. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

خانه داری،پراسترس ترین شغل دنیاست!

PDF version
کل آرا: 112
خانه داری،پراسترس ترین شغل دنیاست!
یکی از مهم‌ترین خطراتی که خانه داریسلامت خانم‌های خانه‌دار را تهدید می‌کند، نوعی بیماری به نام سندرم تونل کارپال است که به دنبال انجام کارهای خانه بروز می‌کند. بر اثر ابتلا به این بیماری روی عصب‌های مچ دست فشار زیادی وارد می‌شود که می‌تواند بروز اختلالات حسی و حرکتی در انگشت‌ها را به همراه داشته باشد.

گردگیری و جارو کردن علیه سلامت
هنگام انجام کاروهای خانه مانند جمع و جور کردن، گردگیری، شستن ظروف، بلندکردن اجسام سنگین، جارو‌کردن، تمیز‌کردن فرش و مبل و موکت، شستن بالکن و حیاط بدن در وضع نامناسبی قرار می‌گیرد و ادامه این روند به مرور زمان زمینه بروز آسیب‌های اسکلتی عضلانی را فراهم می‌کند. همچنین ایستادن‌های طولانی مدت، خم و راست شدن‌های غیراصولی بویژه هنگام جارو‌کردن و تمیز‌کردن کف خانه باعث می‌شود تا خانم‌های خانه‌دار دچار آرتروز و دردهای شدید مفصلی کمر، گردن و زانو شوند.

واریس را نادیده نگیرید
از آنجا که بیشتر کارهای خانه باید در حالت ایستاده انجام می‌شود، خانم‌های خانه‌دار در معرض بیماری واریس و دردهای ناشی از آن قرار دارند؛ بنابراین کدبانوها برای حفظ سلامتشان هم که شده باید هر یک ساعت یکبار از انجام کارها دست بکشند و با انجام نرمش‌های ساده دست، گردن، کمر و پاها احتمال بروز آسیب را به حداقل برسانند.

وقتی پوست آسیب می‌بیند
کار با مواد شیمیایی مختلف هنگام تمیز‌کردن علاوه بر ایجاد آسیب‌های پوستی مثل سوختگی و حساسیت می‌تواند باعث بروز آسیب‌های تنفسی شود؛ بنابراین به خانم‌های خانه‌دار توصیه می‌شود هنگام کار با مواد شوینده از دستکش استفاده کنند.
از طرفی این افراد باید از مخلوط‌کردن شوینده‌های شیمیایی باهم پرهیز کنند، چرا که این کار باعث تولید گازهای خطرناک می‌شود که با استفاده از ماسک هم نمی‌توان از بروز مشکلات تنفسی و مرگ ناشی از استنشاق این گازهای سمی پیشگیری کرد.

وقتی آشپزی خطرناک می‌شود
حرارت و خطر سوختگی از خطراتی است که هنگام آشپزی سلامت خانه‌دارها را تهدید می‌کند. بریدگی دست با چاقوهای تیز آشپزی هم مشکل دیگری است که گاهی دردسرساز می‌شود و عفونت ناشی از آن به درمان‌های جدی‌تر نیاز دارد. به همین دلیل به خانم‌ها توصیه می‌شود هنگام خرد‌کردن مواد غذایی و البته آشپزی دستکش آشپزی بپوشند.

بی‌خیال مرخصی و بیمه
در همه مشاغل دنیا افراد از حداقل دستمزد و مرخصی برخوردارند، اما خانه‌داری شغل ۲۴ساعته‌ای است که نه تنها حقوق و بیمه ندارد، بلکه هیچ مرخصی هم درکار نیست و سرویس دهی به اعضای خانه در تمام شبانه‌روز انجام می‌شود، اصلا شاید وقت آن رسیده باشد که قدر خانم‌های خانه‌دار را بیشتر بدانیم و از همین امروز به خانه‌داری به عنوان یک شغل نگاه کنیم!
 

منبع: کنجکاو

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

شرکت تسهیلگران رشد نوابغ جوان از تمامی متخصصین حوزه نرم افزار که آشنایی با زبان های برنامه نویسی...

دعوت از متخصصین حوزه نرم افزار ( جذب برنامه نویس )

نظر سنجی

  • با چه روشی می توان سریعتر اقتصاد مقاومتی را محقق نمود و کشور را از وابستگی به دیگران رهانید ؟

  • تعداد مقالات: 3,060
  • بازدید امروز : 25593
  • بازدید دیروز: 23872

افراد آنلاین:

166

اکنون ساعت   10:49 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 2 مهر 1397

بارکد نخبگان جوان کانال تلگرامی
 
 

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان