. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

ربات شبه انسانی و عظیم کره ای اولین قدم هایش را برداشت

PDF version
کل آرا: 82
شرکت کره ای «Hankook Mirae Technology» موفق شده است تا ربات عظیمی را توسعه دهد که پیش از این مشابه آن تنها در فیلم هایی مانند «آواتار» مشاهده می شد. این ربات شبه انسان قادر است تا مانند انسان قدم برداشته و راه برود.

شرکت کره ای «Hankook Mirae Technology» موفق شده است تا ربات عظیمی را توسعه دهد که پیش از این مشابه آن تنها در فیلم هایی مانند «آواتار» مشاهده می شد. این ربات شبه انسان قادر است تا مانند انسان قدم برداشته و راه برود.

ربات مذکور که «متد 2» نام دارد دارای 4 متر قد و 1.5 تن وزن است و طبق ادعای سازنده «اولین ربات دوپای شبه انسان است و می تواند در شرایط محیطی بسیار خطرناکی قدم بگذارد که انسان قادر به ورود به آن نیست.»

روی نیم تنه بالایی «متد 2» جایگاهی برای قرارگیری یک انسان وجود دارد تا از آنجا دست های فلزی ربات که هر کدام 130 کیلوگرم وزن دارند را به حرکت در آورد.

js116735710_reuters_an-employee-controls-the-arms-of-a-manned-biped-walking-robot-method-2-durin-medium_trans_nvbqzqnjv4bqzgekzx3m936n5bqk4va8rtgju7qtstfrd21mzxayo54

در حال حاضر مشخص نیست که «متد 2» قرار است در چه پروژه هایی و چگونه مورد استفاده قرار بگیرد اما به نظر می رسد که از آن به عنوان یک بستر آزمایشی برای توسعه فناوری هایی مورد استفاده قرار گیرد که ممکن است در آینده منجر به ساخت ربات در هر سایز و هر کاربری خواهد شد.

«یانگ» رئیس شرکت «Hankook Mirae Technology» بیان می کند که در حال حاضر صنعت های گوناگونی، از کارخانجات گرفته تا سرگرمی، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه سؤال کرده اند.

سازندگان اذعان کرده اند که در مرحله کنونی ربات مذکور انرژی الکتریکی مورد نیازش را از کابل برق متصل به آن گرفته و هنوز هنگام راه رفتن کمی دچار ارتعاش می شود.

گفتنی است که «یانگ» از سال 2014 تا به حال حدود 200 میلیون دلار در پروژه مورد اشاره سرمایه گذاری کرده که قرار است تا پایان سال 2017 و با قیمت حدوداً 8.3 میلیون دلاری برای فروش آماده شود.
منبع:دیجیاتو
بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 2505
  • بازدید دیروز: 11270

افراد آنلاین:

132

اکنون ساعت   9:11 am به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 28 شهريور 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان