. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

لزوم آشنایی مستعدان برتر با فضای کارآفرینی

PDF version
کل آرا: 540
لزوم آشنایی مستعدان برتر با فضای کارآفرینی
هراتی‌نیک؛ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی مراکز کارآفرینی دانشگاه‌‌ها را پتانسیلی کم‌نظیر برای مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر قلمداد کرد و گفت: متاسفانه بخش غالب مستعدان‌برتر بنا به دلایل مختلف با فضای کارآفرینی و ابعاد آن آشنایی کافی ندارند که این مهم ارائه آموزش‌‎های لازم به آنان را ایجاب می‌کند.

محمدرضا هراتی‌نیک؛دانشجوی دکتری مدیریت و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ‌ارزیابی‌کردن آیین‌نامه‌های جدید، نظارت بنیاد ملی نخبگان را شرط محقق‌شدن اهداف مدنظر دانست.

وی افزود: افزایش سهم دانشگاه در شناسایی مستعدان‌برتر آن هم بر اساس معیارهای بنیاد ملی نخبگان اقدام بسیار خوبی است چراکه دانشگاه بهتر از هر نهاد دیگری می‌تواند فعالیت‌های دانشجویان را به صورت مداوم رصد کند؛ اما باید توجه داشت نظارت بنیاد ملی نخبگان بر عملکرد دانشگاه نیز مهم است چراکه می‌تواند از بروز آفت‌هایی مانند ارتباطات درون‌سیستمی در دانشگاه جلوگیری کند.

مستعدبرتر دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در شیوه جدید، بنیاد ملی نخبگان نه در اجرا تصدی‌گری دارد و نه به طور کامل خود را از گردونه خارج کرده است؛ نقطه مثبت آیین‌نامه‌های جدید نیز همین است.

هراتی‌نیک در ادامه با اشاره به تنوع تسهیلات، تسهیل نظام‌وظیفه را یکی از نکات در خور توجه آیین‌نامه‌های جدید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ستاد کل نیروهای مسلح به خوبی با آیین‌نامه‌های جدید و فضای حاکم بر اجتماعات نخبگانی آشنا است و تعامل خوبی نیز با بنیاد ملی نخبگان دارد. همین موضوع سبب شده است مستعدبرتر در کمترین بازه زمانی بتواند از امکان نظام‌وظیفه تخصصی برخوردار شود.

دانشجوی دکتری مدیریت و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار شرکت‌های دانش‌‎بنیان در اشغال‌زایی نخبگانی، گفت: حمایت‌های خوبی برای علاقمندان به این حوزه درنظر گرفته شده است اما آنچه مهم است تداوم این حمایت‌ها است. از سوی دیگر متاسفانه بخش غالب مستعدان‌برتر بنا به دلایل مختلف با فضای کارآفرینی و  ابعاد آن آشنایی کافی ندارند که این مهم ارائه آموزش‌‎های لازم به آنان را ایجاب می‌کند.

وی مراکز کارآفرینی دانشگاه‌‌ها را پتانسیلی کم‌نظیر برای مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر قلمداد کرد و اظهار داشت: دفاتر ارتباط با صنعت نمی‌توانند همچنان با شیوه‌های سنتی پاسخگوی نیازهای افراد باشند. در این شرایط مراکز کارآفرینی دانشگاه می‌توانند با برقراری ارتباط و تعامل دوسویه با صاحبان و فعالان صنایع و استفاده از قابلیت‌های آنان در مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر تاثیرگذار باشند.

مستعدبرتر دانشگاه علامه طباطبایی در پایان گفت: امروزه حضور شرکت‌های بزرگ در دانشگاه مزیت‌های بسیاری دارد. انتقال تجربیات آنها به مستعدان‌برتر و افزایش انگیزه و توانمندی آنان برای حضور در عرصه شرکت‌داری، آشناشدن شرکت‌های بزرگ با ظرفیت و قابلیت کم‌نظیر دانشگاهیان خاصه مستعدان‌برتر و فراهم‌شدن زمینه‌ همکاری‌های مشترک در قالب پروژ‌ه‌های بزرگ صنعتی تنها بخشی از فواید این مهم است. ضمن اینکه شرکت‌های بزرگ مشتری خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستند چراکه برخی از نیازهای اولیه خود را می‌توانند با بالاترین کیفیت از این طریق رفع کنند.

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,059
  • بازدید امروز : 38458
  • بازدید دیروز: 45712

افراد آنلاین:

145

اکنون ساعت   6:27 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 23 مرداد 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان