یا علائم دیگه ای دارید حتما دوباره به پزشک مراجعه کنید و سر خود دارو مصرف نکنید.[hoshdar]

0014
1st May 2011, 05:39 PM
با سلام خدمت دوستان گرامی
من اطلاعاتی راجع به سندروم IBS میخواستم
با تشکر[golrooz][golrooz][golrooz]

poune
1st May 2011, 06:21 PM
سلام خمت شما.[golrooz]
IBS همون سندرم روده تحریک پذیره من براتون چون قبلا درخواست کرده بودید تو لینک زیر گذاشتم دوست داشتید یه سر بزنید.
http://njavan.com/forum/showthread.php?t=94391

ahmad0012
24th May 2011, 04:12 PM
با سلام مدت يك ماه است كه سرفه ميكنم وخلط نيز دارم دوبارنيز به دكتر مراجعه كرده ام وتاحالا 20عدد قرص سفيكسيم 400هر 12 ساعت يك عدد ويك عدد سفتراكس تزريق كردم و2 عدد سفتراكسون ولي خوب نشدجديدا سرما خوردم وابريزش بيني ومقداري تب وعرق نيز مي كنم اينبار به يك دكتر ديگر مراجعه كردم برايم قرص ازيروسين 6عددوقرص كواموكسي كلاو 20عدد 625ميلي گرمي ويك عدد شربت كوفكس تجويز نموده وفشارم نيز گرفت 8بود دوتا سوال داشتم چرا اين سرفه وخلط سينه بهبود نمي يابدوايا به ديگران نيز سرايت ميكند وسوال بعدي من قبلا سوزش معده داشتم وشبها باسوزش معده ام بيدار مي شدم وقبلا به دكتر مراجعه كردم وبرايم دارو تجويز نمود وحال خوب شدم ولي ميترسم با خوردن اين داروها كه تازه دكتر تجويز نموده سوزش معده ام دوباره بر گردد وبعد من قلبم درد ميكند بعضي وقتها البته به دكتر مراجعه نكردم ايا اين داروها براي قلب ضرر دارد با تشكرو قرص كواموكسي كلاو راگفته بعد از غذا بخورم درحالي هر 8ساعت بخواهم بخورم يكش مي افتد نصف شب ونصف شب نيز معده ام خالي است چكار كنم

alternative
25th May 2011, 12:10 AM
من بعد از حاملگی پوستم خیلی شل شده و مثل قبل نیست میخوام بدونم راهی برای سفت کردن پوست بدن وجود داره

ahmad0012
27th May 2011, 06:31 PM
باسلام ايا امپول سفترياكسون براي بچه 14 ماهه ضرر دارد

AvAstiN
27th May 2011, 10:51 PM
باسلام ايا امپول سفترياكسون براي بچه 14 ماهه ضرر دارد

سلام
در سایت غذا و دارو آمریکا (Drugs.com ) این طور اومده:

Appropriate studies performed to date have not demonstrated pediatric-specific problems that would limit the usefulness of ceftriaxone in children. Because of ceftriaxone's toxicity, use in newborn and premature babies is not recommended

اینجا اشاره شده که تحقیقات ، مشکل به خصوصی رو در تزریق این آمپول به بچه ها ، نشون ندادن . فقط گفته که در نوزادان تازه به دنیا آمده و بچه های نارس ( اونایی که زود بدنیا اومدن ) استفادش توصیه نمی شه .

Me121
1st June 2011, 08:50 PM
سلام ،
خوردن ماست خوبه ؟ واقعا الان برام سوال شده ها ؟[soal] من غذام بدون ماست یا دوغ ازگلوم نمیره پایین ...[nishkhand]
ولی یه سری وقتا مامان بزرگم میگه ماست نخورم مثه وقتی که سرم درد میکنه یا وقتی سرم ضربه خورده بود...چرا میگه اینو نمیدونم ...اصلا علمی هست ؟!![tafakor] نمیدونم ....[nadanestan]
کی میدونه ... جواب لطفا
مرسی

Roksana65
1st June 2011, 09:02 PM
ماست کم چرب فواید زیادی داره که بر کسی وشیده نیست .
خاصیت ضد میکروبی زیادی داره و بسیاری از افراد رو از خوردن ماست به هنگام سرماخوردگی بر حذر می کنند چرا که خشکی مخاط رو به دنبال داره و چون در هنگام تب افراد رو اصطلاحا سنگین تر می کند.
ماست را در درمان اسهال به کار می گیرند و این اثر برای افرادی که تب دارند خوب نیست .
البته افراد هر گونه که رشد و تربیت شده باشند تحت تاثیر این اثرات روانی قرار می گیرند چرا که ان ها را باور دارند و واقعا حتی اگر ضرری هم نداشته باشد آنان را بیمار می کند .
به هر حال با شناخت لازم از وضعیت فیزیکی خود اقدام به مصرف هر گونه مواد خواکی کنید .
یک ماده ی غذایی مفید و سال می تواند ارات مختلفی را به روی افراد اعمال نماید .
موفق باشید .

Me121
1st June 2011, 09:12 PM
خیلی مرسی [golrooz]
پس همچنان به ماست خوردنم ادامه میدم[nishkhand]

ahmad0012
13th June 2011, 12:03 AM
باسلام سن 30 سال قد173 وزن 56 كيلو ميخواهم 10 الي 15 كيلو وزن زياد كنم وفقط نارحتي قلبي دارم وجنرال تونيك دينه استفاده كردم فايدهاي نداشت ايا مكمل گين اپ براي اينكار مناسب است ايا اين دارو ايراني است وايا اين دارو باعث افزايش وزن ميشود يا اينكه باعث مي شود اب در بدن جمع شود و وزن افزايش پيدا كند وبعد از قطع دوباره دچار كاهش وزن شوم

ahmad0012
13th June 2011, 09:08 PM
با سلام مدت يك ماه است كه سرفه ميكنم وخلط نيز دارم دوبارنيز به دكتر مراجعه كرده ام وتاحالا 20عدد قرص سفيكسيم 400هر 12 ساعت يك عدد ويك عدد سفتراكس تزريق كردم و2 عدد سفتراكسون ولي خوب نشدجديدا سرما خوردم وابريزش بيني ومقداري تب وعرق نيز مي كنم اينبار به يك دكتر ديگر مراجعه كردم برايم قرص ازيروسين 6عددوقرص كواموكسي كلاو 20عدد 625ميلي گرمي ويك عدد شربت كوفكس تجويز نموده وفشارم نيز گرفت 8بود دوتا سوال داشتم چرا اين سرفه وخلط سينه بهبود نمي يابدوايا به ديگران نيز سرايت ميكند وسوال بعدي من قبلا سوزش معده داشتم وشبها باسوزش معده ام بيدار مي شدم وقبلا به دكتر مراجعه كردم وبرايم دارو تجويز نمود وحال خوب شدم ولي ميترسم با خوردن اين داروها كه تازه دكتر تجويز نموده سوزش معده ام دوباره بر گردد وبعد من قلبم درد ميكند بعضي وقتها البته به دكتر مراجعه نكردم ايا اين داروها براي قلب ضرر دارد با تشكرو قرص كواموكسي كلاو راگفته بعد از غذا بخورم درحالي هر 8ساعت بخواهم بخورم يكش مي افتد نصف شب ونصف شب نيز معده ام خالي است چكار كنم
اين داروها را نيز مصرف كردم بعد از تمام شدن داروها چند روز خوب شد ولي باز سرفه داره شروع مي شه با خلط به متخصص داخلي مراجعه كردم گفته يا برونشيت است يا از سينوزيت است وبرام قرص سفيكسيم 400 10 عدد قرص cetirizin20عدد وامپول سفتر ياكسون 2عددو30 عدد قرص جوشان خلط اور تجويز نموده ايا برونشيت گرفتم ايا درمان دارد واگرفشارخونم پايين باشد امپول سفتر ياكسون ضرر ندارد وقلبم نيز درد ميكند ولي فعلا به دكتر مراجعه نكردم ايا اين امپول براي قلب ضرر ندارد

Roksana65
13th June 2011, 09:47 PM
شما سابقه تیروئید ندارید ؟
دوست عزیز علت وزن نگرفتن شما باید مشخص بشه .
در عین حال مکمل های مجاز تحت نظارت پزشک باید مصرف بشه . من 10 کیلو با این مکمل ها اضافه کردم .(کلسیم .روی . منیزیوم و ویتامین آ )
البته ازمایش خون برای تشخیص نوع ویتامینی که کمبود دارید ضروریه زایرا ازدیاد ویتامین هم بدن رو دچار مشکل میکنه .

Roksana65
13th June 2011, 10:56 PM
یک سوال :
احساس درد شدید در قفسه سینه مثلاانگار کسی روی قفسه سینه شما ایستاده باشه در صبح زود و همراه با تگی نفس همراه باشه خطرناکه ؟

غزل بارون
14th June 2011, 09:07 AM
ممکنه از استرس شدید باشه و عصبی ساناز جان.و احتمال هم داره شب بد بخوابی یعنی به سمت شکم بخوابی و همین باعث میشه به قفسه سینه و قلب فشار بیاد و این اثراتو نشون بده به نظرم یه سر به پزشک بزن ولی فکر نکنم خطرناک باشه

ahmad0012
14th June 2011, 10:06 AM
شما سابقه تیروئید ندارید ؟
دوست عزیز علت وزن نگرفتن شما باید مشخص بشه .
در عین حال مکمل های مجاز تحت نظارت پزشک باید مصرف بشه . من 10 کیلو با این مکمل ها اضافه کردم .(کلسیم .روی . منیزیوم و ویتامین آ )
البته ازمایش خون برای تشخیص نوع ویتامینی که کمبود دارید ضروریه زایرا ازدیاد ویتامین هم بدن رو دچار مشکل میکنه .
باسلام سابقه تيروئيد ندارم ازمايش تيروئيد دادم وازمايش هاي ديگر دكتر گفت مشكلي جسمي ندارم حال نمي دانم چرا وزنم زياد نمي شود يكي از دوستان گفته مكمل گين اپ باعث افزايش وزن مي شود حال بگيرم امتحان كنم

sadkfafjn
14th June 2011, 01:02 PM
تیروئید چیه وزنو کم میکنه یا زیاد و آیا کشنده هسا

این چرا اینطوری شده ولی هنوز کشنده نیست

http://www.gsi.ir/Images/MedicalGeology/goiter1.jpg

ahmad0012
6th August 2011, 06:37 PM
با سلام مي خواستم مكمل گين اپ مصرف كنم ولي چون روش نوشته ا ين محصول حاوي اسيد آمينه فينل آلانين مي باشد و بيماران مبتلا به فينل كتونوري نبايد از اين مكمل استفاده كنند . و افراد مبتلا به نارسايي كليوي مصرف اين مكمل مجاز نمي باشد فينل كتونوري چيست وسوال بعدي من قبلا كليه درد داشتم وتكرر ادرار وسوزش ادار ومقداري هم كلسيم در ازمايش ادرارم بود البته چند سال پيش والان مشكلي ندارم وبراي اينكه اطمينان پيدا كنم نارسايي كليه ندارم بايد چه ازمايشي را انجام دهم لطفا نام ازمايش را نيز بنو يسيدد

AvAstiN
6th August 2011, 08:59 PM
با سلام مي خواستم مكمل گين اپ مصرف كنم ولي چون روش نوشته ا ين محصول حاوي اسيد آمينه فينل آلانين مي باشد و بيماران مبتلا به فينل كتونوري نبايد از اين مكمل استفاده كنند . و افراد مبتلا به نارسايي كليوي مصرف اين مكمل مجاز نمي باشد فينل كتونوري چيست وسوال بعدي من قبلا كليه درد داشتم وتكرر ادرار وسوزش ادار ومقداري هم كلسيم در ازمايش ادرارم بود البته چند سال پيش والان مشكلي ندارم وبراي اينكه اطمينان پيدا كنم نارسايي كليه ندارم بايد چه ازمايشي را انجام دهم لطفا نام ازمايش را نيز بنو يسيدد

سلام [golrooz]
چرا می خواید از این مکمل استفاده کنید؟ برای چاق شدن یا بدنسازی؟ چه کسی به شما توصیه به مصرف این مکمل را کرده است؟
فنیل کتونوریا یه بیماری ژنتیکی هست که آنزیمی که باعث تبدیل فنیل آلانین به تیروزین می شه ، رو ندارن در نتیجه فنیل آلانین در بدنشون رسوب می کنه و باعث مشکلاتی می شه واسشون
این مکمل چون انواع پروتئین ها و اسید های آمینه رو داره ، واسه این افراد مشکل ایجاد می کنه

شما آزمایش ادرار (UA) و کشت ادرار(UC) را بدین .

عرفان سلیم زاده
6th August 2011, 10:33 PM
سلام من چند وقته که وقتی صبحا بیدارمیشم ناخون های دستم به رنگ سرخ مایل به قهوه ای درمیاید اما وقتی چندساعت ازش میگذره بهتر میشه!

gsrgaga
6th August 2011, 11:21 PM
چند روز میشه که قلنجم به شدت درد میکنه راه درمانش چیه [soal]

ahmad0012
7th August 2011, 09:27 AM
سلام [golrooz]
چرا می خواید از این مکمل استفاده کنید؟ برای چاق شدن یا بدنسازی؟ براي چاق شدن ميخواهم استفاده كنم چه کسی به شما توصیه به مصرف این مکمل را کرده است؟ ازاينترنت پيدا كردم
فنیل کتونوریا یه بیماری ژنتیکی هست که آنزیمی که باعث تبدیل فنیل آلانین به تیروزین می شه ، رو ندارن در نتیجه فنیل آلانین در بدنشون رسوب می کنه و باعث مشکلاتی می شه واسشون
این مکمل چون انواع پروتئین ها و اسید های آمینه رو داره ، واسه این افراد مشکل ایجاد می کنه ازكجا بفهمم فنیل کتونوریا ندارم

شما آزمایش ادرار (ua) و کشت ادرار(uc) را بدین .

ازمايش خون لازم نيست

poune
7th August 2011, 10:21 AM
چند روز میشه که قلنجم به شدت درد میکنه راه درمانش چیه [soal]

cramp یا قولنج عضلانی یک انقباض ناگهانی ، غیر ارادی و دردناک است که می تواند تونیک یا کلونیک باشد .

*نشانه ها و علائم :
نشانه اصلی کرامپ عضلانی درد در عضله است . عضله نسبت به لمس، دردناک و حساس میشود . در بیشتر موارد فرد بعلت درد قادر به استفاده از عضله درگیر نیست .

* انواع کرامپ :
۱. : گرفتگی عضلات پاها در هنگام خواب یا استراحت .
۲. : گرفتگی عضلات ناشی از گرما ؛ اسپاسم همراه با درد ، نبض ضعیف و مردمکهای گشاد که در کارگرانی که در گرمای شدید کار می کنند دیده می شود .
۳. : گرفتگی عضلات دست در اثر نوشتن زیاد از حد .

* درمان :
۱. درمان فوری کرامپ عضلانی استرچ ( کشش ) و ماساژ آرام است . برای توقف :
· کرامپ ساق پا : عضله ساق پا را با یک دست محکم بگیرید و با دست دیگر آن را به سمت انگشتان بکشید ؛ یا اینکه foot رابه سمت shin ( برجستگی جلوی ساق پا ) خم کنید .
· کرامپ عضلات خم کننده دست( hand flexors ) : انگشتان را صاف کنید .
· کرامپ foot : انگشتان را صاف کنید ؛ یا روی پنجه پا بایستید .
۲. پمادهای ضد التهابی مثل سالیسیلات ، پیروکسیکام و …
۳. استفاده از Ice pack ( کیسه یخ ) در موارد شدید .

poune
7th August 2011, 10:24 AM
سلام من چند وقته که وقتی صبحا بیدارمیشم ناخون های دستم به رنگ سرخ مایل به قهوه ای درمیاید اما وقتی چندساعت ازش میگذره بهتر میشه!
از شروع ماه رمضون ایطوری شدید یا قبل از اونم این حالت بهتون دست میداد؟
آیا یان تغییر رنگ خود به خود برطرف میشه یا نه کاری میکنید مثلا چیزی میخورید تا برطرف بشه؟

عرفان سلیم زاده
7th August 2011, 11:56 AM
از شروع ماه رمضون ایطوری شدید یا قبل از اونم این حالت بهتون دست میداد؟
آیا یان تغییر رنگ خود به خود برطرف میشه یا نه کاری میکنید مثلا چیزی میخورید تا برطرف بشه؟

قبل از ماه رمضان هم این طوری میشم!
نه با خوردن صبحانه برطرف میشه یعنی کمرنگتر میشه جوری که دیگه نگران کننده نیست![negaran]

S.A.H.A.N.D
7th August 2011, 12:09 PM
با سلام و خسته نباشيد به دكتران گرامي [golrooz][nishkhand]

من نميدونم جديدن اين قلبه بنده درد ميگيره بعضي موقع تون تون ميزنه بعضي موقع هم ميسوزه ؟!؟!؟!![tafakor][soal]
نميدوني چه شه ؟
ممنون

AvAstiN
7th August 2011, 04:28 PM
ازمايش خون لازم نيست

این سوال بود یا تاکید؟
جواب بقیه قسمتهای سوال منو ندادین

AvAstiN
7th August 2011, 04:30 PM
با سلام و خسته نباشيد به دكتران گرامي [golrooz][nishkhand]

من نميدونم جديدن اين قلبه بنده درد ميگيره بعضي موقع تون تون ميزنه بعضي موقع هم ميسوزه ؟!؟!؟!![tafakor][soal]
نميدوني چه شه ؟
ممنون

سلام
کمبود کلسیم ندارید؟
یکم در مورد دردش بیشتر توضیح می دید؟
مواقع استرس و یا فعالیت دردش زیاد می شه؟
تنگی نفس هم دارید؟

S.A.H.A.N.D
7th August 2011, 04:46 PM
سلام
کمبود کلسیم ندارید؟
یکم در مورد دردش بیشتر توضیح می دید؟
مواقع استرس و یا فعالیت دردش زیاد می شه؟
تنگی نفس هم دارید؟

خوب از نظر كلسيم و ويتامينو اينا هم نيست ... چون من بخاطره ورزشم ميخورم [cheshmak]
معمولا استرس اصلا ندارم موقعي كه پشت كامپيوتر هستم يا زيره وزنه سنگين هستم يا صبح از خواب پا ميشم يا ميسوزه يا درد ميگيره يا ضربه ميزنه
نه ندارم من هوازي كار ميكنم
درددشم زياد نميشه دردش همون جوري يعني نه كم ميشه نه زياد يجوره... [tafakor]

AvAstiN
7th August 2011, 05:28 PM
خوب از نظر كلسيم و ويتامينو اينا هم نيست ... چون من بخاطره ورزشم ميخورم [cheshmak]
معمولا استرس اصلا ندارم موقعي كه پشت كامپيوتر هستم يا زيره وزنه سنگين هستم يا صبح از خواب پا ميشم يا ميسوزه يا درد ميگيره يا ضربه ميزنه
نه ندارم من هوازي كار ميكنم
درددشم زياد نميشه دردش همون جوري يعني نه كم ميشه نه زياد يجوره... [tafakor]

من یه حدسی زدم ولی به دکتر متخصص قلب مراجعه کنید ، و یه نوار قلب بگیرید

S.A.H.A.N.D
7th August 2011, 05:41 PM
من یه حدسی زدم ولی به دکتر متخصص قلب مراجعه کنید ، و یه نوار قلب بگیرید

خوب ميشه بگين ؟! اگه اينجا نشد پيام خصوصي بدين ممنون .
من خودم مي خوام برم ولي وقت نميشه بزودي ميرم [shaad]

AvAstiN
7th August 2011, 05:50 PM
خوب ميشه بگين ؟! اگه اينجا نشد پيام خصوصي بدين ممنون .
من خودم مي خوام برم ولي وقت نميشه بزودي ميرم [shaad]

علائمتون به MVP شبیه هست
خیلی چیز مهم و خطرناکی نیست
خیلیا دارن
از جمله خود من [bamazegi]
تا زمانی که مشکل حادی ایجاد نکنه ، حتی دارو هم نیازی نیست
ولی حتما به دکتر مراجعه کنید واسه اینکه مطمئن شید [shaad]

ahmad0012
8th August 2011, 07:55 AM
براي چاق شدن ميخواهم استفاده كنم وكسي به من معرفي نكرده ازاينترنت پيدا كردم ميخواستم بدانم فقط ازمايش ادرار بدهم يا ازمايش خون نيز لازم است

AvAstiN
8th August 2011, 01:28 PM
براي چاق شدن ميخواهم استفاده كنم وكسي به من معرفي نكرده ازاينترنت پيدا كردم ميخواستم بدانم فقط ازمايش ادرار بدهم يا ازمايش خون نيز لازم است

توصیه من اینه که مصرف نکنید
آزمایش ادرار بدین فقط
بنظر میاد مشکل شما به نارسایی کلیه خیلی ارتباط نداره

javan0012
8th August 2011, 05:53 PM
باسلام 3روزپيش شب بعد ازافطار حالم خوب نبود وعرق زياد مي كردم صبح بعد از خوردن سحري دچار لرز واسهال حات تهوع ومقداري نيز سرگيجه شدم به دكتر مراجعه كردم برايم قرص پنتوپرازول 20 ميلي وقرص دومپريدون 10 ميلي تجويز نمود ودو عدد امپول وريدي تجويز نمود كه بعد از زدن امپولها حالم بدتر خراب شد ومجبورم شدم به دكتر ديگر مراجعه كنم كه برام سرم وامپول متوكلوپراميد تجويز نمود تزريق كردم وقرص متوكلوپراميد قبل از غذا و قرص هيوسين ان بوتيل برومايد وقرص سيپروفلوكساسين 500 تجويز نمود والان امروز اين داروها را مصرف كردم مقداري بهتر شدم ,ولي دوباره به دكتر مراجعه كردم برام يك سرم وسه امپول داخل سرم وقرص يدوكينول و دي سيكلومين تجويز نمود وگفت نمي خواهد سيپروفلوكساسين رابخوري علت اين نارحتيم ازچه مي تواند باشد ايا داروهاي اول بهتر است يا دوم يا سوم فشارم نيز پايين بود 8 بود چكاركنم فشارم بالا رود اب قند مي خورم اسهال مي گيرم

ahmad0012
9th August 2011, 08:38 AM
با سلام مدت يكسال است كه قسمت چپ سينه ام درد مي كند وانگار به قلبم فشار وارد مي شود وبعضي وقتها احساس تپش قلب ودردبيشتر واحساس بيحالي وتنگي نفس به هم دست مي دهد ودچار تعريق وسردي ولرزش مي شوم ايا مشكل قلبي دارم نوار قلب گرفتم گفت سالم است ايا احتياج است به متخصص قلب مراجعه كنم فشار خونم هم پايين است 9 است كسي نبود بگه چكار كنم

javan0012
20th August 2011, 01:45 PM
با سلام يك سوال داشتم اگردراين زمينه اطلاعاتي داريد راهنمايي فرمايد من چند بار جهت تشخيص سينوزيت عكس راديولژي انداخته ام وحال نيز مي خواهم اسكن قلب واسكن استخوان واسكن صورت جهت تشخيص سينوزيت بگيرم ولي شنيده ام اسكن وراديولژي سرطان زا است وبراي همين نمي دانم چكار كنم ايا اسكن انجام دهم يا خير اگر سرطان زا باشد كه فايده اي ندارد سنم 30 سال است لطفا راهنمايي بفرمايد ايادرايران كسي از اسكن سرطان گرفته

Roksana65
20th August 2011, 03:48 PM
دوست عزیز کسی با اسکن گرفتن یک یا چند بار سرطان نگرفته ، در عین حال که برای تشخیص دقیق الزامیه . کسانی که به طور مکرر با اشعه در ارتباط باشند در دراز مدت مبتلا می گردند . بهتر ه برا ی تشخیص قطعی و درمان سریعتر این کار رو انجام بدید . باارزوی بهبود شما دوست گرامی .

manidf
7th September 2011, 09:06 PM
سوال
با سلام من خانمی 31 ساله دارای کیست فونکسیول هستم .یک کیست 30*40 در تخمدان سمت چپ دارم دو ماه است که پریود نشدم و قرص پروژسترون به مدت 5 شب ایسفاده کردم شبی 2 تا باهم ولی دوباره نشدم ودکتر قرص ld داده بود که وقتی عاددت بشم استفاده کنم ولی نشدم.درد کمر و شکم دارم ولی پریود نشدم و 2کیلو چاقتر شدم.لطفا راهنماییم کنید.
باتشکر از شما

پژواک
7th September 2011, 10:13 PM
سوال
با سلام من خانمی 31 ساله دارای کیست فونکسیول هستم .یک کیست 30*40 در تخمدان سمت چپ دارم دو ماه است که پریود نشدم و قرص پروژسترون به مدت 5 شب ایسفاده کردم شبی 2 تا باهم ولی دوباره نشدم ودکتر قرص ld داده بود که وقتی عاددت بشم استفاده کنم ولی نشدم.درد کمر و شکم دارم ولی پریود نشدم و 2کیلو چاقتر شدم.لطفا راهنماییم کنید.
باتشکر از شما

دوست عزیز آزمایش خونتون چه نتیجه ای داشته؟
شامل
lactate dehydrogenas
A.F.P
Beta H.C.G Tite
CEA
Ca 125

sheri khoshgele
7th September 2011, 11:45 PM
سلام ب دکترای سایت.سوال دارم.
ی ویروسی اومده توسهرمون منم گرفتم رفتم دکتر دوتاهم امپول زدم قرصم داد بهم بعدش روز بعد دور نافم شدید درد گرفت الان چند روزه درد دارم.الان خولاهرمم اینطور شده چیکارکنیم؟؟

poune
8th September 2011, 11:31 AM
تشخیص پزشکتون چه بیماری بود؟

manidf
10th September 2011, 11:19 AM
با سلام خدمت شما
ازمایش خون نداده فقط سونوگرافی داده و گفته یه کیست داری لطفا راهنماییم کنید.

با تشکر از شما

غزل بارون
10th September 2011, 12:43 PM
بهتره یه بار دیگه به یه پزشک مراجعه کنید قرص ها همیشه تاثیر ندارند همه مواردی که گفتید به دکتر بدید از نظر من باید آزمایش خون بدید تا مشخص بشه کیست ها گاهی باعث میشن که فرد تا مدتی عادت نشه عکس سونوگرافی حاکی از چیز دیگه ای نبوده؟که رحم برگشته باشه یا چنین چیزی؟

manidf
10th September 2011, 01:55 PM
نه چیز دیگه ای در سونوگرافی نبوده و چه ازمایشی باید بدم ؟

manidf
10th September 2011, 10:33 PM
من امروز عصر پریود شدم . لکه ی قهوه ای دیدم ولی درد پرئود بود.من یه دکتر رفتم بهم قرص اوسپت اچ دی داد.ویکی دیگه رفتم که می گن دکتر خوبیه قرص equin داد برای کیست و گفت از 5 عادتی شبی 1 تا 12 بخور وقرص لتروفم برای باردداری از 5 عادتی هرشب دوتا بخور ولی می گن که کیست را بزرگ می کنه حالا نمی دونم چیکار کنم کدوم را بخورم و بچه هم ندارم و 31 سالمه و چیز دیگه که تو اون یکی تخمدانم هم یه کیست هموژنیک داشتم که از بین رفته لطفا راهنماییم کنید چون می خوام بچه دار بشم.

غزل بارون
11th September 2011, 08:06 AM
نگران نباشید باید آزمایش هورمون و خون بدید تا مقدار هورموناتون مشخص بشه البته این آزمایش باید زیر نظر دکتر باشه یه آزمایش 5 روز قبل از عادت که یکیش ناشتا و دیگریشم همون روز و بعد از صبحانه و یه آزمایش دیگه هم که روز 3 عادت هست که باید بدید مقدار هورمون ها و غلظت خونو تو اون آزمایش میشه دید.اگر قرصی رو تجویز کردن باید حتما خورد عوارض نخواهد داشت وقتی خودشون این قرصا رو تجویز کردن.این کیست شاید ارثی باشه درسته؟مادرتونم همین طور بودن؟قرصا رو مصرف کنید تا مدتی که دکتر گفته

manidf
11th September 2011, 03:11 PM
با تشکر از پاسختون
ولی نمیدونم کی پریود می شم . مادرم کیست نداشت.ولی پدر و مادرم با هم خیلی فامیل هستند و خواهرم هم پرمویی و تاخیر پریود داره .یعنی مطمئن باشم که کیست را بزرگ نمی کنه چون وقتی که دکتر این قرص را داد انقدر دیر پریود نشده بودم.

باتشکر از شما

غزل بارون
11th September 2011, 04:42 PM
آره خانومی ببین کیست معمولا با بزرگ شدنش میترکه و از بین میره این قرص برای از بین بردنشه پس نگران نباش شما دارو رو مصرف کنید و به دکتر سر بزنید در وقت مقرر .ایشالا که نتیجه دلخواه عایدتون میشه نگران بارداری نباشید قرص کیست همه چیو حل میکنه

manidf
11th September 2011, 06:46 PM
خیلی ممنون که انقدر زود جواب میدید .

manidf
27th September 2011, 07:52 PM
با سلام دوباره من بعد از اینکه پریود شدم رفتم دکتر گفت عفونت داری وقرص داکسی سایکلین 100 و قرص مدروکسی پروژسترون داد ولی یادم نیست کدوم قرص را گفت وقتی پریود نشدی بخور اگه ممکن بگید کدوم قرصه وتست کرد یه لکه خون بود و گفت خیلی وقت عفونت داری اگه خوب نشدی باید منجمد کنم .منجمد کردن یعنی چی و احتمال خوب شدن چقدر است. اگه ممکن زودتر جواب بدید.

باتشکر از شما

manidf
28th September 2011, 08:12 PM
کسییییییییی نیست فوریه

poune
29th September 2011, 10:46 AM
با سلام دوباره من بعد از اینکه پریود شدم رفتم دکتر گفت عفونت داری وقرص داکسی سایکلین 100 و قرص مدروکسی پروژسترون داد ولی یادم نیست کدوم قرص را گفت وقتی پریود نشدی بخور اگه ممکن بگید کدوم قرصه وتست کرد یه لکه خون بود و گفت خیلی وقت عفونت داری اگه خوب نشدی باید منجمد کنم .منجمد کردن یعنی چی و احتمال خوب شدن چقدر است. اگه ممکن زودتر جواب بدید.

باتشکر از شما

ببحشید که دیر شد.
قرص مدروکسی پروژسترون رو نباید در زمان پریود بخورید.

فریز کردن که نام علمی آن Cryosurgery است به از بین بردن بافت به واسطه کاهش شدید دما گفته می شود. به دنبال کاهش شدید دما در داخل سلولها کریستال های یخ ایجاد شده و باعث از بین رفتن سلول می شود. از این روش در درمان بسیاری از بیماریهای پوستی و نیز اختلالات گردن رحم و ... استفاده می شود.
این روش درمانی در صورتی که به درستی انجام شود، ارتباطی با نازایی ندارد؛ احتمال ایجاد عفونت کمتر است و بهبودی زودتر حاصل می شود؛ باعث افت فشار خون هم نمی شود.

عمده مشکلاتی که این مسئله ایجاد میکنه به این قرار هست.
1- درد خفیفی در ناحیه شکم لگنی که معمولا در اولین فریز ها هست
2- امکان داره اگه بیمار سریع از جاش بلند بشه.. یک حالتی مثل غش کردن ایجاد بشه و بیحال شه.. که برای جلوگیری از این مسئله قبل بلند شدن کمی در حالت طاق باز استراحت کنه
3- شاید مهمترین مشکلی که کرایو ایجاد میکنه.. ایجاد ترشح هست که تا مدتی مداوما تولید خواهد شد که ممکنه باعث بشه تا 6 عدد پد هم مصرف بشه و شاید حتی بین 4-1 هفته طول بکشه
4- در 3-1 % فریز شده ها ممکنه عفونت ناحیه لگن ایجاد بشه.. در واقع بر خلاف انتظار همه که فکر میکنند با فریز عفونت کم میشه.. البته اگه ترشح زیاد باشه.. ممکنه اختلالاتی در بدن ایجاد بشه که باید اقدامات درمانی رو شروع کنیم
5- خود عمل فریز کردن .. ایجاد زخم میکنه در ناحیه گردن رحم و لذا بهتره تا 2 هفته این کار ها انجام نشه. انجام هر گونه مقاربت - گذاشتن هر گونه تامپون و یا چیز دیگه در مجرای رحم

در کل در صورتيكه به تشخيص پزشك متخصص انجام فريز مورد نياز باشد (بعد از انجام پاپ اسمير و رد كردن احتمال عفونت لگني) عارضه اي ندارد.
ضمنا به این نکات هم توجه داشته باشید که به طور ناگهانی تغییر پوزیشن ندید، با توجه به این که ترشحات کرایو(فریز) شاید تا 4 هفته طول بکشد هر 4 ساعت یک بار پد مورد استفاده را عوض کنید، از تامپون استفاده نکنید و تا 2 هفته نزدیکی نداشته باشید
اگر ترشحات و درد زیاد تر شد حتما به پزشک مراجعه کنید

Aysajoon
29th September 2011, 02:14 PM

باتشکر از شما

دوست عزیز شما در وهله ی اول باید به یک متخصص زنان و زایمان حاذق مراجعه کنین و کلا از لحاظ بالانس هورمونی ، میزان پرولاکتین ، وجود یا عدم وجود کیست ، وجود یا عدم وجود عفونت و .... مورد ارزیابی قرار بگیرین و مشخص بشه که کدام عامل مانع بارداری شما میشه چون هر کودوم از این عوامل باعث میشه بارداری اتفاق نیافته .

در مورد قرص هایی که تا کنون برای شما تجویز شده میتونم بگم :

1. EQUIN نام تجاری است که برای دارویی استروژنی گذاشته شده است، پزشک شما با تجویز این داروسعی در تنظیم هورمونهای شما و ایجاد شرایط مناسب برای ایجاد بارداری دارد.

2. قرص لتروفم یا همون لتروزول دارویست که جهت تحریک تخمکدگذاری تجویز می شود .

3. داکسی سایکلین یک داروی ضد باکتریایی رایج می باشد که بر درمان عفونت های گوناگون از قبیل آکنه (جوش )، عفونت گوش میانی ، سایر عفونت های پوست و بافت نرم ، برونشیت ، سینوزیت ، سینه پهلو (پنومونی )، عفونت های دستگاه ادراری ، و نیز عفونت های کلامیدیایی ، سیفلیس ، و گنوره ای استفاده می شود. شما به این لینک (http://drugs.roham.ws/article64.html)هم که اطلاعات جامع راجب این دارو میده توجه کنید .

4. مدروکسی پروژسترون جزء یکی از ترکیبات قرص های جلوگیری هست اما مخصوصا ترکیباتی از هورمون های زنانه درست شده که خاصیت جلوگیری ندارن و به منظور از بین بردن کیست و موارد دیگر استفاده میشود. برای افرادی که بی نظمی قاعدگی و تخمدان پلی کیستیک دارن این دارو داده میشه که تخمک گذاری رو تحریک کنه .
لینک اطلاعاتی دارو به انگلیسی :http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202758.html (http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/uspdi/202758.html)

در کل تمام این دارو ها برای از بین بردن عفونت و کیست و تنظیم هورمون های شما و بالا بردن احتمال بارداریتون بهتون تجویز شده .
درمان رو زیر نظر پزشکتون به دقت پیگیری کنین و یادتون باشه که فضای مجازی فقط برای بالا بردن اطلاعات عمومی شماست و ما نمیتونیم راجع به این که کدام قرص رو چه زمانی بخورید اظهار نظر نماییم .

دوست عزیز در پروسه های درمانی صحبت های عوام جایی ندارد ، استفاده از ترکیبات هورمونی زنانه هم می تونه باعث کوچک شدن کیست بشه و هم احتمال سرطانی شدن اونو کم کنه و کیست رو بزرگ نمیکنن .

کیست های بین 5 تا 10 سانت رو میشه براحتی با مصرف چند ماه قرص جلوگیری کنترل کرد اما برای بالای 10 سانت ممکنه اثر کنه ممکنه اثر نکنه.این اندازه کیست ها رو باید بدقت کنترل کرد که اگر با دارو کوچک نشدن اقدام به انجام لاپاروسکوپی , هم به منظور درمان و هم به منظور تشخیصی بشود.این کیست ها رو باید از نظر سرطان خود تخمدان, سرطان پستان, و مشکلات باروری تحت نظر داشت. اندازه گیری CA 125 برای این موارد ضرورت دارد مقادیر بالای اون فاکتور(بالای 35) میتونه نشانه مراقبت بیشتر باشه.

راجع به منجمد کردن هم : منظورتون همون فریز کردن هست که فریز کردن که نام علمی آن Cryosurgery است به از بین بردن بافت به واسطه کاهش شدید دما گفته می شود. به دنبال کاهش شدید دما در داخل سلولها کریستال های یخ ایجاد شده و باعث از بین رفتن سلول می شود. از این روش در درمان بسیاری از بیماریهای پوستی و نیز اختلالات گردن رحم و ... استفاده می شود.
این روش درمانی در صورتی که به درستی انجام شود، ارتباطی با نازایی ندارد؛ احتمال ایجاد عفونت کمتر است و بهبودی زودتر حاصل می شود؛ باعث افت فشار خون هم نمی شود.

در کل در صورتيكه به تشخيص پزشك متخصص انجام فريز مورد نياز باشد (بعد از انجام پاپ اسمير و رد كردن احتمال عفونت لگني) عارضه اي ندارد.
ضمنا به این نکات هم توجه داشته باشید که به طور ناگهانی تغییر پوزیشن ندید، با توجه به این که ترشحات کرایو(فریز) شاید تا 4 هفته طول بکشد هر 4 ساعت یک بار پد مورد استفاده را عوض کنید، از تامپون استفاده نکنید و تا 2 هفته نزدیکی نداشته باشید
اگر ترشحات و درد زیاد تر شد حتما به پزشک مراجعه کنید

manidf
1st October 2011, 11:39 AM
با تشکر از جواب های کاملتون .با این توضیحاتی که دادید احتمال بارداری چقدر هست.

poune
2nd October 2011, 10:39 AM
اگه منظورتون عارضه اشت که بعدا دچار نازایی نشید چون زیر نظر متخصص این کار انجام میشه خطرش خیلی کم و حتی صفر میتونه باشه.
ولی اگه منظورتون چیز دیگه ایه لطفا واضحتر بگید تا کمکتون کنم.

312
2nd October 2011, 12:25 PM
سلام و سپاس از تاپيك[golrooz]
بين سينوزيت و عفونت دندانها ارتباطي هست؟
دندانپزشك خيلي خيلي درستكار معرفي ميكنيد؟تهران خواهشا

manidf
2nd October 2011, 12:40 PM
منظورم این بود که پریود نشدن به موقع و داشتن کیست و عفونت که دکتر برای کیست قرص داد گفت خوب شده احتمال بارداری چقدره و یک سوال دیگه اینکه دوستمون گفت که قرص های مدروکسی پروژسترون تازه درست شدن که خاصیت پیشگیری ندارن اگه ممکن معرفی کنید واینکه چطور انها را تهیه کنیم.

با تشکر از شما

poune
2nd October 2011, 06:28 PM
سلام و سپاس از تاپيك[golrooz]
بين سينوزيت و عفونت دندانها ارتباطي هست؟
دندانپزشك خيلي خيلي درستكار معرفي ميكنيد؟تهران خواهشا

بین دندانها وسینوسها یک دیواره نازک استخوانی وجود دارد که باید در اقدامات دندانپزشکی دقت کرد که سوراخ نشود .در غیر اینصورت سبب عفونت سینوس میشود .در افرادیکه دندانهای خود را از دست داده اند این دیواره استخوانی نازکتر میشود وامکان سوراخ شدن سینوس هنگام گذاشتن ایمپلنت وجود دارد که چنین اقداماتی برای جلوگیری از ایجاد سوراخ انجام میشود.
دندون پزشک هم شما از طریق پیام خصوصی به من بگید واسه چه موردی می خواید من چند نفر می شناسم بهتون معرفی کنم.

poune
2nd October 2011, 06:35 PM
منظورم این بود که پریود نشدن به موقع و داشتن کیست و عفونت که دکتر برای کیست قرص داد گفت خوب شده احتمال بارداری چقدره و یک سوال دیگه اینکه دوستمون گفت که قرص های مدروکسی پروژسترون تازه درست شدن که خاصیت پیشگیری ندارن اگه ممکن معرفی کنید واینکه چطور انها را تهیه کنیم.

با تشکر از شما

احتمال دقیقش رو نمیدونم ولی اگر کیست تخمدان درمان بشه مشکلی در بارداری ایجاد نمیکنه.

http://118ba118.com/pictures/3D-36D287981.jpg
نام تجاري: دپو-پروورا، فارلوتال، پروورا

معرفي دارو:

مدروكسي پروژسترون نوعي پروژسترون است. پروژسترون يك هورمون جنسي ساختگي زنانه است كه به هورمون طبيعي پروژستون. شباهت دارد. براي درمان اختلالات قاعدگي از قبيل لكه بيني وسط ماه و عدم قاعدگي مصرف ميشود.

مدروكسي پروژسترون را اغلب براي درمان آندومتربوز مصرف مي كنند. آندومتريوز يك بيماري است كه در آن بافت پوششي رحم در حفره لگن رشد غيرطبيعي پيدا مي كند. آمپولهاي دپوت اين دارو را به عنوان ضد حاملگي تزريق مي كنند. با وجود اين، چونكه ممكن است عوارض جانبي جدي از قبيل خونريزي دايم از رحم، عدم قاعدگي و ناباروري طولاني بهمراه داشته باشد فعلاً مصرف آن براي اين مورد تاييد نشده است و فقط تحت شرايط بخصوصي در بريتانيا مصرف دارد.

مدروكسي پروژسترون مي تواند براي درمان برخي انواع سرطان، مانند سرطان پستان يا رحم، مصرف شود.

طرز استفاده از دارو:
اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.

اشكال دارو: قرص، آمپول.

مقدار و زمان مصرف: 1 تا 3 بار در روز (تزريق با اثر طولاني براي جلوگيري از حاملگي هر 3 ماه).

مقدار مصرف براي بزرگسالان: اختلالات قاعدگي: روزي 2/5 تا 10 ميليگرم. آندومتريوز: روزي 30 ميليگرم، سرطان: روزي 100 تا 1500 ميليگرم، ضدبارداري: 150 ميليگرم.

شروع تأثير دارو: 1 تا 2 ماه براي سرطان، 1 تا 2 هفته براي بيماريهاي ديگر.

ادامه اثر دارو: 1 تا 2 روز براي قرص، و تا چند ماه بعد از تزريق.

توصيه غذايي: ـــــــــــــ

نگهداري از دارو: در محفظه سربسته، در محيط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.

فراموش كردن نوبت دارو: به محض يادآوري دارويتان را مصرف كنيد. اگر نوبت بعدي 3 ساعت ديگر است فعلاً يك نوبت مصرف و از نوبت بعد صرفنظر كنيد.

متوقف كردن دارو: بدون اجازه پزشك دارو را قطع نكنيد. زيرا نشانه هاي بيماري ممكن است عود كنند.

مصرف مقدار اضافي: سعي نكنيد بيش از مقدار تجويز شده از اين دارو مصرف كنيد زيرا ممكن است نشانه هاي غيرعادي در شما ايجاد كند.

عوارض نامطلوب:
اين دارو ندرتاً باعث عوارض نامطلوب ميشود.

احتباس مايع، مي تواند باعث كاهش وزن، ورم پا يا قوزك پا و حساس شدن پستان ايجاد شود. درمان طولاني مدت مي تواند منجر به خونريزي نامنظم قاعدگي يا لكه بيني شود.

نشانه ها - اضافه وزن، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها- ورم قوزك پا، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - حساس بودن پستان، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - تهوع، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - گيجي/افسردگي، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه ها - قاعدي نامنظم، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه ها - جوش/خارش/آكنه، شيوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو.

تداخل دارويي: ـــــــــــــ

احتياط:
در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

فشارخون بالا، ديابت ، لخته هاي خوني و سكته هاي مغزي، ناراحتي هاي طولاني مدت كبد يا كليه، مصرف داروهاي ديگر.

براي خانم هاي باردار: تجويز نميشود. ممكن است در جنين ايجاد ناهنجاري كند.

براي خانم هاي شيرده: اين دارو در شير مادر نفوذ مي كند اما به مقدار طبيعي بي خطر است.

براي اطفال و كودكان: معمولاً تجويز نميشود.

براي سنين بالاي 60: مشكلي نيست.

مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: مشكلي نيست.

الكل: ــــــــــــ

استفاده بلند مدت:
استفاده طولاني از اين دارو خطر لخته خون در سياهرگهاي ساق پا را افزايش مي دهد آزمايشات فشارخون، آزمايشات دهانه رحم هر ساله و معاينات پستان معمولاً لازم ميشود.

××××××××××××××××××××××××× ××

خلاصه:

گروه دارويي: هورمونهاي جنسي زنانه
خطر مصرف اضافي: كم
ميزان وابستگي: كم
داشتن نسخه: بله
به صورت ژنريك: خير

منبع: www.118ba118.com (http://www.118ba118.com)

manidf
2nd October 2011, 08:34 PM
این دارویی که گفتید هم اثر ضد حاملگی داره یا نه و در ایران هست و برای کیست استفاده می شن

poune
3rd October 2011, 10:29 PM
این دارویی که گفتید هم اثر ضد حاملگی داره یا نه و در ایران هست و برای کیست استفاده می شن
شما بهتره که این سوال رو از پزشک متخصص زنان بپرسید چون راه درمان هر بیماری به موارد زیادی بستگی داره و هر دارویی با تجویز پزشک باید مصرف بشه و این دارو داروی متداولی نیست که خودسرانه مصرف بشه پس من توصیه میکنم با متخصص مشورت کنید.

javan0012
17th October 2011, 09:56 PM
باسلام 4ماه پيش براي اينكه وزن اضافه كنم (به علت كمبود وزن )مكمل گين اپ كودكان خريدم وروزي چندپيمانه مصرف مي كردم وهر روز نيز بادام وكلوچه مصرف مي كردم دو ماه مصرف كردم و5 كيلو وزن اضافه كردم ولازم به ذكر است 10 روزدر ماه رمضان هم شب موقع خواب يك ليوان شير ومخلوط گين اپ و70گرم بستني مخلوط مي كردم وميخوردم ولي يك شب بعد از افطار كه گوشت خورده بودم شب موقعه خواب شير وگين اپ وبستني را خوردم وخوابيدم وسحر بعد از مصرف سحري يك دفعه دچار لرزش ودرد بسيار شديد در ناحيه قفسه سينه وزير قفسه سينه شدم ودچار اسهال وحالت تهوع وتعريق فراوان شدم كه به دكتر مراجعه كردم كه داروي ضد اسهال داد اسهالم كم شد ولي خوب نشد ودو امپول وريدي نيز كه تجويز نمود كه بعد از مصرف حالم بدتر شد به دكتر ديگر مراجعه ودارو نشود اسهالم خوب شد وسرم دو عدد نيز مصرف كردم ولي درد در قفسه سينه وزير قفسه سينه ام خوب نشد كه بعد از چند روز اسهال داشتن ويك هفته استراحت درد كمتر شد ولي كامل بر طرف نشد اسهالم خوب شد ولي دائم حالت تهوع داشتم سردردم نيز داشتم كه با مصرف پونه خوب شد ولي دوهفته بعد باز اسهال گرفتم وچند روز بعد خوب شد اما بعد از دوهفته باز الان اسهال گرفتم وهنوز درد در قفسه سينه وزير سينه دارم امروز دكترعمومي رفتم برام 10عددسيپروفلوكساسين 500 **و30 عدد رانتيدين روزي 2 عدد و بوتيل برومايد تجويز نموده ( لازم به ذكر بعد از اين نارحتي ديگر گين اپ وغيره نخوردم ودوباره 5كيلو كم كردم والان نيز هيچي مصرف نمي كنم وغذا هم كم مي خورم الان نمي دانم علت درد در قفسه سينه وزير قفسه سينه سمت چپم از چيست وچرا هر چند روز اسهال مي گيرم وخوب مي شود به نظر شما اين مشكل كه يك دفعه شروع شد از چيست ايا قلبم مشكل دارد وايا زير قفسه سينه چيزي هست كه درد از ان باشد اگر از معده است مگر معده وسط قرار ندارد چه كار بايد بكنم ايا سونگرافي بدهم يا اندسكوپي ايا اندسكوپي كنم اگر مشكل از معده نباشد مثلا از طحال باشد ضرر ندارد ايا به دكترقلب مراجعه كنم يا خير لطفا راهنمايي كنيد ازمدتي كه دچار اين حالت شده ام اضطراب وترس نيز دارم ( بيشتر به خاطر دو عدد امپول وريدي كه زدم حالم تا دوروز بسيار بد شد)

Roksana65
17th October 2011, 10:11 PM
دوست عزیز شما در برهه اول باید به پزشک عمومی مراجعه کنید . در عین حال که با توجه به شرح حال شما دستگاه گوارش شما آسیب دیده و تشخیص و سیر درمان بر عهده پزشک معالج خواهد بود . درد و تورم معده نیز سبب درد د زیر قفسه سینه می شود . با امید بهبودی شما دوست عزیز

soraya_mm
19th October 2011, 03:44 PM
با عرض سلام من دچار تنگی نفس شده شدید و سرفه های زیاد رفتم پیش پزشک اسپری سالبوترکس به من داد و داروهای ضد اسم می خواستم ببینم سالبوترکس با سالبوتامول چه فرقی داره ؟ ممنون

cloudy
19th October 2011, 09:00 PM
با سلام هیچ تفاوتی با هم ندارند سالبوترکس نام تجاری سالبوتامول می باشد.

soraya_mm
20th October 2011, 12:54 PM
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
وابستگی داره یا مشکلاتی واسه قلب ؟
ممنون

poune
20th October 2011, 04:24 PM
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم
وابستگی داره یا مشکلاتی واسه قلب ؟
ممنون

عوارض جانبي:
سالبوتامول ممکن است سبب بروز برخی عوارض ناخواسته شود. در صورت شدت یا ازمان علایم یا نشانه های زیر با پزشک خود مشورت کنید: سردرد، سرگیجه، عصبی شدن، لرزش، هیجان پذیری، مشکلات خواب، سرفه، خونریزی از بینی، گرگرفتگی، تغییر اشتها، استفراغ، ناراحتی معده، کرامپ های عضلانی، خشکی دهان و سوزش حلق (در صورت مصرف اشکال استنشاقی). اما اگر دچار هر یک از علایم یا نشانه های زیر شدید، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید: ضربان قلب تند یا نامنظم، درد یا ناراحتی سینه، بثورات جلدی، کهیر و خارش، تورم صورت، زبان، لب ها یا گلو، تنفس مشکل، خشونت صدا و اشکال در بلع.

manidf
21st October 2011, 01:49 PM
با سلام دوباره

من بعد از اینکه قرص ها را خوردم یه کم زودتر پریود شدم رفتم دکتر گفت که عفونتت خوب شده و قرص برای حاملگی داد .ولی تازگیا زیر شکمم و پهلوهام و کمرم درد می کنه دلیلش چیه . دکتر حرفی از کیست نزد که خوب شده یا نه ولی قرص های کیست هم نداد. می خواستم بدونم احتمال حاملگی الان چقدره

یه سوال دیگه در مورد خواهرم که 24 ساله است و ازدواج نکرده تنبلی تخمدان و کم کاری تیروئید داره و قرص تیروکسین مصرف می کنه 3ماه پریود نشده دکتر بهش قرص پروژسترون داد گفت بخوره و وقتی پریود شد از 5 تا 25 قرص سیپروتون کامپاند را بخوره برای شش دوره و ترشح و سوزش و خارش هم داشت که دکتر براش پماد کلوتریمازول 1 درصد بهش داد.امروز 15روز که پروژسترون را خورده ولی هنوز پریود نشده و همیشه تاخیر داشته 1ماه و موهای زائد هم داره لطفا راهنمایی کنید

با تشکر فراوان

ahmad0012
22nd October 2011, 04:49 PM
من یه سه سالی هستش که چشمام زیاد کثیف می شوند و مثلا الان میخوام برم جایی چشم هام تمیز هستند و میرم بیرون میام میبینم کثیف شدند و ممکنه طرف فکر کنه آدم صورتش رو نمی شوره! به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟ کدوم دکتر برم؟ دکتر چشم پزشکی برای این قضیه؟ قطره با كتي مايد دو سه روز استفاده كردم كمتر كثيف مي شد ولي چشمام قرمز مي شد استفاده نكردم

Roksana65
22nd October 2011, 08:00 PM
دوست عزیز در برهه اول به پزشک عمومی و دوم به چشم پزشک مراجعه فرمایید . مراجعه به موقع درمان ساده تر و بهبود زود تر را در پی خواهد داشت .
در عین حال می توانید چشم های خود رو با چای تازه دم شستشو دهید .

Roksana65
22nd October 2011, 08:08 PM
manid عزیز به طور موقت از بیبی چک استفاده کنید . با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش خون از بارداری خود مطممئن و تحت نظز پزشک باشید .
برای رفع صد در صد کیست نیز معاینه بالینی توسط پزشک متخصص الزامی است
اگر قصد بچه دار شدن دارید از بهبود خود اطمینان حاصل کنید ، تغذیه سالم و رژیم مناسب داشته باشید .
رابطه ی خود را با همسترتان بررسی نمایید .
تشخیص پزشکی در نت حتی برای متخصصان هم منع دارید توصیه ها ی از این دست فقط جنبه ی راهنمایی دارد .
.

poune
23rd October 2011, 10:01 PM
با سلام دوباره

من بعد از اینکه قرص ها را خوردم یه کم زودتر پریود شدم رفتم دکتر گفت که عفونتت خوب شده و قرص برای حاملگی داد .ولی تازگیا زیر شکمم و پهلوهام و کمرم درد می کنه دلیلش چیه . دکتر حرفی از کیست نزد که خوب شده یا نه ولی قرص های کیست هم نداد. می خواستم بدونم احتمال حاملگی الان چقدره

یه سوال دیگه در مورد خواهرم که 24 ساله است و ازدواج نکرده تنبلی تخمدان و کم کاری تیروئید داره و قرص تیروکسین مصرف می کنه 3ماه پریود نشده دکتر بهش قرص پروژسترون داد گفت بخوره و وقتی پریود شد از 5 تا 25 قرص سیپروتون کامپاند را بخوره برای شش دوره و ترشح و سوزش و خارش هم داشت که دکتر براش پماد کلوتریمازول 1 درصد بهش داد.امروز 15روز که پروژسترون را خورده ولی هنوز پریود نشده و همیشه تاخیر داشته 1ماه و موهای زائد هم داره لطفا راهنمایی کنید

با تشکر فراوان

سلام منم با رکسانای عزیز موافقم.
شما همین طور ارتباطتون رو با پزشکتون حفظ کنید انشاا... که مشکلتون برطرف میشه.
درباره خواهرتونم به نظرم با پزشک متخصص زنان حتما مشورت کنن پون به نظر میاد که سطح هومونهای بدنشون بهم خورده و باید دوباره زیر نظر پزشک متخصص و با دارو تنظیم بشه.

javan0012
3rd November 2011, 06:48 PM
مدت دو ماه هست كه قسمت چپ قفسه سينه ام درد مي كند وبعضي وقتها حالت تهوع دارم دكتر برايم قرص فاموتدين وكليدنيوم سي تجويز نموده من قبلا به خاطر اضطراب به دكتر رفتم وبرام آلپرازولام خارجي تجويز نمود ايا اين دارو با فاموتدين وكليدنيوم سي مشكلي ايجاد نمي كند ايا اين دارو براي معده ضرر ندارد يعني درد قفسه سينه ام را زياد نمي كند

poune
4th November 2011, 10:51 AM
مدت دو ماه هست كه قسمت چپ قفسه سينه ام درد مي كند وبعضي وقتها حالت تهوع دارم دكتر برايم قرص فاموتدين وكليدنيوم سي تجويز نموده من قبلا به خاطر اضطراب به دكتر رفتم وبرام آلپرازولام خارجي تجويز نمود ايا اين دارو با فاموتدين وكليدنيوم سي مشكلي ايجاد نمي كند ايا اين دارو براي معده ضرر ندارد يعني درد قفسه سينه ام را زياد نمي كند
سلام دویت من.
نیازی به نگرانی نیست چون پزشکتون دارو رو تجویز کرده مسلما فکر همه جاش رو کرده و مطمئن باشد برای سلامتیتون مضر نیست و مشکلاتتونم بر طرف میکنه.

ahmad0012
6th November 2011, 08:20 PM
با سلام يك سوال داشتم من 5كيلو كاهش وزن دارم وبه دلايلي اظطراب زياد دارم وهرچه مي خورم چاق نمي شوم ويك سوال ديگه دارم چرا با غذا خوردن چاق نمي شوم ولي يك مدت مكمل گين اپ كودكان خريدم دوماه خوردم 5 كيلو وزن اضافه كردم ولي ماه رمضان ديگه گين اپ نخوردم وزنم باز كم شد علتش چيست

javan0012
6th November 2011, 08:28 PM
مدت دو ماه هست كه قسمت چپ قفسه سينه ام درد مي كند وبعضي وقتها حالت تهوع دارم دكتر برايم قرص فاموتدين وكليدنيوم سي تجويز نموده 10روز است كه مصرف ميكنم ولي همچنان قفسه سينه ام درد مي كند در روز چند بار وبه مدت چند ساعت درد مي كند ايا احتياج است به دكتر قلب مراجعه كنم

poune
7th November 2011, 10:26 PM
با سلام يك سوال داشتم من 5كيلو كاهش وزن دارم وبه دلايلي اظطراب زياد دارم وهرچه مي خورم چاق نمي شوم ويك سوال ديگه دارم چرا با غذا خوردن چاق نمي شوم ولي يك مدت مكمل گين اپ كودكان خريدم دوماه خوردم 5 كيلو وزن اضافه كردم ولي ماه رمضان ديگه گين اپ نخوردم وزنم باز كم شد علتش چيست

سلام به شما.
بعضیها اصلا استعداد چاق شدن ندارن و هر چی غذا هم بخورن چاق نمیشن این زمینه ارثی دراه.
شما همینطور که فرمودید اضطراب زیادی دارید و همین میتونه دلیلش باشه میتونید برای اطلاعات بیشتر به یه متخصص تغذیه یا کارشناس تغذیه مراجعه کنید.

poune
7th November 2011, 10:34 PM
مدت دو ماه هست كه قسمت چپ قفسه سينه ام درد مي كند وبعضي وقتها حالت تهوع دارم دكتر برايم قرص فاموتدين وكليدنيوم سي تجويز نموده 10روز است كه مصرف ميكنم ولي همچنان قفسه سينه ام درد مي كند در روز چند بار وبه مدت چند ساعت درد مي كند ايا احتياج است به دكتر قلب مراجعه كنم

سلام شما قبلا به چه متخصصی مراجعه کردید؟
به نظرم به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید بهتره و مطمئن میشید.

javan0012
8th November 2011, 08:31 PM
به متخصص داخلي مراجعه كردم

javan0012
19th November 2011, 11:20 PM
به دكتر قلب مراجعه كردم كه بعد از اكو وگرفتن نوار قلب گفت چيز مهمي نيست فقط كمتر استرس داشته باش وادويه مصرف نكن وقبل از اكو چند تا دارو نوشته بود كه بعد از اكو گفت مصرف كن اسم داروها 30عددعدد قرص پروپرانولول 10و 20عدد قرص كلرديا زپوكسايد 5ميلي و20عددCelecoxib اين هم نوار قلب واكو انجام شده سوال ايا لازم است به دكتر گوارش مراجعه كنم واگر مشكل گوارشي داشته باشم اين داروهاي كه دكتر قلب نوشته براي معده ام ضرر نداشته باشد ونارحتي گوارشيم را بدتر نكند دراين اكو چه چيزي مشكل دارد كه دارو نوشته

poune
20th November 2011, 06:15 PM
سلام همون طور که پزشکتون گفته شما هیچ مشکلی ندارید.
به توصیه های پزشکتون عمل کنید و نگران نباشید.
اگه مشکل گوارشی دارید باید به پرشکتون میگفتید بهتره در این رابطه با همون پزشک مشورت کنید اگه لازم باشه خود شون شما رو به متخصص مربوطه ارجا میدن.
سلامت باشید.[golrooz]

حسین متقی
21st November 2011, 02:07 AM
سلام
من پارسال سرماخوردم شدید دکتر رفتم کلی قرص و دارو و پنی سلین و...
که فقط 3 روز روزی 2 تاپنی سیلین داشتم میزدم
ولی خوب نشدم
بعد گفتن ریت چرک کرده نمیدونم سیاه سرفه گرفتی ...
1ماه طول کشید تا با اکسترومتور فان-پی و انواع دارو همای دیگه وضعم درست شد و کاملا خوب شدم
ولی از اون موقع تا حالا با سرد شدن هوا دوباره حالم بد میشه و 3 سوت سرما میخورم
یه نسیم هوای خنک کافیه تا سرما بخورم
الانم دوباره سرما خوردم ولی باز دارم خوب میشم
اما هم خیلی طول میکشه خوب شم
هم با یه سر کوچه رفتن و برگشتن با این که شالگردن و...میندازم سه سوت حالم بد میشه
الانم باید هر روز یه اموکسی سیلین بخورم وگرنه باز شروع میشه
کلافه شدم اخه من باید چه کنم

poune
21st November 2011, 07:45 PM
سلام
ولی خوب نشدم
1ماه طول کشید تا با اکسترومتور فان-پی و انواع دارو همای دیگه وضعم درست شد و کاملا خوب شدم
هم با یه سر کوچه رفتن و برگشتن با این که شالگردن و...میندازم سه سوت حالم بد میشه

سلام خدمت شما.
شما بهتره به فوق تخصص داخلي – ريه مراجعه کنید تا کمکتون کنه.
اول یه سوال آموکسی سیلین رو دکترتون تجویز کرده روزی یه دونه بخورید یا خودتون خود درمانی میکنید؟!
قرص آموکسی سیسیلین باید دوره 10 روزه ی هر 8 ساعت یکبار حتما خورده شه این دارو اگرچه تو ایران مثل نقل و نبات استفاده میشه ولی خیلی خطرناکه و باعث مقاومت میکربی در بدن میشه و تمامی باکتری های مفید رو میتونه از بین ببره و زخم های گوارشی ایجاد کنه خواهش دارم از شما و سایر دوستان که مطلقا این دارو رو خودسرانه مصرف نکنن.
برای کسانی که سرماخوردگی معمولی دارند من پیشنهاد میکنم که اصلا قرصهایی مثل کلد استاپ یا سرما خوردگی مصرف نکنن چون این داروها دارای مواد انتی هیستامین هستند که مخاط بینی و دهان رو ترشحش رو افزایش داده و غلیظ میکنه و روند بهبود بیماری رو کند میکنه. بهترین درمان سرماخوردگی شستو شوی بینی و دهان با سرمهای شصت و شوی سدیم کلراید موجود در داروخانه هاست. اگر طول دور بیماری فرد بیش از 3 تا 7 روز بشه چون در این مدت بیماری از نوع ویروسی بوده و باید طول مدت بیماری تموم بشه و درمان دارویی نداره ولی اگر با تب و بد شدن بیش از حد حال بیمار همراه شد بیماری به سرماخوردگی میکروبی تبدیل شده و حتما باید به پزشک مراجعه شود.

حسین متقی
21st November 2011, 11:52 PM
سلام خدمت شما.
شما بهتره به فوق تخصص داخلي – ريه مراجعه کنید تا کمکتون کنه.
اول یه سوال آموکسی سیلین رو دکترتون تجویز کرده روزی یه دونه بخورید یا خودتون خود درمانی میکنید؟!
قرص آموکسی سیسیلین باید دوره 10 روزه ی هر 8 ساعت یکبار حتما خورده شه این دارو اگرچه تو ایران مثل نقل و نبات استفاده میشه ولی خیلی خطرناکه و باعث مقاومت میکربی در بدن میشه و تمامی باکتری های مفید رو میتونه از بین ببره و زخم های گوارشی ایجاد کنه خواهش دارم از شما و سایر دوستان که مطلقا این دارو رو خودسرانه مصرف نکنن.
برای کسانی که سرماخوردگی معمولی دارند من پیشنهاد میکنم که اصلا قرصهایی مثل کلد استاپ یا سرما خوردگی مصرف نکنن چون این داروها دارای مواد انتی هیستامین هستند که مخاط بینی و دهان رو ترشحش رو افزایش داده و غلیظ میکنه و روند بهبود بیماری رو کند میکنه. بهترین درمان سرماخوردگی شستو شوی بینی و دهان با سرمهای شصت و شوی سدیم کلراید موجود در داروخانه هاست. اگر طول دور بیماری فرد بیش از 3 تا 7 روز بشه چون در این مدت بیماری از نوع ویروسی بوده و باید طول مدت بیماری تموم بشه و درمان دارویی نداره ولی اگر با تب و بد شدن بیش از حد حال بیمار همراه شد بیماری به سرماخوردگی میکروبی تبدیل شده و حتما باید به پزشک مراجعه شود.
دکتر گفت 8 ساعت یه بار منم همونجوری خوردم بعد از این که حالم بهتر شد 2-3 روزه دارم روزی یدونه میخورم
اما دیگه تموم شد بستش دیگه نمیخورم
بعد هم من هر قرصی بگیرم توی ویکی سرچ میکنم ببینم چجئری باید مصرف بکنم که .....
باشه حتما رجوع میشود
ممنون که راهنمودید مارا

آرمانگرا
22nd November 2011, 06:34 PM
سلام
پرسیده بودید رفتید دکتر قلب جواب میدم[esteress]نگید چرا دانشمند بازی در آوردم حواسم نبود از نقل قول استفاده کنم خب!!!!!!مراجعه شما به رزیدنت گوارش هم ضرری نداره البته"ری ز ی د ن ت"نه هر دکتری !وقتی مراجعه کردین قرص ها رو هم با خودتون ببرید تا اگه مشکلی با هم داشتن مصرف نشن!علائم بیماری قلبی درد توی تمام قفسه سینه است به طوری که احساس کنی یه چیز سنگین روی سینته،و دیگه اینکه نبضت نامنظم بزنه توی دست چپت احساس درد کنی معمولا جوونا خیییییلی کم بیماری قلبی می گیرن و بیشتر قلب دردشون مربوط به عادات غذاییشون و معده اشونه.
البته اینا نظر من بود بالاخره هرچی باشه مدیر بخش پزشکی یه چیزی می دونن که میگن یه موقع جسارت نشده باشه!

آرمانگرا
22nd November 2011, 07:58 PM
سلام
ولی خوب نشدم
سلام گرچه میدونم اگه نیازی داشتید حتما یه پیامی می دادید ولی خب از اونجایی که چو عضوی به درد آورد روزگار.........بیخیال
شما اینقدر آننتی بیوتیک مصرف کردید که دیگه روتون اثر خودشو نمیذاره بدنتون نسبت بهش مقاوم شدهبه نظرم اگه به تجویز منم عمل کنید اگه سود نکنید ضرر هم نمی بینید.2 نوع عسل وجود داره عسل قنقال:که ضد سرفه نرم کننده سینه خلط آور و کنترل اسپاسم سرفه و یکی هم عسل اکالیپتوس:درمان آنفولانزا و سرماخوردگی های مزمن
یه نوع چای هم هست.چای مرزنجوش طرز استفاده اش به این شکل که 1مشت کوچک+2لیوان آبجوش روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد و مصرف بشه
چای کوهی هم برای تقویت سیستم ایمنی تضعیف شده مناسبه.

manidf
28th November 2011, 01:09 PM
باسلام دوباره
من هنوز کمرم و جدیدا دو ماه زیر شکمم درد می کنه و می زنه به پهلوهام ولی دفعه قبل به موقعه پریود شدم و فقط یک روز جلو اتداختم و یک کیلو هم اضافه وزن پیدا کردم دکتر بهم گفت که کیستت خوب شده و ترشح سفید هم دارم احتمال بارداری چقدر لطفا کمکم کنید .

با تشکر

poune
28th November 2011, 06:32 PM
باسلام دوباره
من هنوز کمرم و جدیدا دو ماه زیر شکمم درد می کنه و می زنه به پهلوهام ولی دفعه قبل به موقعه پریود شدم و فقط یک روز جلو اتداختم و یک کیلو هم اضافه وزن پیدا کردم دکتر بهم گفت که کیستت خوب شده و ترشح سفید هم دارم احتمال بارداری چقدر لطفا کمکم کنید .

با تشکر

سلام این جور که من احساس میکنم خیلی استرس دارید. کمی ریلکس باشید و به پزشکتون مراجعه کنید، بهش اعتماد داشته باشید و دستوراتش رو دقیقا اجرا کنید حتما انشاا... مشکلتون برطرف میشه.
خدا رو شکر مشکل کیستتون هم برطرف شده . آخرین باری که به پزشکتون مراجعه کردید چی گفت؟ گفت برای بارداری مشکلی دارید؟

manidf
28th November 2011, 07:42 PM
دفعه قبل بهم کلومفین داد گفت از 5 قاعدگی شبی دوتا بخور تا 5شب . و گفت ترشحت کم بعد گفت قبل از عادت شدنت بیا اگه ممکن توضیح بدید .

باتشکر فراوان از شما

poune
29th November 2011, 06:58 PM
دفعه قبل بهم کلومفین داد گفت از 5 قاعدگی شبی دوتا بخور تا 5شب . و گفت ترشحت کم بعد گفت قبل از عادت شدنت بیا اگه ممکن توضیح بدید .

باتشکر فراوان از شما

سلام دوست من

در افرادی که تخمک گذاری در آن ها نامنظمه یا اصلا وجود ندارد و یا سندرم تخمدان پلی کیستیک دارن کلومیفن می تواند به باروری کمک کنه.
کلومیفن معمولا به شکل قرص در یک دوره پنج روزه مصرف می شوه که به تولید هورمونهایی که باعث آزاد شدن تخمک می شوند مثل fsh
کمک می کنه و تخمدانها را وادار به تولید تخمک می کنه.
بعد از پایان مصرف یک دوره کلومیفن، هورمون lh ازهیپوتالاموس ترشح میشه واین هورمون به تخمدانها فرمان می دهد که تخمک رسیده شده را به داخل لوله های رحمی آزاد کنن. احتمالا پس از پنج تا دوازده روز بعد از مصرف آخرین قرص، تخمک گذاری می کنید. اغلب زنان بیشتر اوقات سه تا شش دوره درمان دریافت می کنن.
البته داروهای باروری حیطه وسیعی از اثرات جانبی کوچک راشامل می شن که شامل تورم خفیف تخمدانها، درد معده، حساسیت سینه ها، بی خوابی، تهوع واستفراغ، تاری دید، سردرد، خستگی و ... رو ممکنه داشته باشن ولی چون شما تحت نظر پزشک استفاده میکنید جای نگرانی نداره.
علاوه بر این شما 10درصد احتمال بارداری دو قلویی را با این داروها دارید.
داروهای باروری در تحریک تخمدان بسیار موفقیت آمیزن: حدود 80 درصداز زنان در اولین سه ماهه درمان تخمک گذاری می کنن.از آنهایی که تخمک گذاری می کنن، 40 درصد حامله می شوند.

manidf
29th November 2011, 07:05 PM
کسسسسی نیست ؟؟؟؟؟

poune
29th November 2011, 09:10 PM
کسسسسی نیست ؟؟؟؟؟

متوجه منظورتون نمیشم؟!

manidf
30th November 2011, 12:53 AM
من کمرم دو ماه هست که درد می کنه و زیر شکمم هم تازگیا دلیلش چیه و احتمال بارداری چقدره؟

manidf
30th November 2011, 01:54 PM
و یه سوال دیگه راجب پیاز درمانی شنیدید خوبه یا تاثیر داره یه تاپیک پیدا کردم که خیلی ها نتیجه گرفتند؟

poune
3rd December 2011, 10:08 PM
من کمرم دو ماه هست که درد می کنه و زیر شکمم هم تازگیا دلیلش چیه و احتمال بارداری چقدره؟

سلام ببخشید که دیر شد.
این موارد از هر چیزی میتونه باشه. مهمترین نشانه بارداری قطع قاعدگیه.

poune
3rd December 2011, 10:10 PM
و یه سوال دیگه راجب پیاز درمانی شنیدید خوبه یا تاثیر داره یه تاپیک پیدا کردم که خیلی ها نتیجه گرفتند؟

در مورد این نوع درمان چیزی نشنیدم و اطلاعاتی ندارم.

manidf
4th December 2011, 02:10 PM
من دیروز رفتم دکتر گفت خیلی قارچ داری فریز کرد و گفت هفته بعد هم بیا .خودم از کجا بفهمم که کیستم خوب شده من قراره چهاردهم پریود بشم .و تازگیا موقع پریود دلم یه جور دیگه درد می کنه.
ممکن درد زیر شکمم از کیست باشه و قارچ بافریز از بین می ره؟

باتشکر از شما

javan0012
5th December 2011, 12:33 AM
باسلام ایا كپسول چاقی فرشته كه در داروخانه به فروش می رسد عوارض دارد چون روش مهر وزارت بهداشت وجود دارد ویكی خریده 5 كیلو افزایش وزن پیدا كرده وداروی گیاهی است

ahmad0012
5th December 2011, 11:55 AM
باسلام مي خواستم يك ازمايش خون ومدفوع جهت تشخيص اين كه باكتري هلیکوباکترپیلوری وخون مخفي در مدفوع دارم بدم چه ازمايشي را بايد بدم انگليسي بنويسيد

غزل بارون
5th December 2011, 02:16 PM
باسلام مي خواستم يك ازمايش خون ومدفوع جهت تشخيص اين كه باكتري هلیکوباکترپیلوری وخون مخفي در مدفوع دارم بدم چه ازمايشي را بايد بدم انگليسي بنويسيد

سلام
اول از همه بگم که این بیماری به دو نوع تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم میشه.شامل درمان های متفاوت هست.که یکیش آزمایش اوره تنفسی یا HpSAهست و برای حالت تهاجمی تست اوره یا RUT هست که نیازمند نمونه گیری از بافت معده هست.
برای اون قسمت که شما فرمودین چه آزمایشی هست یک تست آنتی ژنی مدفوعی به نام Stool Antigen Test یا SATهست و تست دیگه ای که باید بدین آزمایش آنتی بادی ادراری و بزاق هست یه روش سریع ترهم برای تشخیص این بیماری هست که براساس گفته دکتر همه این ها باید صورت بگیره به نام PCR.باز هم عرض میکنم از طریق پزشک متخصص بیماری های میکروبی باید گفته بشه که چه نوع آزمایشی باید داده بشه .داروهای مورد استفاده در این میکروب هم مترونیدازول و کلاربترومایسین هست که پزشک باید تجویز کنن

غزل بارون
5th December 2011, 02:26 PM
باسلام ایا كپسول چاقی فرشته كه در داروخانه به فروش می رسد عوارض دارد چون روش مهر وزارت بهداشت وجود دارد ویكی خریده 5 كیلو افزایش وزن پیدا كرده وداروی گیاهی است

با سلام
باید عرض کنم که این داروهای چاقی و لاغری از هر نوع که باشه دراون ها موادی از دوز بالا استفاده شده که اعتیاد آوره حتی اگر برچسب وزارت بهداشت روش باشه اصلا توصیه نمیشه.چون که مطمئنا خودتونم مشاهده کردید که کسانی که از این دارو ها استفاده کردن و نتیجه عکس دیدن و حتی باعث مرگ شده.من بهتر میبینم از روش های سنتی برای اضافه وزن استفاده کنید مثل استفاده از کربوهیدرات ها و آجیل و دانه های روغنی.همچنین مایعات رو بعد از میل کردن ناهار استفاده کنید و سوپ و سالاد هم همینطور.ولی استفاده از این دارو ها توصیه نمیشه چون عوارض داره

ahmad0012
5th December 2011, 03:54 PM
باید عرض کنم که این داروهای چاقی و لاغری از هر نوع که باشه دراون ها موادی از دوز بالا استفاده شده که اعتیاد آوره حتی اگر برچسب وزارت بهداشت روش باشه اصلا توصیه نمیشه.چون که مطمئنا خودتونم مشاهده کردید که کسانی که از این دارو ها استفاده کردن و نتیجه عکس دیدن و حتی باعث مرگ شده.من بهتر میبینم از روش های سنتی برای اضافه وزن استفاده کنید مثل استفاده از کربوهیدرات ها و آجیل و دانه های روغنی.همچنین مایعات رو بعد از میل کردن ناهار استفاده کنید و سوپ و سالاد هم همینطور.ولی استفاده از این دارو ها توصیه نمیشه چون عوارض داره ******* باسلام دوباره چرا اين داروها كه عوارض داره برچسب وزارت بهداشت داره بعد روش نوشته گياهي است بدون عوارض جانبي اگر وزارت بهداشت بدون تحقيق برچسب بزنه پس بيشتر داروها قلابي حساب مي شه وايا استفاده از اين كپسول چاق كننده فرشته ايا بعد از قطع مصرف وزن ادم كم مي شود يا خير اگر من بخواهم اضا فه وزن كنم وروزي 600 كالري اضافه دريافت كنم بايد روزي 100 گرم اجيل مصرف كنم شنيدم مصرف هر روز اجيل باعث كثيف شدن خون مي شود وباعث مي شود بدن جوش واكنه بزند مخوصا پسته

manidf
6th December 2011, 08:57 PM
من دیروز رفتم دکتر گفت خیلی قارچ داری فریز کرد و گفت هفته بعد هم بیا .خودم از کجا بفهمم که کیستم خوب شده من قراره چهاردهم پریود بشم .و تازگیا موقع پریود دلم یه جور دیگه درد می کنه.

باتشکر از شما

manidf
7th December 2011, 02:43 PM
من قرار بود 15 پریود بشم ولی نشدم دو روز گذشته .بخاطر فریز کردن یا اینکه دوباره کیست برگشته لطفا زودتر پاسخ بدیدممنون می شم

ahmad0012
7th December 2011, 11:29 PM
باكتری هلیکو باکتر پیلوری ايا از راه بذاق دهان انتقال مي يابد مثلا اگر يك كسي قاشق در دهانش كند وديگري از ان قاشق استفاده كند باكتري انتقال مي يابد يا اب نصفه را كسي بخورد

poune
8th December 2011, 02:25 PM

باتشکر از شما

سلام دوست من.
ببخشید که دیر پاسخ دادم.
بله یکی از روش های درمان کیست تخمدان فریز کردنه.
این درد و به هم خوردن تاریخ پریودتون هم به همین دلیل میتونه باشه بهترین کار مشورت با پزشک متخصصتونه.

poune
8th December 2011, 02:55 PM
باكتری هلیکو باکتر پیلوری ايا از راه بذاق دهان انتقال مي يابد مثلا اگر يك كسي قاشق در دهانش كند وديگري از ان قاشق استفاده كند باكتري انتقال مي يابد يا اب نصفه را كسي بخورد

روش انتقال این باکتری فرد به فرد از طريق مدفوعی – دهانی يا تماس دهانی – دهانی ست.

ahmad0012
8th December 2011, 04:16 PM
روش انتقال این باکتری فرد به فرد از طريق مدفوعی – دهانی يا تماس دهانی – دهانی ست. درست متوجه نشدم از ان راهي كه من نوشتم منتقل مي شود

manidf
8th December 2011, 09:53 PM
من از دوماه پیش زیر دلم درد می کرد وتازه 3 روز فریز کردم. اگه حامله بودم دکتر می فهمید یا نه

poune
9th December 2011, 12:41 PM
روش انتقال این باکتری فرد به فرد از طريق مدفوعی – دهانی يا تماس دهانی – دهانی ست. درست متوجه نشدم از ان راهي كه من نوشتم منتقل مي شود

بله از طریقی که شما گفتید هم احتمال انتقال داره.

poune
9th December 2011, 12:42 PM
من از دوماه پیش زیر دلم درد می کرد وتازه 3 روز فریز کردم. اگه حامله بودم دکتر می فهمید یا نه

مسلما اگه باردار بودید پزشکتون متوجه میشد.

erfani
9th December 2011, 02:12 PM
سلام
تیر کشیدن زیر هر دوسینه علتش چی میتونه باشه ؟
البته همراه به تعریق سرد و کرختی دست چپ

poune
9th December 2011, 06:42 PM
سلام
تیر کشیدن زیر هر دوسینه علتش چی میتونه باشه ؟
البته همراه به تعریق سرد و کرختی دست چپ

سلام. این مشکل برای خودتون پیش اومده؟ منظورم اینه که سن فردی که این مشکل رو داره چقدره؟ میتونه مشکل قلبی باشه مخصوصا اکه سن بالا باشه. بهتره به متخصص مراجعه بشه حتما پشت گوش نندازید ولی نگران هم نباشید میتونه چیز مهمی نباشه ولی حتما با متخصص مشورت کنید.

manidf
9th December 2011, 11:33 PM
اخه اضافه وزن پیدا کردم و پریودم نشدم . و زیر دلم درد میاد 2ماه ممکن بخاطر کیست باشه لطفا توضیح بدید و فریز کردن باعث می شه که پریود نشم ممکن توضیح بدید؟

ahmad0012
10th December 2011, 07:12 PM
من 40 روز داروي كلينديوم سي وفاموتدين رامصرف كردم الان تازه تمام شده مي خواهم ازمايش خون ومدفوع باكتری هلیکو باکتر پیلوری را بدهم ايا بايد دو هفته صبر كنم وبعد ازمايش بدهم چون در جايي نوشته اگر داروي انتي اسيد مصرف كني ازمايش باكتری هلیکو باکتر پیلوری رانشان نمي دهد

poune
10th December 2011, 09:20 PM
من 40 روز داروي كلينديوم سي وفاموتدين رامصرف كردم الان تازه تمام شده مي خواهم ازمايش خون ومدفوع باكتری هلیکو باکتر پیلوری را بدهم ايا بايد دو هفته صبر كنم وبعد ازمايش بدهم چون در جايي نوشته اگر داروي انتي اسيد مصرف كني ازمايش باكتری هلیکو باکتر پیلوری رانشان نمي دهد

سلام
شما مگه با تجویز پزشک دارو رو مصرف نکردید؟
پزشکتون چی گفته؟

ahmad0012
10th December 2011, 10:37 PM
دارورادكتر تجويز كرده بود ولي اثر نداشت يك دكتر ديگه رفتم بدون ازمايش دارو براي درمان هيلو با كتري نوشته مي خواهم خودم ازمايش بدم بعد دارو مصرف كنم

yas-90
10th December 2011, 10:38 PM
اخه اضافه وزن پیدا کردم و پریودم نشدم . و زیر دلم درد میاد 2ماه ممکن بخاطر کیست باشه لطفا توضیح بدید و فریز کردن باعث می شه که پریود نشم ممکن توضیح بدید؟
سلام دوست عزیز
1)چه مدته که پریود نشدید؟ در قطع قاعدگی برای فردی که ازدواج کرده اول از همه تست بارداری؟آیا تست دادید؟
2)فریز کردن(کرایو) برای از بین بردن کیست نابوت است که این کیست در دهانه گردن رحم(سرویکس) وجود دارد و فریز کردن آن ربطی به رحم و سیکل قاعدگی ندارد.
3)داروهای مصرفی تون رو لطف میکنید برام بنویسید و مدت زمان مصرفشون رو؟
4)روش پیشگیری از بارداری یا تنظیم خانواده شما چیست؟
5)آیا برای تشخیص کیست تخمدان سونوگرافی انجام دادید؟اگر بله نتیجه چه بود؟چون پیدایش دردهای دوران پریودی و یا حتی تغییرات دوره قاعدگی و حتی تغییرات حجم خونریزی میتواند مربوط به کیست تخمدان باشد.حتی افزایش وزن هم میتواند با وجود کیست تخمدان در ارتباط باشد.
6)آیا علائمی غیر از کمر درد و دل درد هم دارید؟مثل تب....
راستی این دردها فقط در دوره پریودی اتفاق می افتد یا خیر؟
آیا الان ترشحات بد رنگ یا بدبو که متفاوت با ترشحات طبیعی است دارید؟

حالا فعلا اینا رو جواب بده تا اگه دوباره نیاز بود بیشتر سوال بپرسم...

manidf
11th December 2011, 01:01 AM
با سلام من خانمی 31 ساله دارای کیست فونکسیول هستم .یک کیست 30*40 در تخمدان سمت چپ دارم دو ماه است که پریود نشدم و قرص پروژسترون به مدت 5 شب ایسفاده کردم شبی 2 تا باهم ولی دوباره نشدم ودکتر قرص ld داده بود که وقتی عاددت بشم استفاده کنم ولی نشدم.درد کمر و شکم دارم ولی پریود نشدم و 2کیلو چاقتر شدم.

من هنوز کمرم و جدیدا دو ماه زیر شکمم درد می کنه و می زنه به پهلوهام ولی دفعه قبل به موقعه پریود شدم و فقط یک روز جلو اتداختم و یک کیلو هم اضافه وزن پیدا کردم دکتر بهم گفت که کیستت خوب شده و ترشح سفید هم دارم

یه سوال دیگه راجب پیاز درمانی شنیدید خوبه یا تاثیر داره یه تاپیک پیدا کردم که خیلی ها نتیجه گرفتند؟

poune
11th December 2011, 12:04 PM
دارورادكتر تجويز كرده بود ولي اثر نداشت يك دكتر ديگه رفتم بدون ازمايش دارو براي درمان هيلو با كتري نوشته مي خواهم خودم ازمايش بدم بعد دارو مصرف كنم

شما به یه متصص مجرب مراجعه کنید بهتره.
در مورد آزمایش هم بهتره از متخصص پاتولوژی که تو آزمایشگاه پاتولوژیه بپرسید من اطلاع کافی در این باره ندارم.

yas-90
12th December 2011, 10:01 PM
با سلام من خانمی 31 ساله دارای کیست فونکسیول هستم .یک کیست 30*40 در تخمدان سمت چپ دارم دو ماه است که پریود نشدم و قرص پروژسترون به مدت 5 شب ایسفاده کردم شبی 2 تا باهم ولی دوباره نشدم ودکتر قرص ld داده بود که وقتی عاددت بشم استفاده کنم ولی نشدم.درد کمر و شکم دارم ولی پریود نشدم و 2کیلو چاقتر شدم............................

من بعد از اینکه قرص هارا خوردم یه کم زودتر پریود شدم(کدوم قرصا؟)

ببینید خواهرم فریز کردن یه روش کمک درمانیه، روش درمانی نیست و میتونه در درمان خیلی کمک کننده باشه اما در هر صورت برای درمان قارچ باید داروی مربوط به اون قارچ رو دریافت کنید.

یک بار گفتید دکتر حرفی از کیست نزد و یکبار گفت خوب شده بالاخره کدوم؟
برای تشخیص بهبود کیست باید بعد از دوره درمان سونوگرافی داد آیا شما سونوگرافی دادید یا خیر اگر بله نتیجه چه بود؟ اگر کیست بهبود پیدا نکند در حاملگی به دلیل وجود هورمونها به مقدار زیاد احتمال دارد که کیست بزرگتر شود.پس بهتره اول کیست و عفونت کاملا درمان شوند بعد به فکر بارداری باشید.

اگر عقب افتادگی پریود دارید باید تست بارداری بدید (میشه بیبی چک رو هم از داروخونه ها تهیه کرد ولی جوابش ممکنه اشتباه باشه پس یه آزمایش بهتره)

گفتم که دردهای شکمی میتونه به خاطر کیست باشه البته عفونت هم میتونه دلیلش باشه

اضافه وزن شما میتونه به دلیل کیست هم باشه اما باید از وجود کیست مطمئن بود شاید تو این مدت وضعیت تغذیه تون تغییر کرده باشه.

راستی نگفتید دردها رو فقط موقع پریودی دارید یا نه در مواقع غیر پریودی هم درد کمر و زیردل دارید؟
درمورد پیاز درمانی خیر چیزی نشنیدم برای چه موردی کاربرد داره؟

manidf
13th December 2011, 12:15 PM
قرص های پروژسترون
ولی به من پماد کلوتریمازول داد
دکتر به من گفت کیستت خوب شده ولی پریود من 6 روز عقب افتاد نمی دونم شاید به خاطر فریز کردن باشه
دکتر برام سونوگرافی ننوشت گفت نیازی نیست کیستت خوب شد اگه خودم بخوام برم سونوگرافی باید چی بگم و که هم اگه کیست داشتم معلوم بشه و هم اینکه معلوم بشه فولیکول هام بالغ هستند و کی برم
دردها راهم موقع پریود و هم روزهای عادی دارم
من قبلا که کیست داشتم داروی کلومفین 2 دوره مصرف کردم.والان هم یه دوره ولی حامله نشدم دکتر گفت وقتی پریودت تموم شد برو از رحمت عکس بگیر دلیلش چی می تونه باشه

با تشکر از شما

manidf
15th December 2011, 12:15 AM
چرا کسی جواب نمی ده ؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
15th December 2011, 12:34 AM
دردها راهم موقع پریود و هم روزهای عادی دارم
من قبلا که کیست داشتم داروی کلومفین 2 دوره مصرف کردم.والان هم یه دوره ولی حامله نشدم دکتر گفت وقتی پریودت تموم شد برو از رحمت عکس بگیر دلیلش چی می تونه باشه

سلام دوست گلم
من با توجه به این توضیحات شما یه توصیه میکنم که بهتره حتما بهش عمل کنید...
حتما پیش یه متخصص زنان که در زمینه نازایی هم کار میکنه برید تا هم از نظر کیست و عفونت و هم باروری تون بهتون کمک کنه(راستی نگفتید چند ساله ازدواج کردید؟...چند تا بچه دارید اگر دارید چند سالش یا سالشونه؟)اخه دردی که شما دارید به احتمال زیاد مربوط به کیستتون نیست.

راستی در مورد فریز کردن هم باید به شما بگم( چون بیخود در موردش نگرانید):::فریز کردن یه روش درمانی(بویژه در سرویسیت مزمن) و کمک در مانی است ...باعث اختلالات قاعدگی نمیشه چون ربطی به رحم و سیکل هورمونی نداره(همونطور که قبلا هم گفتم مربوط به گردن رحم است...در قاعدگی لایه سلولی از رحم ریزش پیدا میکنه)...راستی فکر کنم در دهانه رحم شما زخم بوده که فریز کردن البته بعد از چند هفته باید مراجعه کنید پیش دکترتون تا بهبودتون بررسی شه

یه تعریف از نازایی هم براتون میکنم::::نازایی به عدم باروری بدون داشتن روش پیشگیری به مدت بیش از یک سال میگن

manidf
15th December 2011, 12:53 PM
2 سال و نیم
پس یعنی کیست ندارم. پس چرا دیر پریود شدم وکمرم درد می کنه البته الان دردش کمتر شده

yas-90
15th December 2011, 04:44 PM
ببینید دوست عزیز من نمیگم شما کیست ندارید یا دارید میگم دردهای شما احتمالا مربوط به کیست شما نیست حتی اگر داشته باشید چون میگید در حالت عادی هم درد دارید و این میتونه احتمال دیگه ای داشته باشه حقیقتش رو بخواید دو تا حدس زدم ولی ترجیح میدم برید پیش دکتر تا از نزدیک معاینه شید چون نمیخوام با حدسیات از راه دور باعث نگرانی شما بشم هر چند که حدسیات من هم جای نگرانی نداره و قابل درمانه
راستی شما توی این دو سال و نیم از بارداری پیشگیری کردید؟ یا از ابتدا قصد باردار شدن داشتید؟

manidf
17th December 2011, 06:08 PM
یک سال پیشگیری کردم دکتر گفته از لوله هات عکس بگیر تا ببینیم مشکل چیه می شه دوتا حدستون را بگید و اگر بخوام برم سونوگرافی چندم پریودی برم و اگه بخوام فولیکول هام را هم نشون بده چی باید بگم

yas-90
20th December 2011, 12:50 AM
یک سال پیشگیری کردم دکتر گفته از لوله هات عکس بگیر تا ببینیم مشکل چیه می شه دوتا حدستون را بگید و اگر بخوام برم سونوگرافی چندم پریودی برم و اگه بخوام فولیکول هام را هم نشون بده چی باید بگم

اگر بخواید در مورد فولیکولها اطلاعات کسب کنید باید تقریبا تو روزای 11-15 سیکل برید سونوگرافی که هم از رشد فولیکول ها آگاه شید(روز 11-13) و یا هم از آزاد شدن تخمک(14 و 15) اطلاع پیدا کنید.البته این در صورتیه که سیکل پریودی شما 28 یا 30 روزه باشه.
پس میشه گفت دکتر داره شما رو از نظر ناباروری هم چک میکنه چون عکس برداری از لوله ها یک راه برای کمک به تشخیص علت باردار نشدن میتونه باشه
حقیقتشو بخواید من فکر نمیکنم گفتن حدسیاتم درست باشه آخه برای تشخیص، گرفتن یه شرح حال درست از شما نیازه به این خاطر نگفتم یعنی چون شرح حال درستی ندارم نمیتونم به همین راحتی چیزی بگم

manidf
20th December 2011, 01:58 PM
ممنون از جوابتون .پریود من چند روز عقب افتاد چندم باید برم سونوگرافی
واگه لوله هام بسته بود اونوقت چی می شه

yas-90
20th December 2011, 02:39 PM
هر وقت پریود شدید یعنی سیکل جدید شروع شده و اگر مثل پریود های قبلی طبیعی بود همون روزهایی که گفتم
در مورد عکسبرداری از لوله ها تو همین چند روز یه تاپیک میزنم اونجا جوابتونو بگیرید

نارون1
23rd December 2011, 07:13 PM
با سلام

خسته باشید

میخواستم بپرسم برای جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان چه مواردی را توصیه می کنید ....

لازم به ذکر است که بعد از زایمان ، دکتر قرص " مولتی ویتامین تراپوتیک " تجویز کرده بود که در موقع مصرف ، ریزش مویی مشاهده نمی شد ....

ولی بعد از تمام شدن مقدار داده شده توسط پزشک ...... ریزش مو مشاهده می شود ..........

استفاده دوباره از این ویتامین می تواند موثر باشد .............

poune
24th December 2011, 09:09 PM
با سلام

خسته باشید

میخواستم بپرسم برای جلوگیری از ریزش مو بعد از زایمان چه مواردی را توصیه می کنید ....

لازم به ذکر است که بعد از زایمان ، دکتر قرص " مولتی ویتامین تراپوتیک " تجویز کرده بود که در موقع مصرف ، ریزش مویی مشاهده نمی شد ....

ولی بعد از تمام شدن مقدار داده شده توسط پزشک ...... ریزش مو مشاهده می شود ..........

استفاده دوباره از این ویتامین می تواند موثر باشد .............

سلام به دوست خوبم.

ریزش مو معمولا دو تا سه ماه پس از زایمان ایجاد می‌شه و این ریزش موی ناشی از زایمان، یک تا شش ماه طول می کشه و معمولا با رشد طبیعی موها جایگزین می‌شه.

- از دستکاری موهاتون تا حد ممکن خودداری کنید و آنها را با یک برس نرم برس بزنید.

- موها را با ملایمت شامپو بزنید و برای خشک کردن، از کشیدن یا فشار بیش از حد، هنگام خشک کردن با حوله خودداری کنید.

- از محکم بستن موهاتون با کش خودداری کنید و سعی کنید با کش نبندید.

- به شدت مراقب رژیم غذاییتون باشید چون هم در دوران شیردهی به سر میبرید و باید پروتیئن زیاد مصرف کنید. قرص های مولتی ویتامین مخصوص بارداری زیادی تو بازار هست و میتونه کمکتون کنه.

manidf
24th December 2011, 10:05 PM
امروز عکس رنگی را به دکتر نشون دادم گفت مشکلی نیست و معاینه کردد گفت عفونتت خوب شده ولی هنوز زیر شکمم و یه کم کمرم درد می کنه و قرص نوشت برای اینکه پریودم منظم بشه

yas-90
26th December 2011, 12:49 AM
امروز عکس رنگی را به دکتر نشون دادم گفت مشکلی نیست و معاینه کردد گفت عفونتت خوب شده ولی هنوز زیر شکمم و یه کم کمرم درد می کنه و قرص نوشت برای اینکه پریودم منظم بشه
سلام
میتونم بپرسم چه قرصی داد؟

manidf
26th December 2011, 06:12 PM
قرص پروژسترون برای تنظیم پریودم داده از امشب شبی دوتا تا 10 شب
و دو نوع قرص داده از پنجم پریود بخورم .
لتروفم (لتروزول 5/2 میلی گرم) از 5 پریود شبی دو عدد و استرومارین 625/. (استروژن کونژوگه) از 5 پریودی شبی یک عدد

yas-90
1st January 2012, 09:56 PM
قرص پروژسترون برای تنظیم پریودم داده از امشب شبی دوتا تا 10 شب
و دو نوع قرص داده از پنجم پریود بخورم .
لتروفم (لتروزول 5/2 میلی گرم) از 5 پریود شبی دو عدد و استرومارین 625/. (استروژن کونژوگه) از 5 پریودی شبی یک عدد

سلام ...ببخشید دیر جواب دادم
استروژن و پروژسترون رو برای تنظیم سیکل هورمونی و ایجاد یک قاعدگی منظم دادن
لتروزول رو هم برای تحریک تخمک گذاری میدن

manidf
1st January 2012, 11:37 PM
پس اون یکی چی
پروژسترون برای جلوگیری هست یا نه.

yas-90
2nd January 2012, 06:53 AM
پس اون یکی چی
پروژسترون برای جلوگیری هست یا نه.

اون یکی کدومه؟
جلوگیری از چی؟ از بارداری؟[soal]

javan0012
6th January 2012, 07:19 PM
باسلام دراندسكوپي وازمايش چه چيزي مشخص شده هركدام جدا

poune
6th January 2012, 08:33 PM
باسلام دراندسكوپي وازمايش چه چيزي مشخص شده هركدام جدا

سلام به شما.
در آزمایش فرد مورد آزمایش مشکوک به هلیکو باکتر پیلوری هستند که عامل زخم های گوارشیه. احتمالا به همین دلیل هم پزشک درخواست آندوسکوپی کردند. علاوه بر این میزان هموگلوبین خون که پروتئین حمل کننده اکسیژن و عامل رنگ قرمز گلبولهای قرمز خون هستند کمه. همینطور میزان گلبولهای قرمز که با rbc نشون میدن رو مرز پایینه. هماتوکریت یا درصد میزان گلبولهای قرمز خون به پلاسما هم رو مرز پایینه.
شما به پزشک مراجعه کردید؟ چی گفتند؟
آندوسکوپیتون درست واضح و خوب نمیتونم ببینم چی نوشته تشخیص پزشک رو شما بگید من براتون توضیح میدم. فقط فعلا این رو میتونم بهتون بگم که آندوسکوپی برای مشخص شدن اینه که آیا فرد مبتلا به هلیکوباکتر پیلوری هسته و آیا زخمی در دستگاه گوارش ایجاد کرده و ببینن اگه ایجاد کرده در کجاست در مری یا معده یا دوازدهه. و این که ریسک وجود این باکتری هست یا نه و آیا بایوپسی یا نمونه برداری لازمه یا نه.

javan0012
6th January 2012, 11:03 PM
باسلام 4ماه پیش برای اینكه وزن اضافه كنم (به علت كمبود وزن )مكمل گین اپ كودكان خریدم وروزی چندپیمانه مصرف می كردم وهر روز نیز بادام وكلوچه مصرف می كردم دو ماه مصرف كردم و5 كیلو وزن اضافه كردم ولازم به ذكر است 10 روزدر ماه رمضان هم شب موقع خواب یك لیوان شیر ومخلوط گین اپ و70گرم بستنی مخلوط می كردم ومیخوردم ولي ناگهان دچار اسهال ولرز ودردشديد در قفسه سينه سمت چپ وحالت تهوع به مدت 10 روزشدم اول به پزشك عمومي مراجعه كردممراجعه كردم 10عددسیپروفلوكساسین 40 عدد فاموتدين 40 ميلي وكلينديوم سي 40عددتجويز نمود كمي بهتر شدم ولي هنوز بهتر نشدم بعد از دوهفته رفتم وازمايش خون دادم ودكتر عمومي گفت عفونت معده داره و100عدد اموكسي سلين روزي 6عدد وغيره تجويز نمود ولي من براي اطمينان به پزشك متخصص گوارش رفتم وگفت عفونت داري ولي فعلا نمي توان انتي بيوتيك نوشت وپنتوپرازول ودي سيكلومين ودونيورين تجويز نمود وگفت يك ماه مصرف كن بعد بيا اينجا عفونت رادرمان كنيم گفت عفونت هلیکو باکتر پیلوری را80درصد مردم دارند يادم رفت بپرسم اگر همه دارند پس چرا من بايد انتي بيوتيك بخرم دوما ايا هلیکو باکتر پیلوری واگير دار است كه هست ايا بچه نيز به اين عفونت دچار مي شود وبايد درمان شود هنوز اندسكوپي نشده ام حال يك ماه بعد بايد بروم ببينم چه مي گويد ان اندسكوپي هم براي كسي ديگر بود با تشكر

ahmad0012
7th January 2012, 08:03 PM
با سلام من ازسال80اطراف چشم وبيني ام مقداري دردميكرد كه علتش رانمي دانستم ودرسال 80بهخدمت رفتم ودرسال 82 درد بيشتر شد ومن روي دستم يك لك قهوه اي بود كه براي درمان به پزشك عمومي مراجعه كرده وكپسول 84عددفلوكونازول100ميلي وپمادكلوتريمازول تجويز نمود كه بعد ازمصرف خوب نشد بعد به دكتر پوست مراجعه كردم گفت خال است واحتياج به درمان ندارد وفقط باليزر درمان مي شود وحتي اگر قارچ بود اين همه دارو لازم نبود مصرف كني به هرحال بعداز مصرف اين داروها بدنم پوف كرده درظا هر چاق شدم و دچار زردي نيز شدم و دور چشم وبيني ام باد كرده بودودرد در اطراف چشم وبيني بسيار زياد شده كه تحملش سخت بود به دكتر مراجعه كرده كه بعد ازگرفتن عكس راديولژي ساده ازصورت جواب عكس اين است Mucousal thickening سینوسهای ماگزیلری و فرونتال دو طرف سپتوم در نتیجه inflammation جلب توجه می نماید.انحراف سپتوم بینی قابل رویت است.تورم کورنه ها مشهود است. گفت سينوزيت داري تو عكس مقداري انحراف دارم ولي دكتر گفته بسيار ناچيز است وعمل احتياج ندارد وانتي بيوتيك مصرف كردم خوب شد ولي از ان موقع به بعد هر چند ماه بازدردش شروع مي شود واطراف چشمم تورم پيدا مي كند وبايد دارو مصرف كنم الان مدت 10 سال است كه اينطوراست نمي دانم علت چيست بااين همه كه من رعايت مي كنم باز درد شروع مي شود سوال اول ايا واقعا من دچار سينوزيت شده ام پس چرا همراه درد تورم نيز وجود دارد سوال دوم ايا به خاطر مصرف داروها قارچي اين حالت ايجاد يا بدتر شده سوال سوم ايا درمان قطعي وجوددارد چون درجايي خواندم كه دراهواز با ليزر سرد سينوزيت در پنج جلسه درمان مي شود من براي تشخيص فقط عكس راديولژي انداختم ايا احتياج است براي تشخيص دقيق ام ار اي انجام دهم عكس راديولژي اينجا است

yas-90
7th January 2012, 09:27 PM
درد در اطراف چشم وبيني بسيار زياد شده كه تحملش سخت بود به دكتر مراجعه كرده كه بعد ازگرفتن عكس راديولژي ساده ازصورت جواب عكس اين است Mucousal thickening سینوسهای ماگزیلری و فرونتال دو طرف سپتوم در نتیجه inflammation جلب توجه می نماید.انحراف سپتوم بینی قابل رویت است.تورم کورنه ها مشهود است. گفت سينوزيت داري تو عكس مقداري انحراف دارم ولي دكتر گفته بسيار ناچيز است وعمل احتياج ندارد وانتي بيوتيك مصرف كردم خوب شد ولي از ان موقع به بعد هر چند ماه بازدردش شروع مي شود واطراف چشمم تورم پيدا مي كند وبايد دارو مصرف كنم الان مدت 10 سال است كه اينطوراست نمي دانم علت چيست بااين همه كه من رعايت مي كنم باز درد شروع مي شود سوال اول ايا واقعا من دچار سينوزيت شده ام پس چرا همراه درد تورم نيز وجود دارد سوال دوم ايا به خاطر مصرف داروها قارچي اين حالت ايجاد يا بدتر شده سوال سوم ايا درمان قطعي وجوددارد چون درجايي خواندم كه دراهواز با ليزر سرد سينوزيت در پنج جلسه درمان مي شود من براي تشخيص فقط عكس راديولژي انداختم ايا احتياج است براي تشخيص دقيق ام ار اي انجام دهم عكس راديولژي اينجا است

سلام دوست عزیز
احتمال عود سینوزیت وجود داره(بویژه اینکه طبق چیزی که شما گفتید شما سینوزیت مزمن دارید) گاهی ترشحات در سینوسها باقی می مونن و خارج نمیشن و این باعث درد گونه ها درد اصراف چشم و سردرد می شه

خیر سینوزیت به دنبال داروی قارچی ایجاد یا بدتر نشده

درمان سینوزیت شامل مواردی مثل داروهای ضد درد ،آنتی بیوتیک ها ، ضد احتقان ها و آنتی هیستامین ها،رطوبت،شستشوی بینی،درمان سرماخوردگی و آلرژی ها،صرف فراوان مایعات،
قرار دادن کمپرس گرم و مرطوب،استحمام و دوش آب گرم،عمل جراحی،لیزر سرد
بله لیزر سرد هم یک روش درمانی برای درمان سینوزیته

تشخیص سینوزیت حاد در بیشتر مواقع از روی علایم بیمار و با معاینه ی دقیق وی ، بدون نیاز به عکسبرداری امکان پذیر است . ر سینوزیت مزمن، معاینه دقیق داخل بینی تا حد زیادی به تشخیص کمک می کند . در صورتی که پزشک به سینوزیت مزمن مشکوک باشد، دو روش تشخیصی کمکی ، اطلاعات بیشتری را در اختیار قرار می دهد . یکی از این دو روش ، آندوسکوپی تشخیص بینی و سینوس و دیگری سی.تی.اسکن است .

poune
7th January 2012, 09:44 PM
باسلام 4ماه پیش برای اینكه وزن اضافه كنم (به علت كمبود وزن )مكمل گین اپ كودكان خریدم وروزی چندپیمانه مصرف می كردم وهر روز نیز بادام وكلوچه مصرف می كردم دو ماه مصرف كردم و5 كیلو وزن اضافه كردم ولازم به ذكر است 10 روزدر ماه رمضان هم شب موقع خواب یك لیوان شیر ومخلوط گین اپ و70گرم بستنی مخلوط می كردم ومیخوردم ولي ناگهان دچار اسهال ولرز ودردشديد در قفسه سينه سمت چپ وحالت تهوع به مدت 10 روزشدم اول به پزشك عمومي مراجعه كردممراجعه كردم 10عددسیپروفلوكساسین 40 عدد فاموتدين 40 ميلي وكلينديوم سي 40عددتجويز نمود كمي بهتر شدم ولي هنوز بهتر نشدم بعد از دوهفته رفتم وازمايش خون دادم ودكتر عمومي گفت عفونت معده داره و100عدد اموكسي سلين روزي 6عدد وغيره تجويز نمود ولي من براي اطمينان به پزشك متخصص گوارش رفتم وگفت عفونت داري ولي فعلا نمي توان انتي بيوتيك نوشت وپنتوپرازول ودي سيكلومين ودونيورين تجويز نمود وگفت يك ماه مصرف كن بعد بيا اينجا عفونت رادرمان كنيم گفت عفونت هلیکو باکتر پیلوری را80درصد مردم دارند يادم رفت بپرسم اگر همه دارند پس چرا من بايد انتي بيوتيك بخرم دوما ايا هلیکو باکتر پیلوری واگير دار است كه هست ايا بچه نيز به اين عفونت دچار مي شود وبايد درمان شود هنوز اندسكوپي نشده ام حال يك ماه بعد بايد بروم ببينم چه مي گويد ان اندسكوپي هم براي كسي ديگر بود با تشكر

هلیکو باکتر در بدن همه افراد هست ولی هم مقدارش کمه و هم در حالت عادی نمیتونه مشکل ایجاد کنه ولی وقتی طولانی مدت بازگشت اسید معده به مری و یا ترش کردن و یا مشخص نبودن زمان غذا خوردن که هر روز یه ساعتی غذا خورده بشه این مشکل رو ایجاد میکنه که بر اساس عادت غذایی در زمان مشخص اسید معده شروع به ترشح شدن میکنه و اگر ظرف مدت کوتاهی غذا خورده نشه این اسید معده باعت زخم شدن دیواره معده میشه و در مورد مری مری بافتش نمیتونه اسید معده رو تحمل کنه و در صورت بازگشت اسید معده به مری باعث ایجاد زخم در مری میشه به طور کلی مسیر دستگاه گوارش یک طرفه است و وقتی غذا از یه مرحله عبور کرد دوباره نباید به مرحله قبلی وارد بشه. در صورتی که زخمی در جدار دستگاه گوارش ایجاد بشه این باکتری هلیکوباکتر روی این زخم سوار میشه و ایجاد مشکل میکنه این زخم ها به راحتی درمان میشه ولی اگر این زخم های درمان نشه میتونه ریسک بیماریهای وخیم بعدی رو افزایش بده. بنابر این درمان اون رو پشت گوش نندازید.
این هلیکو باکتر احتمال انتثالش از یک فرد به فرد دیگر وجود داره از طریق دهان به دهان منتقل میشه پس احتیاط اینه که از لیوان، بشقاب و قاشق شخصی استفاده کنید و جدا باشه.

yas-90
7th January 2012, 09:45 PM
دوست عزیز شما میتونید برای اطلاعات بیشتر به این قسمت هم سری بزنید

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?112457 (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?112457)

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?112459

ahmad0012
7th January 2012, 10:06 PM
ايا ليزر به غير از اهواز جاي ديگر هم هست درتهران چطور وايا هزينه زيادي دارد ايا سينوزيت مزمن نيز بادارو درمان مي شود ايا داروي تزريقي هم براي سينوزيت است

javan0012
7th January 2012, 10:15 PM
احتمال زياد خانوادم كلا هلیکو باکتر ي دارند ايا به نظر شما همه خانواده بايد درمان شوند چون اگر من درمان شوم احتمال برگشت عفونت هست ايا هلیکو باکتر ي باعث كاهش وزن مي شود ودرمانش چند روزطول مي كشد

poune
7th January 2012, 11:21 PM
احتمال زياد خانوادم كلا هلیکو باکتر ي دارند ايا به نظر شما همه خانواده بايد درمان شوند چون اگر من درمان شوم احتمال برگشت عفونت هست ايا هلیکو باکتر ي باعث كاهش وزن مي شود ودرمانش چند روزطول مي كشد
اگر علائمی نداشته باشن نیاز بیمار نیستند. هلیکو باکتر میتونه باعث کاهش وزن بشه. درمانش نیاز به زمان داره و رژیم غذایی و خوردن غذا در ساعت مشخص و با برنامه خیلی مهمه.

javan0012
8th January 2012, 06:06 PM
فرق داروي دونيورين وکلردیاز پوکساید وكدام كم عوارض هستند

poune
8th January 2012, 09:06 PM
فرق داروي دونيورين وکلردیاز پوکساید وكدام كم عوارض هستند

اگه ممکنه به انگلیسی اون یکی دارو رو بنویسید تا اطلاعاتشو براتون بذارم.

کلردیازپوکسایدChlordiazepoxide

طبقه بندی درمانی
کلردیازپوکساید جزء گروه داروهایی است که بنزودیازپین ها نامیده می شوند. کلردیازپوکساید بر روی مواد شیمیایی مغز که باعث نامتعادل شدن و اضطراب شده اند، تاثیر می گذارد.علاوه بر این برای درمان اختلالات اضطرابی و ترک الکل به کار برده می شود.
راهنمایی های کلی
اگر شما حساسیت به کلردیازپوکساید یا دیگر بنزودیازپین ها مانند: آلپرازولام، دیازپام، لورازپام، اکسازپام دارید، قادر به استفاده از این دارو نخواهید بود.
گلوکوم،آسم، آمفیزم، برونشیت، اختلال انسداد ریوی مزمن (COPD)، مشکلات تنفسی.بیماری های کلیوی و یا کبدیسابقه افسردگی یا افکار و رفتارهای خودکشیسابقه مصرف مواد یا اعتیاد به الکل
مصرف در دوران بارداری:
کلردیازپوکساید جزء گروه D است و می تواند باعث نقایص تولد در جنین گردد. اگر شما باردار هستید این دارو را بدون تجویز پزشک مصرف نکنید. اگر تصمیم دارید که باردار شوید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
در طی درمان از روش مطمئن پیشگیری از حاملگی استفاده بکنید.
مصرف در دوران شیردهی:
کلردیازپوکساید می تواند به شیر انتقال یابد و به کودک شیرخوار آسیب برساند. اگر شما به کودک خود شیر می دهید، بدون تجویز پزشک این دارو را مصرف نکنید.
راهنمای مصرف:
این دارو را کاملا طبق دستور پزشک مصرف کنید.
این دارو را بیشتر از مقدار و مدت تجویز شده مصرف نکنید.
از مصرف این دارو در موارد مشابه و یا توصیه مصرف آن به دیگران به ویژه افراد معتاد اجتناب کنید.
پزشک شما هرچند وقت یک بار ممکن است دوز داروی شما را تغییر بدهد، برای این که شما نتایج مطلوبی را از مصرف این دارو به دست آورید.
کلردیازپوکساید را فقط برای مدت کوتاه مصرف کنید.
این دارو را بیشتر از 4 ماه بدون تجویز پزشک مصرف نکنید.
کلردیازپوکساید را به طور ناگهانی قطع نکنید.
شما ممکن است بعد از قطع کلردیازپوکساید، نشانه های ترک ناخوشایند یا حملات تشنجی را داشته باشید. با پزشک خود درباره این که چگونه می توانید هنگام قطع مصرف این دارو از نشانه های ترک جلوگیری کنید، صحبت کنید.
خون و عملکرد کبد شما باید به طور منظم مورد آزمایش قرار بگیرد.
کلردیازپوکساید ممکن است اعتیادآور باشد و باید تنها برای فردی که تجویز شده مصرف گردد.
این دارو را باید در مکانی امن نگهداری کرد تا دیگران نتوانند آن را به دست آورند.
ملاقات خود را با پزشکتان از دست ندهید.
کلردیازپوکساید را در مکانی به دور از گرما، رطوبت و نور نگهداری کنید.
تعداد قرص هایی را که از هر بسته جدید استفاده می کنید به خاطر بسپارید.
بنزودیازپین ها از جمله داروهای اعتیادآور هستند و شما باید مراقب باشید تا فردی از اعضای خانواده بدون تجویز پزشک این دارو را مصرف نکند.
فراموش کردن دوز مصرفی
در صورتی که یک نوبت از مصرف دارو را فراموش کردید، به محض به یاد آوردن آن را میل کنید ولی اگر تقریبا زمان مصرف نوبت بعدی فرارسیده باشد، فقط آن نوبت را مصرف کنید و از دو برابر کردن آن خودداری کنید.
مسمومیت با دوزهای بیش از اندازه:
اگر شما فکر می کنید بیش از اندازه از این دارو مصرف کرده اید، فورا کمک پزشکی را دریافت کنید. مصرف بیش از اندازه این دارو می تواند بسیار خطرناک باشد.
خواب آلودگی شدید، گیجی، تحریک پذیری، ضعف عضلانی، کاهش تعادل یا هماهنگی، احساس سبک سری، غش، کما از نشانه های مصرف دوزهای بیش از اندازه است.
موارد احتیاط
هنگام مصرف کلردیازپوکساید از نوشیدن الکل اجتناب کنید. این دارو می تواند عوارض جانبی الکل را افزایش دهد.
کلردیازپوکساید می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که به تفکر یا پاسخدهی شما به محیط آسیب برساند.
هنگام رانندگی یا انجام کارهایی که به هوشیاری و آگاهی نیاز دارد، احتیاط کنید.
اگر شما از داروهایی که باعث خواب آلودگی می شوند مانند: داروهای آلرژیک یا سرماخوردگی، داروهای نارکوتیک(مخدر)، قرص های خواب آور، آرامش دهنده های عضلانی و داروهای ضدافسردگی و صرع استفاده می کنید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا آنها به خواب آلودگی ناشی از مصرف کلردیازپوکساید افزوده می شوند.
عوارض جانبی:

اگر شما هرکدام از نشانه های زیر را دارید، فورا کمک پزشکی را دریافت کنید.
واکنش های آلرژیک، کهیر، مشکلات تنفسی، تورم صورت، لبها، زبان، گلو.
اگر شما هر کدام از عوارض خطرناک زیر را داشتید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید:
گیجی
خلق افسرده، افکار خودکشی، خودآسیبی
پرش حرکات عضلانی چشم ها، زبان، فک و گردن
بیش فعالی، اضطراب، عصبانیت
توهمات
یرقان (زردی)
عوارض خفیف شامل:
خواب آلودگی، خستگی
تورم
راش پوستی
تهوع، استفراغ، یبوست
دوره های نامنظم قاعدگی
***این لیست کامل نیست و ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز اتفاق بیفتد. در صورت بروز هرگونه عارضه ای به پزشک خود اطلاع دهید.
تداخلات دارویی

اگر شما هرکدام از داروهای زیر را مصرف می کنید، قبل از مصرف کلردیازپوکساید به پزشک خود اطلاع دهید:
باربیتورات ها مانند: آموباربیتال، مفنباربیتال، سکوباربیتال، فنوباربیتال
وارفارین
مهارکننده های مونوآمین اکسیداز (MAO) مانند: ایزوکربوکسازید، فنالازین، سلژیلین، ترانیل سیپرومین
داروهای اختلالات روانپزشکی مانند: کلروپرومازین، هالوپریدول، مزوریدازین، تیوریدازین.
داروهای نارکوتیک مانند: کدئین، هیدروکدون، متادون، نالوکسان، اکسی کدون
داروهای ضدافسردگی مانند: آمی تریپ تیلین، سیتالوپرام، کلومی پرامین، دوکسپین، فلوکستین، فلوواکسامین، ایمی پرامین، نورتریپ تیلین، پروکستین، سرتالین
داروهای گیاهی، ویتامین ها و دیگر داروها
این لیست کامل نیست و ممکن است داروهای دیگری با کلردیازپوکساید تداخل پیدا کنند. درباره تمام داروهای با نسخه یا بدون نسخه ای که شما مصرف می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید. هیچ داروی جدید را بدون مشورت با پزشک خود مصرف نکنید.
16 نکته درباره کلرديازپوکسايد
1. کلرديازپوکسايد يکي از شايع‌ترين داروهايي است که براي آرام‌بخشي و يا خواب‌آوري به کار گرفته مي‌شود.
2. اين دارو از خانواده بنزوديازپين‌ها به شمار مي‌رود و به شکل قرص‌هاي 5 و 10 ميلي‌گرمي در داروخانه‌هاي کشور عرضه مي‌شود.
3. ساز و کار کلرديازپوکسايد در بدن، مهار سطوح زير قشري دستگاه عصبي است. به همين دليل، از اين دارو در کنترل کوتاه‌مدت اضطراب و در قطع ناگهاني الکل و همچنين پيش از اعمال جراحي به منظور شل کردن عضلات نيز استفاده مي‌شود.
4. مصرف کلرديازپوکسايد در اضطراب خفيف 5 تا 10 ميلي‌گرم سه بار در روز است و در اضطراب شديد از 20 ميلي‌گرم سه بار در روز نيز مي‌توان استفاده کرد.
5. داروي کلرديازپوکسايد نيز مشابه همه داروهايي که از آنها نام برده‌ايم، عوارض جانبي دارد که بيشتر از همه دستگاه عصبي، گوارش، پوست، قلب، چشم و گوش و حلق و بيني را درگير مي‌کند.
6. شايع‌ترين عوارضي که مصرف اين دارو ايجاد مي‌کند، عبارتند از: سرگيجه، خواب‌آلودگي، سردرد، تحريک‌پذيري، ضعف و خستگي، يبوست، خشکي دهان، تهوع، استفراغ، بي‌اشتهايي، خارش، کاهش فشارخون، تاري ديد و وزوز گوش.
7. افرادي که حساسيت مفرط را نسبت به خانواده بنزوديازپين‌ها دارند، به هيچ عنوان نبايد از اين دارو استفاده کنند.
8. کلرديازپوکسايد در سنين بالا، در ناتواني و بيماري‌هاي کبدي و کليوي و سابقه اعتياد بايد با احتياط مصرف شود.
9. جذب داروي کلرديازپوکسايد از طريق دستگاه گوارش صورت مي‌گيرد و پس از يک ساعت، اوج اثر دارو آغاز مي‌شود و سپس از طريق کبد و کليه دفع مي‌شود.
10. مصرف هم‌زمان کلرديازپوکسايد با الکل، داروهاي ضد تشنج، خواب‌آور و آرامش‌بخش سبب تضعيف تنفس مي‌شود، بنابراين پزشک خانواده‌‌تان را درباره داروهايي که مصرف مي‌کنيد، آگاه کنيد.
11. هنگام مصرف اين دارو مراقب فشارخون خود باشيد و روزانه آن را کنترل کنيد و در صورت افت فشارخون بيش از 20 ميلي‌متر جيوه، از ادامه درمان خودداري کنيد و پزشک خود را مطلع سازيد.
12. در صورت تجويز داروي کلرديازپوکسايد براي سالمندان، مراقب وضعيت تعادل آنان باشيد و در صورت نداشتن تعادل، مصرف آن را قطع کنيد و به پزشک مراجعه کنيد. فراموش نکنيد که در اين حالت، حرکت بيمار حتما بايد با همراه صورت گيرد.
13. در صورتي که هنگام مصرف کلرديازپوکسايد دچار مشکلات گوارشي مي‌شويد، سعي کنيد دارو را با غذا يا شير ميل کنيد. همچنين اگر بيمارتان نمي‌تواند قرص کامل را بلع کند، آن را خرد کنيد.
14. در صورت خشک‌شدن دهان متعاقب مصرف دارو، از آب‌نبات، آدامس و يا مزه‌مزه‌کردن آب استفاده کنيد.
15. دقت کنيد که کلرديازپوکسايد را در هر تنش روزانه مصرف نکنيد. همچنين مصرف بيش از چهار ماه اين دارو نيز (مگر با تجويز پزشک‌تان) توصيه نمي‌شود.
16. پس از مصرف دارو، از رانندگي و کارهايي که نياز به دقت و هوشياري دارد، خودداري کنيد.
منابع:
سایت سلامت

javan0012
8th January 2012, 10:04 PM
Doneurin

javan0012
8th January 2012, 10:16 PM
اDoneurinايا اين دارو بهتر است دكتر براي يك ماه 10 ميلي تجويز نموده ايا براي قلب ضرر دارد

poune
9th January 2012, 07:36 PM
سوال سوم ايا درمان قطعي وجوددارد چون درجايي خواندم كه دراهواز با ليزر سرد سينوزيت در پنج جلسه درمان مي شود

درمان سينوزيت تنهابا کمک ليزر، غيرعلمي است
خراسان - مورخ شنبه 1389/11/30 شماره انتشار 17776
نويسنده: عظيمي مروي

ليزر درماني يکي از شيوه هاي نوين در علم پزشکي امروز است که استفاده از آن هر روز پردامنه تر و گسترده تر مي شود. طي چند سال اخير دستاوردهاي علوم پزشکي کشور در حوزه ليزر بسيار چشمگير بوده است، به نحوي که محققان تقريبا در تمامي رشته ها استفاده از آن را به عنوان يک شيوه درماني مدنظر قرار مي دهند.
بحث فيزيک ليزر و چگونگي ساخت و ميزان و قدرت آن در مرکز تحقيقات ملي علوم و فنون ليزر ايران و برخي مراکز تحقيقاتي ليزر در دانشگاه هاي غيرپزشکي و مرکز تحقيقات «کاربرد ليزر در علوم پزشکي» شهيدبهشتي در حال بررسي است.
در اين گزارش، قصد داريم به منظور آشنايي خوانندگان با کاربردهاي ملي ليزر در ابتدا به کاربردهاي ليزر در بيماري هاي مختلف که همگي در کشور با دانش بومي انجام مي شود، اشاره کنيم و سپس به طور اختصاصي به کاربرد ليزر در درمان بيماري هاي بيني و سينوس از زبان يکي از متخصصان گوش و حلق و بيني بپردازيم.

کاربرد ليزر براي درمان بيش از ۱۵ بيماري
ابتدا از ليزر براي برخي اعمال جراحي زيبايي، درمان برخي از بيماري هاي چشم و ضايعات پوستي استفاده مي شد. دکتر محمدرضا نراقي با اشاره به دستاوردهاي اخير کشور در حوزه ليزر به مهر مي گويد: براي برداشتن پروستات، تخريب سنگ ها، برطرف کردن تنگي و سوزاندن تومورهاي مثانه و براي برطرف کردن تنگي مري، روده ها، سوزاندن پوليپ، عمل واريس و هموروئيد استفاده مي شود. از ليزرهاي کم توان نيز براي از بين بردن درد و رفع برخي مشکلات نازايي و بيماري هاي زنان استفاده مي کنند.
کاربرد ليزر براي بيماري هاي انساني و در رشته هاي مختلف پس از آزمايش روي مدل هاي حيواني و اطمينان از موفقيت و نتايج باليني آن به عنوان يکي از روش هاي درماني در نظر گرفته مي شود.بر همين اساس استفاده از ليزر سنگ شکن و کاربرد آن در دندان پزشکي جزو جديدترين رشته تحقيقات ليزر کاربردي است که در کشور انجام شده است و انتظار مي رود، پس از طي مراحل آزمايشگاهي، بيماران از مزاياي آن بهره ببرند.عضو هيئت علمي گروه اورولوژي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي با تاکيد بر اين که ليزر جايگاه خود را به عنوان يک روش درماني در کشور باز کرده است، مي گويد: در نظر داريم درمان بيماري هاي نازايي را در مرکز تحقيقات کاربرد ليزر انجام دهيم تا بحث درمان اين بيماري با استفاده از ليزر که خارج از اين مجموعه و توسط برخي افراد به صورت جداگانه انجام مي گيرد، در يک فرمول علمي انجام و نهادينه شود.

درمان سينوزيت با ليزر سرد
چندي پيش يکي از متخصصان گوش و حلق و بيني از کاربرد ليزر سرد براي درمان بيماري سينوزيت خبر داد. دکتر امير آب آب زاده در گفت وگو با ايسنا اظهار کرد: مي توان با استفاده از ليزر سرد، بدون درد و التهاب و در مدتي کوتاه، بيماري سينوزيت را درمان کرد. وي با اشاره به اين که بر اثر بيماري سينوزيت به دليل التهاب و تورم ايجاد شده در منافذ سينوسي، منفذ تخليه سينوسي دچار انسداد مي شود و در روش آندوسکوپي منافذ مسدود شده باز مي شود، ادعا کرد: ليزر سرد داراي اثر ضد درد و ضد التهاب و تورم است و هم اکنون اين نوع ليزر در رشته فيزيوتراپي پرکاربرد است ولي استفاده از اين نوع ليزر براي درمان سينوزيت هنوز رايج نشده است. اين متخصص گوش و حلق و بيني درباره مشخصات اين ليزر مي گويد: ليزر سرد داراي طول موج ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ هرتز است و امواج قرمز و مادون قرمز را شامل مي شود. از طول موج قرمز براي موارد درماني در سطح پوست و از طول موج مادون قرمز براي قسمت هايي دروني تر تا حدود ۵ سانتي متر استفاده مي شود.در اين روش نور ليزر به درون بيني و به منفذ دريچه سينوس که در منطقه فوقاني سينوس قرار دارد، تابانده مي شود. اين کار ۳ تا ۵ جلسه و هر بار به مدت چند دقيقه انجام و سپس سينوزيت درمان مي شود.ما براي کسب اطلاع از چگونگي اين روش درماني با متخصصان گوش و حلق و بيني تماس گرفتيم اما اين متخصصان از اين روش درماني اطلاعي نداشتند و اين روش را تاييد نمي کردند به همين دليل به سراغ يکي از متخصصان گوش و حلق و بيني رفتيم تا در اين باره بيشتر بدانيم.دکتر محمدرضا مجيدي متخصص گوش و حلق و بيني و فلوشيپ سينوس در اين باره به خراسان مي گويد: سال هاست که در حوزه بيماري هاي بيني و سينوس، کارآيي ليزر ثابت شده است. بازکردن دهانه سينوس ها، کوچک کردن شاخک هاي بيني و ايجاد برش فقط چند کاربرد ليزر در اين حوزه است اما واقعيت اين است که در هيچ مرجع علمي از ليزر سرد به عنوان درمان قطعي عارضه سينوس ياد نشده است زيرا دهانه سينوس ها با بافت هاي استخواني پوشانده شده است و سينوس پيشاني جايي نيست که بتوان ليزر را به صورت مستقيم به آن تاباند، مگر اين که با جراحي مسير را باز کنيم و سپس ليزر را بتابانيم. حتي در مواردي براي از بين بردن بار ميکروبي مخاط بيني پس از جراحي و بازشدن منافذ، از نور ليزر استفاده مي شود. اما اين که بتوان بدون جراحي و فقط با ليزر سينوس را درمان کرد، چيزي شبيه ادعاست و مرجع علمي براي آن وجود ندارد.دکتر مجيدي با اشاره به جست و جوي خود براي کسب اطلاعات بيشتر از اين شيوه درماني به عنوان درمان استاندارد ادامه مي دهد: اين روش نمي تواند جايگزيني براي درمان هاي استاندارد سينوزيت باشد و روش رايج همچنان دارو درماني و آندوسکوپي است و اين روش مبتني بر تحقيقات علمي و در منابع علمي معتبر است و توسط متخصصان روي بيماران به صورت يک روش درماني موثر انجام مي شود.

کاربرد ليزر در درمان بيماري هاي بيني و سينوس
وي با اشاره به فوايد مثبت کاربرد ليزر در انواع جراحي ها مي گويد: کاهش زمان بستري در بيمارستان، خونريزي کمتر، دوره نقاهت کوتاه تر، احتمال عفونت و تورم کمتر در اطراف بافت فقط چند ويژگي مثبت استفاده از ليزر در جراحي هاي بيني است. هم اکنون از ليزر براي درمان بيماري هاي حفره دهان، حنجره، بيني و داخل سينوس و تومورهاي بدخيم بيني استفاده مي شود.هنوز ليزر ايده آل براي بيني و سينوس در اختيار نداريم، چنان که پيشتر به آن اشاره کرديم اما ليزر يک درمان کمکي محسوب مي شود. در مواردي التهاب پوست داخل بيني يا رنيت هاي آلرژي يا غيرآلرژي که با درمان طبي کنترل نمي شود، تحت عمل جراحي با ليزر قرار مي گيرد و شاخک بيني با ليزر کوچک مي شود تا گرفتگي دائمي بيني بيمار رفع شود. برداشتن قسمتي از بافت تومور داخل بيني به منظور بازشدن محيط عمل براي جراح، کنترل خونريزي داخل بيني و کمک به افرادي که خرخر مي کنند از ديگر کاربردهاي ليزر است. در موارد زيادي در افرادي که چاق هستند، طول کامشان بلند است وگردن کوتاهي دارند، خواب شبانه خوبي ندارند و همواره خواب آلوده هستند مي توان با جراحي از طريق ليزر بافت اضافه در کام يا قاعده زبان را برداشت تا فرد بتواند بهتر نفس بکشد و خرخر نکند.

poune
9th January 2012, 08:32 PM
Doneurin

Doneurin (Doxepin) , Tab 10 & 25 mg , Hexal
نام تجاری:: ®Doneurin Hexal
نام ژنریک:: Doxepin
تولید کننده:: Hexal
دسته دارویی:: ضد افسردگی
اشکال دارویی:: قرص های 10 و 25 میلی گرمی
مکانیسم اثر:: ®Doneurin Hexal با مهار باز جذب سروتونین و نوراپی نفرین در محل سیناپس های سیستم عصبی مرکزی باعث بالا رفتن غلظت این نوروترنسمیترها گشته و اثرات ضد افسردگی خود را بر جای میگذارد.
فارماکوکینتیک:: ®Doneurin Hexal به خوبی از طریق دستگاه گوارش جذب شده، حدود 2 ساعت پس از مصرف خوراکی به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسد. برای مشاهده اثرات ضد افسردگی آن به دو هفته یا بیشتر زمان نیاز است. این دارو مانند سایر داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای به شدت به پروتئین های بافتی و پلاسمایی متصل گشته و طولانی اثر میباشد. بنا بر این مصرف روزانه یک دوز از دارو میزان تحمل بیمار را در برابر عوارض جانبی احتمالی افزایش می دهد. متابولیسم این دارو کبدی و دفع آن عمدتاً کلیوی است و نیمه عمری در حدود 6 الی 8 ساعت دارد.
موارد و مقدار مصرف:: ®Doneurin Hexal در افسردگی، اضطراب و بیماریهای مزمن و خارش دار پوست تجویز میگردد. دوز اولیه آن معمولاً 25 میلی گرم سه بار در روز بوده که تدریجاً ممکن است تا حدود 150 میلی گرم در روز افزایش یابد. پس از رسیدن به اثر درمانی مطلوب، دوز نگهدارنده را می توان به صورت یک بار در روز و ترجیحاً به هنگام شب مصرف نمود.
عوارض ناخواسته:: از مهم ترین عوارض این دارو میتوان به عوارض آنتی کولینرژیک (خشکی دهان، تاری دید، یبوست، احتباس ادراری)، عوارض سیستم اعصاب مرکزی (گیجی، توهم، پارستزی، اختلال تعادل، علائم اکستراپیرامیدال و ندرتاً تشنج)، عوارض قلبی- عروقی (کاهش فشار خون و تاکی کاردی) و عوارض آلرژیک (ادم، راش جلدی، حساسیت به نور) اشاره نمود.
تداخلات دارویی:: ®Doneurin Hexal باعث تشدید اثر سرکوب کننده داروهایی چون الکل، باربیتورات ها، بنزودیازپین ها و مواد مخدر بر روی سیستم اعصاب مرکزی میگردد. مصرف همزمان این دارو مانند سایر داروهای گروه ضد افسردگی سه حلقه ای با داروهای مهار کننده MAO ممنوع میباشد. مصرف توأم سایتمیدین با آن باعث بالا رفتن سطح پلاسمایی ®Doneurin Hexal و افزایش میزان بروز عوارض جانبی آن می شود.
نکات قابل توصیه و موارد احتیاط:: مصرف ®Doneurin Hexal در بیماران دچار ضایعات قلبی و در افراد مسن میبایست در نهایت احتیاط و با حداقل دوز ممکن باشد. از آنجا که داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای آستانه تشنج را کاهش می دهد، مصرف ®Doneurin Hexal در بیمارانی که سابقه اختلالات تشنجی دارند میبایست تحت نظر دقیق پزشک و با رعایت کامل احتیاط صورت پذیرد.
مصرف در بارداری و شیردهی:: ®Doneurin Hexal در گروه C تقسیم بندی میگردد. در این موارد بهتر است دارو را فقط با تصمیم پزشک و در صورتی که منافع آن بیشتر از مضرات آن باشد استفاده کرد. به میزان کمی در شیر ترشح میشود.
شرایط نگهداری:: ®Doneurin Hexal در دمای اتاق (25-15 درجه سانتیگراد) نگهداری میگردد.

منبع: سایت نوین دارو

ahmad0012
10th January 2012, 08:31 PM
ايا مصرف هر روز پسته خام باعث بالا رفتن اسيد اوريك وباعث كثيفي خون وخارش وجوش مي شود سوال بعدي ايا مصرف هرروز كلوچه ضرر دارد ايا با مصرف شيرينجات احتمال گرفتن مرض قند وجود دارد

ارغنون
10th January 2012, 09:03 PM
ايا مصرف هر روز پسته خام باعث بالا رفتن اسيد اوريك وباعث كثيفي خون وخارش وجوش مي شود سوال بعدي ايا مصرف هرروز كلوچه ضرر دارد ايا با مصرف شيرينجات احتمال گرفتن مرض قند وجود دارد
سلام!
در مورد پسته باید بگم متاسفانه پسته تو ایران وضع خوبی نداره چون از سموم زیادی استفاده میشه

آمیتراز- ميتاك: حشره‌كش، كنه‌كش با اثر تماسي، تنفسي از گروه آميدين
استامي پرايد- موسپيلان: حشره‌كش سيستميك و نفوذی با فعاليت و تأثير تماسي و گوارشي از گروه نیکوتینوئید
ايميداكلوپرايد- كنفيدور: حشره‌كش سيستميك با اثر تماسي گوارشي براي ضدعفوني بذر، خاک و پيت وسم‌پاشي شاخ و برگ از گروه نيکوتينوئيدها
اسپیرودیکلوفن – اينويدور: كنه‌كش تماسي از گروه تترونيك اسيد
تياكلوپرايد- کاليپسو: حشره‌كش تماسي و گوارشي با خواص سيستميك از گروه نيكوتينوئيد
تيامتوكسام- آكتارا:حشره‌كش سيستميك، با اثر تماسي و گوارشي سريع از گروه نیکوتینوئی
کلروپریفوس -دورسبا)حشره‌كش و كنه‌كش تماسي و گوارشي با خاصيت تدخيني از گروه فسفره آلي
اما خود پسته سبب اورمی نمیشه مگر اینکه سمومی که کشاورزای ایرانی مصرف میکنن باعث اختلال در کار کبد شه.

در مورد مصرف قند!
هیچ یافته ی اثبات شده ای در مورد ارتباط مصرف قند و دیابت نداریم.
هر چند اگه سابقه اش تو خانوادتون هست باید احتیاط کنین.
بستگی داره به جز کلوچه چه منابع قندی دیگه ای تو روز میخورین؟

ahmad0012
11th January 2012, 06:52 PM
ايا استفاده ازبخوراکالیپتوس يا انفيه كه ازپودر بنفشه وكندش درست شده براي سينوزيت خوب است درجايي نوشته اکالیپتوس مسمومیت میده به مقدار زیاد که باشه و بخور گرم هم امکان سوختن مجاری تنفسی داره مراقب باشین ايا درسته

poune
11th January 2012, 10:35 PM
ايا استفاده ازبخوراکالیپتوس يا انفيه كه ازپودر بنفشه وكندش درست شده براي سينوزيت خوب است درجايي نوشته اکالیپتوس مسمومیت میده به مقدار زیاد که باشه و بخور گرم هم امکان سوختن مجاری تنفسی داره مراقب باشین ايا درسته
درباره مسمومیت یه مدل از بخور اکالیپتوس هست که مسمومیت ایجاد میکنه یه محصول دارویی از یکی از شرکتهاست.
بخور گرمم من چیزی در رابطه با سوزوندن مجاری تنفسی نشنیدم شما برای اطمینان از حالت داغ استفاده نکنید و ولرم استفاده کنید. یعنی اگر بدون دستگاه و با روش ها قدیمی استفاده میکنید بعد از بر داشتن از اجاق کمی اون رو بگذارید تا ولرم شود.

Roksana65
14th January 2012, 11:00 PM
سلام
سرطان سینه می تواند غیر از احساس توده علایم دیگه ایی هم داشته باشه ؟

yas-90
15th January 2012, 01:20 AM
سلام
سرطان سینه می تواند غیر از احساس توده علایم دیگه ایی هم داشته باشه ؟

سلام دوست عزیز
علائم سرطان سینه شامل این موارد هستند:

* وجود توده و یا افزایش ضخامت در سینه و یا ناحیه‌ی زیر بغل

* ترشح شفاف یا خونی از سینه (که معمولا یه طرفه است چون دو طرفه ها اکثرا خوش خیم و غیر سرطانین)

* پوسته‌ریزی در نوك سینه
* فرو رفتن نوك سینه به داخل

* قرمزی و یا تورم سینه

* فرو رفتگی پوست سینه كه در آن پوست، حالتی شبیه به پوست پرتقال پیدا می كند.

* وقوع تغییر شكل سینه كه موجب متفاوت شدن آن با سینه‌ی دیگر شود.
* زخم در پوست سینه كه بهبود پیدا نكند.

معمولا در توده های سرطانی درد وجود ندارد و وجود درد نشونه خوش خیم بودن توده است.

javan0012
15th January 2012, 10:50 PM
باسلام من 15روز است كه داروهاي پنتوپرازول ودي سيكلومين وDoneurin خارجي رامصرف مي كنم 15 روز ديگر بايد مصرف كنم الان ضربان قلبم بيشتر از قبل است ايا داروها را ادامه بدم يا قطع كنم

ارغنون
16th January 2012, 05:19 PM
باسلام من 15روز است كه داروهاي پنتوپرازول ودي سيكلومين وDoneurin خارجي رامصرف مي كنم 15 روز ديگر بايد مصرف كنم الان ضربان قلبم بيشتر از قبل است ايا داروها را ادامه بدم يا قطع كنم سلام توی عوارض دارویی شایع برای پنتوپرازول و دی سیکلومن تاکی کاردی رو داریم.اما اگه فرد مشکل قلبی نداشته باشه مثل نارسایی قلبی یا مشکلات تنفسی ایجاد نشه مشکلی نیست چون موقته و بعد اتمام دوره ی دارو به سلامتی رفع میشه.

ahmad0012
16th January 2012, 07:02 PM
با سلام آب در داخل بینی (استنشاق) کردن موقع وضو به طوری که اب وارددهان شود ایا برای درمان سینوزیت خوب است برای این کار اب سرد خوب است یا گرم

ارغنون
16th January 2012, 09:16 PM
با سلام آب در داخل بینی (استنشاق) کردن موقع وضو به طوری که اب وارددهان شود ایا برای درمان سینوزیت خوب است برای این کار اب سرد خوب است یا گرم
سلام دوست عزیز
یک قاشق چای خوری سرخالی نمک داخل یک لیوان آب جوش بریزید و وقتی گرمایش مناسب شد در هر دو سوراخ بینی آنرا استنشاق کنیدمعمولاً انجام اینکار به صورت روزانه، توسط پزشک در درمان سینوزیت تجویز میشه.

تذکر :
- برای اینکار نباید آب نمک را با فشار زیاد (مکش قوی) داخل بینی بالا بکشیم، فقط لازم است با مقداری مکش و هدایت آب با حرکت دادن صورت روبه بالا، آب را از سوراخ بینی به حلق هدایت نماییم و از دهان خارج کنیم. - در دوره استنشاق آب نمک، انجام استنشاق جوش شیرین در بعضی از روزها بجای استنشاق آب نمک، جهت از بین بردن دسته دیگری از میکروبها که با آب نمک از بین نرفته اند، توصیه می شود.
- بعضی از افراد با انجام استنشاق یا غرغره دچار حالت تهوع می شوند و عملاً نمی توانند آنرا انجام دهند، این دسته افراد، رفلکس گگ فعالی دارند که با توجه به اینکه استنشاق و غره غره کردن دو راهکار برای حفظ صحت می باشند، لازم است نسبت به تضعیف رفلکس گگ خود حتماً اقدام نمایند که برای اینکار باید خودشان را کم کم عادت دهند مثلاً برای غرغره مقدار کمی آب نمک را داخل دهان برده و مقداری سر خود را بالا بگیرند و آنرا سریع خالی کنند تا با تکرار و مداومت این عمل، به تدریج بتوانند بدون مشکل یک غرغره کامل انجام دهند.

ahmad0012
18th January 2012, 05:22 PM
باسلام يك دكتر ميگه آب آشامیدنی میکروب های زیادی داره که میتونه سبب عفونت و عوارض بیشتری بشه در ضمن در این حالت ممکنه آب وارد ریه بشه و ایجاد خفگی کنه شستشوی بینی با نرمال سالین روش و پوزیشن ( نحوه قرار گرفتن فرد ) خاصی داره که باید اجراء بشه ايا درسته

poune
19th January 2012, 12:26 AM
باسلام يك دكتر ميگه آب آشامیدنی میکروب های زیادی داره که میتونه سبب عفونت و عوارض بیشتری بشه در ضمن در این حالت ممکنه آب وارد ریه بشه و ایجاد خفگی کنه شستشوی بینی با نرمال سالین روش و پوزیشن ( نحوه قرار گرفتن فرد ) خاصی داره که باید اجراء بشه ايا درسته

من پیشنهاد میکنم برای شست و شوی بینی از سرم شست و شوی سدیم کلراید 0.9 درصد استفاده کنید چون هم استریل است و هم میزان نمک موجود در آن مشخص و درست هست.

بلدرچین
19th January 2012, 01:02 AM
من دپرس شدم افسردم خیلی حالم بده کمک...!!!!!!!!!!!!!

Roksana65
19th January 2012, 11:53 PM
برای چی دوست عزیز ؟

دقیقا چه احساسی دارید ؟
چند سالتونه ؟
از چه زمانی این حس در شما به وجود امده ؟

manidf
29th January 2012, 08:26 PM
با سلام خدمت شما
من امروز ترشح سفید داشتم که خونی هم بود دلیلش چیه
و شستن با جوش شیرین تاثیری در بهبود عفونت داره
اگه ممکنه کمکم کنید می ترسم دوباره عغونت داشته باشم

Sa.n
29th January 2012, 11:09 PM
سلام چند ماهى است در ناحيه پاهايم احساس درد مى كنم ونمى تونم درست بدوم وموقع دويدن ساق پاى سمت چپم درد مي گيرد أيا ممكن است براى قد كشيدن باشد؟ 

ارغنون
30th January 2012, 12:02 AM
سلام چند ماهى است در ناحيه پاهايم احساس درد مى كنم ونمى تونم درست بدوم وموقع دويدن ساق پاى سمت چپم درد مي گيرد أيا ممكن است براى قد كشيدن باشد؟
سلام
درد عضلانی یا اسکلتی؟
کششی یا سوزشی یا پیچشی؟
صدمه ای ندیدین قبلا؟
ورزش خاصی میکنید؟

شه پری
30th January 2012, 02:33 AM
من که گاهی اوقات کلیه چپم بصورت جزئی درد میگیره...؟
کسی میدونه علت چیه؟

ارغنون
30th January 2012, 01:05 PM
من که گاهی اوقات کلیه چپم بصورت جزئی درد میگیره...؟
کسی میدونه علت چیه؟

حس تیر کشدن؟
سابقه سنگ سازی داشتین ؟خود یا خانواده؟
با فعالیت تشدید میشه؟

شه پری
30th January 2012, 02:56 PM
نه حس تیر کشیدن نیست
خودم یا خانواده ام سنگ سازی نداشتن...
نه ربطی به فعالیت نداره بعضی وقتا میاد ...

ارغنون
30th January 2012, 08:03 PM
نه حس تیر کشیدن نیست
خودم یا خانواده ام سنگ سازی نداشتن...
نه ربطی به فعالیت نداره بعضی وقتا میاد ...
این جور دردها احتمالا منشاشون خود کلیه نیست.
میشه ازشون صرف نظر کرد.
به خاطر مشکلات و بازسازی صفاق ایجاد میشن.و یا
ممکنه مشکلتون از طحال باشه...تو خونسازی مشکلی نداشتین.؟

شه پری
30th January 2012, 08:46 PM
نه

Sa.n
30th January 2012, 09:42 PM
سلام درد پای من اسکلتیه و من هم در امتحان ورزشم متوجه شدم در زمان معمولی دردی احساس نمی کنم فقط موقع دویدن و همین طور ورزش خاصی نمی کنم پا یم هم آسیب ندیده واقعا التش را نمی دانم

yas-90
30th January 2012, 10:57 PM
با سلام خدمت شما
من امروز ترشح سفید داشتم که خونی هم بود دلیلش چیه
و شستن با جوش شیرین تاثیری در بهبود عفونت داره
اگه ممکنه کمکم کنید می ترسم دوباره عغونت داشته باشم

سلام دوست گرامی

روز چندم پریودتونه اگه پاک شدین چند روزه؟؟؟

ترشح سفید منظورتون اینه که تقریبا بی رنگه؟؟؟؟؟

چند بار ترشح همراه با خون دیدید؟؟؟؟

آیا ترشحات بوداره؟؟؟

هنوز هم داروهای هورمونی که دکتر داده رو مصرف میکنید؟؟؟ پریودهاتون منظم شده؟؟؟خونریزی در چه حد بوده؟؟؟زیادتر شده نسبت به قبل یا نه؟؟

معلوم نیست که شما عفونت داشته باشید که بخواید برای از بین بردن عفونت کاری کنید....استفاده از جوش شیرین توصیه نمیشه

manidf
1st February 2012, 01:06 AM
دو سه روز خیلی وقت از پریودم گذشته ترشح سفید رنگ مثل پنیر پهلو هام و زیر شکمم هم درد می کنه 2 بار ترشح دیدم خونی

yas-90
1st February 2012, 07:16 PM
سلام دوست عزیز
ترشحات پنیری از علامتهای عفونت کاندیدیایی هستن ولی باز هم بهتره به دکترتون مراجعه کنید برای تشخیص قطعی.

شما استخر میرید...شنا میکنید؟؟؟؟

manidf
1st February 2012, 09:43 PM
نه استخر نمی رم

manidf
12th February 2012, 10:37 PM
پس چی شد؟

javan0012
18th February 2012, 10:12 PM
ولي هنوز بهتر نشدم بعد از دوهفته رفتم وازمايش خون دادم ودكتر عمومي گفت عفونت معده داره ولي من براي اطمينان به پزشك متخصص گوارش رفتم وگفت عفونت داري ولي فعلا نمي توان انتي بيوتيك نوشت وپنتوپرازول ودي سيكلومين ودونيورين تجويز نمود وگفت يك ماه مصرف كن بعد بيا اينجا عفونت رادرمان كنيم باسلام من يك ماه داروها را مصرف كردم به جزء دونيورين وبهتر شدم ودرد قفسه سينه ام نيز بهتر شد ولي وقتي استرس دارم يك مقدار درد مي كند دكتر بعد از معاينه باليني گفت ورم معدت خوب شده پرسيدم علت اين مشكل از چه بوده گفت از رژيم كه گرفتي واعصاب است وعفونت هيلوباكتر زياد مهم نيست چون من هم دارم وگفت اگر مي خواهي بايد انتي بيوتيك بخري ودارو تجويز نمود كه بعداز مصرف 3روز اموكسي سيلين وامپرازول و بيسموت ومترونيدازول دچار حالت لرز ودفع مدفوع زياد واسهال شدم ودرمان راقطع كردم حال چكار كنم باز بايد مراجعه كنم يا اگر درد نداشتم مراجعه نكنم زياد هم نفخ وصدادر شكم دارم يك سوال ديگه من سينوزيت دارم كه الان عود كرده ايا براي درمانش به دكتر مراجعه كنم دارو بنويسد ايا بايد قبلش انتي اسيد بخورم تا معدم درد نكند

ahmad0012
18th February 2012, 10:19 PM
باسلام ايا با ازمايش خون ساده مي توان به تشخيص سرطان معده پي برد چه ازمايشي سوال بعدي ايا جهت تشخيص سينوزيت با اندسكوپ نياز به كاري هست وايا خطرناك است وعوارض يا درد دارد ايا كسي ازمايش خون داده وهيلوباكتر 35 دارد ولي بدون علايم است ايا باز بايد درمان كند

ارغنون
18th February 2012, 11:25 PM
باسلام ايا با ازمايش خون ساده مي توان به تشخيص سرطان معده پي برد چه ازمايشي سوال بعدي ايا جهت تشخيص سينوزيت با اندسكوپ نياز به كاري هست وايا خطرناك است وعوارض يا درد دارد ايا كسي ازمايش خون داده وهيلوباكتر 35 دارد ولي بدون علايم است ايا باز بايد درمان كند

محققان آلمانی معتقدند با استفاده از نمونه خون افراد می توان سیگنال های ژنتیكی مخصوص بیماران را شناسایی و احتمال متاستاز آنها را پیش بینی كرد. پژوهشگران آلمانی با بررسی نمونه خون 185 بیمار مبتلا به سرطان روده و معده سیگنال ژن موسوم به «S100A4» را در افراد سرطانی پیدا كردند. نتایج بررسی محققان آلمانی نشان می دهد در افراد مبتلا به سرطان روده و معده نسبت به افراد سالم سطح بالاتری از این ژن وجود دارد كه همین عامل تشخیص سرطان در افراد است. این گروه تحقیقاتی معتقدند با استفاده از نمونه خون افراد می توان سیگنال های ژنتیكی مخصوص بیماران را شناسایی كرد. این كار امكان پیش بینی احتمال گسترش این سرطان در سایر نقاط بدن را فراهم می كند. به گزارش ایسنا این اولین آزمایشی است كه قادر به شناسایی سیگنال های ویژه یك ژن مرتبط با سرطان در خون موسوم به «S100A4» است كه بسیار ساده، ارزان و بدون نیاز به تجهیزات خاصی انجام می شود.
این در حد یه تحقیقه فعلا تو ایران نداریم!

www.DataVista.US

درمان دارویی با تجویز پزشک متخصص انجام میشه.یعنی کاملا بستگی به نظر پزشک داره.اما غالبا وقتی بی نشانه است نیازی به درمان نیست.

ahmad0012
19th February 2012, 08:32 AM
باسلام ايا در كودكان زير دو سال ودوسال درزماني كه گلوشان چرك داشت ايا آمپول سفترياكسون بهتر است استفاده شود يا امپول پينيسيلين بعضي دكترها مي گويند آمپول سفترياكسون ولي بعضي ها مي گويند پنيسلين كدام خطرناك است وعوارض دارد وكدام بهتر است

ارغنون
20th February 2012, 01:13 PM
باسلام ايا در كودكان زير دو سال ودوسال درزماني كه گلوشان چرك داشت ايا آمپول سفترياكسون بهتر است استفاده شود يا امپول پينيسيلين بعضي دكترها مي گويند آمپول سفترياكسون ولي بعضي ها مي گويند پنيسلين كدام خطرناك است وعوارض دارد وكدام بهتر است

از لحاظ عوارض در یک حد هستن و زیاد تفاوتی ندارن.
به هر کدوم هم حساسیت داشته باشه به اون یکی هم حساسیت داره .
اگه به پنی سیلین حساس نیست پنی سیلین برای کودکان بهتره و تزریقش هم درد کمتری داره:دی

yas-90
22nd February 2012, 02:30 AM
پس چی شد؟

این سوال رو به این علت پرسیدم چون افرادی که به استخر میرن بیشتر در معرض عفونت هستن....در هر صورت شما برای معاینه دقیقتر و درمان دارویی باید به به پزشکتون مراجعه کنید.
رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از عفونت در خانمها خیلی مؤثره

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد